INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ali nemaju 500kn da plate web hosting. Vidi: http://www.industrogradnja.hr [lol]


malo je u hrvata takvih tvrtki kao što je industrogradnja – velika trajna imovina, a kratkotrajna imovina znatno veća od kratkotrajnih obveza, dugotrajna zaduženost blizu nule, knjigovodstvena vrijednost oko 1350 kuna….nema krađe, nema viška radnika, nema stečaja….to će dogodine cjenovno eksplodirati.

Mene interesira što je s projektima u Ruskoj Federaciji? [wink]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/problemi-za-dragana-boljata-osudjeni-za-prijetnje-galincu-ostetio-svoju-firmu-za-10-milijuna-kuna/580442.aspx

01.11.2011. | 13:31

Split: oštetio vlastitu tvrtku za skoro 10 milijuna kuna
Odjel gospodarskog kriminaliteta PU Splitsko-dalmatinske dovršio je kriminalističku obradu nad 58-godišnjim D. B. iz Splita, jednim od vlasnika tvrtke «Fio&DČ. Splitski su inspektori radili u koordinaciji s Poreznom upravom, a kako neslužbeno doznajemo na zahtjev Državnog odvjetništva, jer postoji sumnja kako je D.B. svoju tvrtku oštetio za gotovo 10 milijuna kuna.

Sve je krenulo tijekom 2005. godine. Tada je D.B., kao odgovorna osoba «Fio&DČ prodao stan koji je bio u vlasništvu tvrtke, no dobijena sredstva, a riječ je o 570 tisuća kuna – nije prikazao kao dobit, već kao svoju pozajmicu. Sastavio je i dvostruki ugovor o prodaji stana, te je time krivotvorio isprave.

Tijekom lipnja i rujna iste godine – optuženi je preusmjeravao sav prihod tvrtke na svoj osobni račun, pa se računa kako je tim činom sebi priskrbio gotovo 4 milijuna kuna. Kroz poslovne knjige pak sam je namještao transakcije kako mu je odgovaralo. Istu je stvar ponovio godinu poslije, kada se sve njegove makinacije zbroje – tvrtka «Fio&DČ je oštećena za 9.6 milijuna kuna.

Protiv D. B. su podnesene kaznene prijave zbog zlouporabe položaja i ovlasti, zbog krivotvorenje isprava, ali i zbog povrede obveze vođenja trgovačkih i poslovnih knjiga.

M. Budim
———————————————-

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/153755/Default.aspx

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

podsjetimo se što je rekao Marc Jacobson, čelnik Ethemba Capital fonda i suvlasnik tvrtke Industrogradnja dd.:

" Marc Jacobson, čelnik Ethemba Capital fonda i suvlasnik tvrtke Industrogradnja, izjavio je u srijedu na susretu s novinarima u Zagrebu, kojem je prisustvovao i većinski vlasnik Industrogradnje Josip Galinec, da i dalje namjerava investirati u projekte te tvrtke, posebice u hotelsko naselje Duga Uvala.

"Frustrirajuće je što Industrogradnja godinama ne može preuzeti svoje vlasništvu u Dugoj Uvali i što je to tako dugo po sudovima. Ali, mi želimo i dalje razvijati taj projekt i u njega uložiti novac", rekao je Jacobson.

Većinski vlasnik Industrogradnje Josip Galinec pojasnio je da žele preuzeti sve objekte koje sada ima tvrtka Fio&D te obnoviti hotel i sagraditi novu sportsku dvoranu. "U obnovu hotela uložili bismo oko deset milijuna eura te bismo njegov standard digli na četiri zvjezdice. Sportska dvorana bila bi investicija od oko pet milijuna eura", naveo je Galinec.

Tvrdi da je kontaktirao s čelništvom općine Marčana te dogovorio da Industrogradnja obnovi cestu između Duge Uvale i tog mjesta. "Te bi investicije i podizanje ranga hotela zaposlile najmanje trideset ljudi. Hotel bi dobio wellness, masažu i druge dodatne sadržaje", napominje Galinec.

Marc Jacobson kaže da njegov fond, koji investira u zemljama izvan EU-a, neće zbog slučaja Duga Uvala odustati od investicija u Hrvatsku. "Iskoristit ćemo svaku priliku za dobru investiciju, bez obzira na sporost pravosuđa, čije smo sada žrtve", kaže Jacobson. (D. GRAKALIĆ)

http://www.glasistre.hr/istra/vijest/216031

kad jednom smrkne drugome svane [yawn]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ide tko na skupstinu ili su svi napustili brod koji tone? [undecid]

Nova sam ovdje i općenito u svijetu dionica. Imam dionice industrogradnje, al ne znam kako ih prodati jer nitko ne kupuje a trebaju mi novci. Jel ima netko neki savjet?

@samantha

Stavi na prodaju po cijeni koju misliš da možeš dobit. Teško se prodaju danas INDG dionice ali eto možda po 370-400 kn možeš, ovisno o količini

Cookie Monster

Isječak iz intervjua s Filipovićem jr.

• Zašto ste odabrali Industrogradnju?

– Industrogradnja je tvrtka koja je imala, i još uvijek ima jaki brend. Prisutna je na tržištima poput Rusije gdje je vrlo velika ekspanzija, i gdje se sigurno i dalje može očekivati daljnji trend rasta gradnje. Isto tako, Industrogradnja prije nekoliko godina imala je enormne probleme i onda smo se zainteresirali vidjevši da je netko hoće ‘očistiti’, ali na veoma kvalitetan i temeljit način. Gledali smo menadžment koji je ušao, način na koji se čisti bilanca, ali ne samo bilanca, smatrali smo da tvrtka može biti zanimljiv partner Finvestu.

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=55084

Citiramo članke iz 2008. godine. Tad je možda i mislio tako, sumnjam da i danas misli.
A inače kako se uopće prijaviti za ovu skupštinu. Nemaju više web stranicu pa ne znam ni broj faxa a tko zna možda više i nemaju novca za faks [wink]


Citiramo članke iz 2008. godine. Tad je možda i mislio tako, sumnjam da i danas misli [wink]

Iako godine prolaze i rade svoje – vuku nikada ne možeš promijeniit ćud [wink]

Srdačan pozdrav


Ide tko na skupstinu ili su svi napustili brod koji tone? [undecid]

ja msilim da smo se podijelili u tri skupine:
1) oni koji su prodali (ja sam izašao sa zadnjim količinama kad je bila cijena 520 i stočki sam pretrpio gubitak oko četvrtine vrijednosti ulaganja)
2) oni koji su podnijeli tužbu (o tome sam razmišljao, ali imao sam premalo da bih se povlačio po sudovim)
3) oni koji su ostali – po pisanju, čini mi se da ih je malo

New Report

Close