INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A vrijeme je, kad je mogla Ingra uzletiti mogli bi i mi malo. Dovoljno je reći da se pregovara o nekom fantomskom poslu [thumbsup]


A vrijeme je, kad je mogla Ingra uzletiti mogli bi i mi malo. Dovoljno je reći da se pregovara o nekom fantomskom poslu [thumbsup]

misliš pregovara se sa nekim igračem bejzbola



Ako odlučim tužiti Negotiator i Aglialu (za neobjavljivanje ponude) i dobijem spor za recimo pola godine i presuda postane pravomoćna bez da se oni žale, na koji način oni mogu otkupiti dionice od mene s obzirom da imaju zabranu otkupljivanja/prodaje dionica?

Da li se oni mogu žaliti na presudu i koji im može biti argument?

Da li mogu ja izgubiti spor, ako su dionice kupljene ove godine (kad sam kupovao dionice, znao sam da nije objavljena ponuda u roku)?

Nema potrebe za ponošenje tužbe na zaključenje ugovora o otkupu ili prijenosu dionica.Prodaš svoje dionice sada i tužiš ih za naknadu štete za razliku do iznosa kojeg su trebali dati svakom dioničaru u ponudi.
[/quote]

Znate li dali je netko već podnio tužbu na ovaj način? Ima li mogućnosti da se podigne zajednička tužba skupine zainteresiranih, ili možda da se podijele troškovi?

Prosvjednici: Galinec je uz pomoć vlasti tjerao ljude iz tvrtke!
izvor: business.hr

Vaš link

Predstavnici sindikata industrijskih radnika u svom govoru okupljenima prozvali su Josipa Galinca, predsjednika Uprave Industrogradnje, kojega su optužili da je istjerao 2000 ljudi iz te tvrtke u razdoblju od nekoliko godina, što mu je – kako su rekli – omogućila vlast.




Ako odlučim tužiti Negotiator i Aglialu (za neobjavljivanje ponude) i dobijem spor za recimo pola godine i presuda postane pravomoćna bez da se oni žale, na koji način oni mogu otkupiti dionice od mene s obzirom da imaju zabranu otkupljivanja/prodaje dionica?

Da li se oni mogu žaliti na presudu i koji im može biti argument?

Da li mogu ja izgubiti spor, ako su dionice kupljene ove godine (kad sam kupovao dionice, znao sam da nije objavljena ponuda u roku)?

Nema potrebe za ponošenje tužbe na zaključenje ugovora o otkupu ili prijenosu dionica.Prodaš svoje dionice sada i tužiš ih za naknadu štete za razliku do iznosa kojeg su trebali dati svakom dioničaru u ponudi.
[/quote]

Znate li dali je netko već podnio tužbu na ovaj način? Ima li mogućnosti da se podigne zajednička tužba skupine zainteresiranih, ili možda da se podijele troškovi?

[/quote]

Ja mislim da bi ova pitanja trebala biti upućena nekom odvjetniku, a ne nama na forumu.


Prosvjednici: Galinec je uz pomoć vlasti tjerao ljude iz tvrtke!
izvor: business.hr

Vaš link


Je..istjerao 2000 ljudi iz tvrtke u nekoliko godina
Zaboravili su jedan sitan detaljčić..a to je da nije bilo Galeta INDG bi prije tih nekoliko godina već bila u stečaju
To su zaboravili..kao što su i zaboravili koliko je Industrogradnjinih nekretnina u iznimno nepovoljnom najmu od stare uprave i ti ugovori i dalje vrjede i ne mogu se raskinuti iako ima i krivotvorenih..pa nikom ništa
Da Galinec ima ikakve veze sa vlašću davnih dana bi Boljat vratio dugu uvalu.A vjerujem da bi onaj koji ga je prebio drugi dan bio u zatvoru..
A Matića svi već i zaboravili..e moji prosvjednici kratko vam je pamćenje [bye]

sijem žito raste grahorica



Prosvjednici: Galinec je uz pomoć vlasti tjerao ljude iz tvrtke!
izvor: business.hr

