INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sitniš 10 % u kolko , mjesec dana?
svi bi kruha preko pogače [emo_mrgud]


Ja sam loše prošao na INDG kupnja 110, prodaja 125.

Sitniš [emo_ljut]

Živce sam pogubio, ugl 0 bodova od "zarade".

I sto kazes, korisnice plavi, sretno svima koji su ostali!
Pa, mi, koji smo ostali vec smo sretni, jer imati toliku kolicinu takvih dionica sasvim je dovoljno za srecu. Zato, korisnice plavi, sacuvaj ti tu srecu za sebe, trebat ce ti ovih dana kad budes kupovao to sto si prodao. Vjerujem da ces kupovati kad shvatis da si zlatnu koku prodao. Trebat ce ti tada puno srece, jer cijena te nece cekati tamo gdje si je ostavio.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



Drzava-drzavno odvjetnistvo se zalila na nagodbu i predlaze ponistenje!

Točno,kao i desetke drugih uključujući i grad Zagreb i veliko potraživanje od vjerovnika Bilić.

Ono što je izgledalo odično sada mjenja situaciju.

Ja sam se zadovoljio sa ca. 30% i danas zadnje prodao što mi je ostalo 125-129.

Sretno svima koji su ostali!
[/quote]
Tražbine vjerovnika koje nisu prihvačene od nagodbenog vijeća
radnici cca 18 mil kn,ostali cca 230 mil kn.
I oni su se žalili:među njima ima i fizičkih osoba ,ali i država i grad Zagreb.
Vjerovatno su to nenaplative tražbine iz doo koja su bilu u vlasništvu Industrogradnje i koji su sada u stečaju pa se vjerovnici ne mogu naplatiti.
Za sada je Galinac pobjednik i sud će odrediti tko je u pravu.
Međutim,sama prestećajna nagodba koja dioničarima otvara prostor da po dionici
dobiju 1oxx kn,kada se otključa vrijednost,čak sa mogućnošću da u slijedećih
nekoliko godina i preuzimanje po 1119 od strane Gale i ekipe po obvezujućoj ponudi od 2008.je ipak upitna.
Mislim da se postavlja pitanje da li to pravno valjana odluka s obzirom da
je predstećajnu nagodbu pripremila uprava,prihvatila većina vjerovnika,a kako
su međusobna potraživanja povezanih poduzetnika/Industogradnja d.d.,Industrogradnja nekretnine i I industrogradnja/ova tri subjekta u predstećajnoj nagodbi pretvorili i za najvećeg vjerovnika oni su se dogovorili
sami sa sobom i dioničarima donijeli najveću korist.
A kada se uzme u obzir da ti većinski dioničari i nemaju pravo glasa,a upravljaju.I gle ćuda,sve legalno.
Prije raja treba proći kroz čistilište.
Galinac je htio sve sebi,naravno i nama dioničarima,Svi ostali su trebali biti
zakinuti.Ali da je sama ideja bila izvrsna nema govora.Ali oni koji su zakinuti
normalno da traže zaštitu na sudu.
Država nema velikog interesa da štiti interse Industrogradnje s obizirom na samo
pet zaposlenih.Međutim,sam ulazak u EU obvezuju državu da se i ona pridržava
reda i zakona,a EU brani interese trulog kapitalizma kroz zaštitu imovine.
LINIĆ kao pravi predstavnik kumrovačke škole bi ogolio Galinca i ostale dioničare.

U INDG će biti meda i mlijeka,slijedećih dana bi moglo malo i presušiti,ali
uskoro će poteći bujica!!!!!


Drzava-drzavno odvjetnistvo se zalila na nagodbu i predlaze ponistenje!

opaaaa, bit će ovdje umjesto meda i mlijeka potoci žuči i pelina [emo_ooooo]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

država prva bila za predstečajne nagodbe, baš zato da bi se ubrzale neke stvari i da nebi bilo natezanja s žalbama i suđenjem, kad ono ta ista država se prva žali [emo_beztona]

