INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da, pročitao sam. Jedno je cijena koju mozes dobiti na trzistu a drugo je koliko mozes eventualno dobiti tuzbom.

Ma pročitaj i treći put – neće biti uzalud [rolleyes]

Sto mozemo uzeti kao protutezu tuzbi?

U obzir mozemo uzeti izvor naše sreće koju nalazimo u subjektivnim osobinama: plemenitu karakteru, poduzetnu duhu, pozitivnu temperamentu, vedru umu i zdravu tijelu.

Da li u tome vidite tuzbu?

Hita vrijednsonice su kupac ovog paketa od HPB global investa

super su mi ovi likovi koji pišu borbene i haiku praveći se da su neki igrači iz sjene koji točno znaju kako će se situacija odvijat …

Cookie Monster


super su mi ovi likovi koji pišu borbene i haiku praveći se da su neki igrači iz sjene koji točno znaju kako će se situacija odvijat …

neka i tako samo nek se nešto vrti

Godišnje izvješće – nerevidirano, nekonsolidirano, 2011. godina

Mislim da zadnje revidirano i konsolidirano koje smo vidili je bilo za 2009-u a kako ionako preko d.d-a se nista ni ne radi, od 2009-e nadalje samo Galinec & Co. znaju pravo stanje stvari a skrivaju ga od ostalih.

I? Koliko vrijedi neboder po zadnjoj procijeni?


Ovo u zadnje vrijeme mi se čini kao navlakusa. Stalno kupovanje po jedan ili par komada dionica da bi se nešto digla cijena ali čini mi se da baš i ne pali jer nekog većeg interesa nema. Iako istina je da je i prodaja jednako slaba kao i kupnja. Možda 137kn ustvari i jeste realna cijena po kojoj se u danasnje vrijeme i moze prodati veci paket nelikvidne dionice iako još uvijek ne mogu razumjeti da je HPB Invest baš toliko išao oštetiti svoje udjelničare.

Otprilike. Cijena je porasla 60 % i više, zahvaljujući iznimnom trudu malih dioničara koji su se maksimalno povukli sa prodaje, a "reklama" je učinila svoje. Medjutim količine se u preslabe da bi mogli predvidjati daljnji trend, posebno s obzirom na iznimno nepovoljan položaj u kojem se Industrogradnja danas, nakon jednog desetljeća nalazi :

1. i najvažnije – Ne gradi skoro ništa, a svi znamo da je temelj zdravog rasta upravo gradnja u gradjevinskom poslu

2. Otpustila je veliku većinu radnika, što nam dovoljno govori o ambicijama kompanija i potrebama u smislu proizvodnje

3. Jedini konkretan objekat koji imaju u svojem vlasništvu – neboder u neposrednoj blizini centra Zagreba predat će da pokriju dugove, i njime će što je najgore riješiti tek dio postojećih dugovanja, u biti u slijedećoj bilanci malo će se toga promijeniti na strani kratkoročnih obveza jer i dalje ostaje obveze nesiplaćenih plaća koje se samo povećavaju kamatno, a i porezni je dug sasvim sigurno, kao i onaj doprinosa opet narastao od posljednjeg izvješća u ova 3 mjeseca i duže

S druge strane ostaju bez po meni najznačajnije imovine jer ta zgrada vrijedi brat bratu 300 kn po dionici

4. http://web1.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/103786/Default.aspx

Gospodin Boljat ipak je u najmu sve do 2013. a po njegovim tvrdnjama i duže. Ipak se moramo pomiriti da živimo u Hrvatskoj a ne u Švicarskoj i da ovdje stvari teku veoma sporo. Druga najvrijednija imovina INDG dakle – Duga Uvala – nije u posjedu INDG i kako stvari stoje ove godine još neće to biti. Priča uvijek ima dvije strane , kao što novčić ima i pismo i glavu i nitko ne može sa sigurnošću reći da je samo jedna strana u pravu. Epilog može biti sudski ili dogovorni, ali činjenica koja je važna ako želimo predvidjeti daljnji tijek kretanja ove dionice je i ta da se gospodin Boljat neće povući tek tako iz svojeg najma Duge Uvale, dakle nema govora da će ove godine INDG ovaj objekt niti koristiti a kamoli od njega prihodovati ili ga staviti u prodaju

Konačno, jasno mi je da mnogi dioničari još uvijek samo čekaju javnu ponudu ali ako ćemo biti objektivni , vjeruje li itko još u nju ?

Gospodinu Galincu je ipak istekao rok zastare, koji je tekao od 21.8. 2008. za naknadu štete malima, ne i obveza javne ponude, ali same tužbe sada je malo teže pokretati… zahtjeve za naknadu štete bez utuženja više nije ni moguće.

Eto ljudi, znam da ovo nekima teško pada, ali i današnji i sutrašnji kupci ipak trebaju imati uvid u cijelu stranu ove, s pravom ju nazovimo – mračne priče hrvatskog graditeljstva.

Od perjanice državne stanogradnje kompanija je spala na Fond nekeretnina upitne postojanosti u smislu posjeda i mogućnosti prodaje, glavu vec gubi na ime nagomilanih dugova pasivnim poslovanjem bez vršenja core bussinesa, a gorki šlag za kraj je mnoštvo otpuštenih ljudi koji ni dan danas nisu primili svoju plaću.

"Pumpanjem" da, može potegnuti i do 700, ali za neki zdravi rast Industrogradnja će ipak morati malo bolje "zavrnuti rukave"

Koji je uopće smisao ovog tvojeg teksta? Da mi koji još to držimo tebi prodamo po ovim cijenama? Jedino mi to pada na pamet!

Pišu novine da je gospodin Mesić u Moskvi, i svi, a pogotovo dioničari Ingre, očekuju da će se od tamo vratiti sa lijepim ugovorima …vidim jučer da cijena dionice Ingre značajno pada, a cijena dionice Industrogradnje značajno raste, pa ne mogu a da se ne pitam da nije kojim slučajem gospodin Mesić pobrkao lončiće, pa umjesto da lobira za Ingru, lobira za Industrogradnju….a moguće je, jer velika je sličnost njihovih tikera – [wink] I N D G [wink] I N G R [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ingra…………………………………… – 16, 90%

Industrogradnja……………………….. + 11, 35%

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

40.000 kn prometa , mora da je tako doktore

Cookie Monster

New Report

Close