Vaš link


Je..istjerao 2000 ljudi iz tvrtke u nekoliko godina
Zaboravili su jedan sitan detaljčić..a to je da nije bilo Galeta INDG bi prije tih nekoliko godina već bila u stečaju
To su zaboravili..kao što su i zaboravili koliko je Industrogradnjinih nekretnina u iznimno nepovoljnom najmu od stare uprave i ti ugovori i dalje vrjede i ne mogu se raskinuti iako ima i krivotvorenih..pa nikom ništa
Da Galinec ima ikakve veze sa vlašću davnih dana bi Boljat vratio dugu uvalu.A vjerujem da bi onaj koji ga je prebio drugi dan bio u zatvoru..
A Matića svi već i zaboravili..e moji prosvjednici kratko vam je pamćenje [bye]

[/quote]

Zaboravio si spomenuti i dokapitalizaciju u iznosu od 217.915.000,00 kuna u CASH-u.

Promjena u top10
Negotiator dao u zalog još 3100 komada

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AGLAIA B.V. 125.753 27,80 Osnovni račun
2. NEGOTIATOR D.O.O. 108.771 24,04 Osnovni račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 24.321 5,38 Osnovni račun
4. KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC 13.078 2,89 Skrb. račun
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 13.000 2,87 Skrb. račun
6. CENTAR BANKA D.D. 13.000 2,87 Skrb. račun
7. OPORTUNITAS D.O.O. 9.500 2,10 Osnovni račun
8. FINVEST CORP. D.D. 8.839 1,95 Osnovni račun
9. TO ONE BROKERI D.O.O. ZA POSLOVANJE VRIJEDNOSNIM PAPIRIMA 8.337 1,84 Račun portfelja
10. PROPOSITA D.O.O. 8.242 1,82 Osnovni račun
Ukupno: 73,57

sijem žito raste grahorica

Ma trebalo bi promijenit Zakon, da je dužan dati javnu ponudu po 1119 kn, a ako je ne preda, cijena mu se uvećava za 14% kamate godišnje, pa bi onda vidjeli lovu odavno!


Ma trebalo bi promijenit Zakon, da je dužan dati javnu ponudu po 1119 kn, a ako je ne preda, cijena mu se uvećava za 14% kamate godišnje, pa bi onda vidjeli lovu odavno!

Uopće nije problem u zakonu nego u neprimjenjivanju zakona odnosno u selektivnoj primjeni. Da Galincu svaki tjedan opale novčanu kaznu od cca. 200.000 kn vidio bi kako bi brzo izmislio lovu.U ovoj situaciji on može sve vas povlačiti za nos do mile volje. Ukoliko nekažnjeno ili uz smješno nisku kaznu (20.000 kn ) može izbjeći davanje obvezne ponude tada je ovo smijurija od tržišta kapitala i smijurija od države.

Vjerujte u ovom slučaju je samo i isključivo problem u regulatoru,a ne u zakonu.S druge strane da sam primjerice ja ispunio uvjete za davanje obvezujuće ponude nagazili bi me prvi dan nakon prekoračenja roka.

Čudno da se industrogradnja već drugi put onako usput spominje na sindikalnim prosvjedima. Uvijek se za primjer i u bomastičnom naslovu nađe iNDG …

stvarno čudno …

I love the Smell of Profits in the Morning


Čudno da se industrogradnja već drugi put onako usput spominje na sindikalnim prosvjedima. Uvijek se za primjer i u bomastičnom naslovu nađe iNDG …

stvarno čudno …


Meni to nije čudno. Gale je razočarao mnoge koji su mu vjerovali. Sad sve više i više razočarava ulagače. Matić je već pomalo zaboravljena priča, kako to ide kod nas izvući će se bez ikakvih posljedica, a Galinec je sad u žiži pa je normalno da se o njemu piše!

New Report

Close