pepe7

Predstečajna nagodba bi trebala ubrzati izlazak poduzećima u problemima da što
prije stanu na noge.Ali ova stečajna nagodba koju je provela Industrogradnja
je svim
vjerovnicima/bankama,državi,dobavljačima/ nametnula volju sadašnjih večinskih vlasnika koji čak nemaju pravo glasa.E to se zove sposobnost.Drskost.Hrabrost.
A svaka nagodba ima za cilj da se eventualni profit ravnomjerno razdjeli,a isto tako
i u slućaju gubitaka da se ravnomjerno raspodijele gubici.
Ali odluka o dokapitalizaciji po 1000,s time da ti većinski vlasnici svoja
potraživanja od cca 70 mil.kn/Negotiator 20 mil,niskozemci 50/pretvaraju u 70.000
dioinica,a cijena na tržištu 100 do 125 pokazuje da oni znaju da ovakva restruktuirana Industogradnja može donijeti dobar profit pa makar se dionice plaćalee i po 1000 kn.Ako su oni spremni dati 1000 za 125,smatram da tih 125 će vrijediti više od 1.000.
Sudska procedura mora biti kratka.Stečajkna nagodba bi trebala
biti završena u roku 120 dana.


sitniš 10 % u kolko , mjesec dana?
svi bi kruha preko pogače [emo_mrgud]


0d 7.1 do 5.4, 3 mjeseca tuge i jada.

Predstečajna nagodba za dioničko društvo Industrogradnja dd, održana je 15.03.2013. u Zagrebu. Nakon toga dvadesetak nagodbenih vijeća u Zagrebu, Splitu, Rijeci, Osijeku…izdalo je par stotina, a ja bi rekao blizu tisuću Rješenja u kojima priznaje ili osporava tražbine pojedinih vjerovnika. Tako je 7. NAGODBENO VIJEĆE U ZAGREBU 27.03.2013. izdalo Rješenje kojim odbija tražbine Republike Hrvatske u visini od 98.045,50 kuna.
To Rješenje je dakle samo jedno od mnogobrojnih Rješenja i županijski DORH koji u ovome predmetu zastupa Republiku Hrvatsku osporava samo to svoje Rješenje, a ne cijelu Predstečajno nagodbu. A kako bi to DORH, žaleći se na pojedinačno Rješenje, mogao osporavati cijeli postupak predstečajne nagodbe jednog dioničkog društva?
Pojedinci su, sa svojim postovima od petka, 05., 06. i 07.04.2013. pokušali unijeti strah i nemir među postojeće dioničare, ne bi li narednih dana kupili dionicu po nižoj cijeni. Čini mi se da su pisci sa tim svojim postovima najviše sami sebe zaplašili i tako zaplašeni ono malo svojih dionica rasprodali. Dobro je da je tako. Dobro je, da su svoje dionice u petak rasprodali…a nisu baš puno ni imali.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Da to je odlično.Ono što nisu mogli prodati u petak mogu danas.Danas je puno ljepši dan za izlazak iz te stečajuše.Lijepo pišu u novinama da je za Industrogradnju najbolje da je odmah otišla u stečaj, jer nema nikakvog posla.I da je Gale prijavio 10x veća potraživanja nego što ih stvarno imaju njegovi doo-i prema matici samo da prevari ostale.Kako korektno od njega.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!


Ako su oni spremni dati 1000 za 125,smatram da tih 125 će vrijediti više od 1.000.

Lopina nije lijepo zamagljivati činjenice.Ništa oni ne daju.Nikakvih 1000kn za 125.To je obična podvala.Sve su to novci isisani od radnika i ostalih prevarenih dobavljača i njih nisu koštali ni lipe.Piše vam lijepo da su prijavili desetorostruko veća potraživanja od stvarnih.Ovo je slučaj za Uskok.Nije čak ni za Hanfu.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

U izvješću revizora piše da Industrogradnja ima 140 zaposlenih a ne 5 kako se ovdje spominje. Nego recite mi, ako netko zna, šta je sa MiromBaričevićem da ništa ne piše a njegovi komentari u ovom trenutku su važni.

Korisnice Morphieus, vidim, vi ste u nekim problemima. Previse ostrasceno pisete, previse je tu ljutnje i bijesa. Ne moze se tako diskutirati. Ne pratite dogadjanja. Nakon predstecajne nagodbe, dvadeset NAGODBENIH VIJECA u Rijeci, Osijeku, Splitu, Zagrebu….pisalo je Rjesenja. Sve je radjeno po Zakonu koji je napisalo Ministarstvo financija. Sve je radjeno pod kontrolom FINE i kontrolom DORHA. Korisnice, pokusajte kod svih njih pojedinacno…a ovdje, na ovome forumu, trebamo diskutirati bez pretjerano jakih emocija. Ovdje se trazi: vise cinjenica, a manje emocija.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close