INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne vidim niti jedan razlog zašto bi dao ponudu prije oporavka tržišta…

Tržište nekretnina je koma kao i građevinske firme, tržište dionica je koma, novac je skup, o prodaji stanova ne moram ni pričati.

Da u ovom trenutku prodaje INDG sigurno ne može dobiti dobru cijenu. Zašto bi onda davao ponudu i trošio gotovinu na kupovinu dionica? Zar mu nije bolje preko Fuchsa ili nekog trećeg skupljati polagano uz diskont 50% u odnosu na cijenu iz javne ponude.

A ponuda će ići u trenutku kada Gale procjeni da će dionica uskoro vrijediti puno više od cijene iz ponude (da li zbog oporavka tržišta ili ako bude imao nekog potencijalnog kupca u igri).

U trenutku kada Gale da ponudu svatko bi trebao dva puta razmisliti prije nego li je prihvati.

žalosno je da je tako. trenutno mu se više isplati mešetariti sa novcima (ako ih ima) nego dati ponudu za INDG, a regulativa (nema kazni) i sporo pravosuđe (ljudi se ne odlučuju lako za podnošenje tužbi) mu ide u prilog

po meni bi regulativa trebala imati nekoliko "kaznenih" odredbi

– zabrana raspolaganja dionicama (to postoji)
– za svako kašnjenje sa valjanom ponudom kazna u iznosu 1% vrijednosti obavezne ponude (neka to bude po defaultu)
– vrijednost iznosa po dionici u obaveznoj ponudi raste svaki mjesec za iznos zatezne kamate

Nitko ih nije tjerao da se udruže. Preuzeli su rizik i zajebali. Neka sada trpe posljedice loše odluke.

Ako poduzetnik napravi loš i skup proizvod vjerojatno će firma otiću i mp3.


Ako odlučim tužiti Negotiator i Aglialu (za neobjavljivanje ponude) i dobijem spor za recimo pola godine i presuda postane pravomoćna bez da se oni žale, na koji način oni mogu otkupiti dionice od mene s obzirom da imaju zabranu otkupljivanja/prodaje dionica?

Da li se oni mogu žaliti na presudu i koji im može biti argument?

Da li mogu ja izgubiti spor, ako su dionice kupljene ove godine (kad sam kupovao dionice, znao sam da nije objavljena ponuda u roku)?

Nema potrebe za ponošenje tužbe na zaključenje ugovora o otkupu ili prijenosu dionica.Prodaš svoje dionice sada i tužiš ih za naknadu štete za razliku do iznosa kojeg su trebali dati svakom dioničaru u ponudi.


Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

ma imaju oni love, možda ne dovoljno za javnu ponuda, ali za koji postotak svakako

pitanje je da li se taj ugovor može uopće realizirati ako Negotiator ima zabranu kupovine dionica mimo javne ponude

ashrak, kako se tu postavlja zakon?


Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

Onda ovrha!

Evo još jedne tvrtke:

LUNGO MARE d.o.o.

Članovi društva – osnivači
INDUSTROGRADNJA NEKRETNINE d.o.o. za poslovanje nekretninama, pod MBS: 080646062, upisan kod: Trgovački sud u Zagrebu
Funkcija – jedini osnivač d. o. o.


Evo još jedne tvrtke:

LUNGO MARE d.o.o.

Članovi društva – osnivači
INDUSTROGRADNJA NEKRETNINE d.o.o. za poslovanje nekretninama, pod MBS: 080646062, upisan kod: Trgovački sud u Zagrebu
Funkcija – jedini osnivač d. o. o.

To bi moglo biti za posao u Ičićima



Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

Onda ovrha!
[/quote]
Ovrha nad čime – ako je obveznik preuzimanja totalno švorc? Bez ikakve druge imovine nad kojom se ta ovrha može provesti (sami dugovi). Što onda? Možda se ostatak dioničara onda može dogovoriti (ako ovi imaju zabranu ostvarivanja prava glasa na skupštinama dioničara) i preuzeti upravljanje nad firmom: sazivanje izvanredne skupštine dioničara, smjenjivanje uprave, i tome slično..
Zamislite taj scenario?




Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

Onda ovrha!
[/quote]
Ovrha nad čime – ako je obveznik preuzimanja totalno švorc? Bez ikakve druge imovine nad kojom se ta ovrha može provesti (sami dugovi). Što onda? Možda se ostatak dioničara onda može dogovoriti (ako ovi imaju zabranu ostvarivanja prava glasa na skupštinama dioničara) i preuzeti upravljanje nad firmom: sazivanje izvanredne skupštine dioničara, smjenjivanje uprave, i tome slično..
Zamislite taj scenario?
[/quote]
Nije švorc, ima dionice INDG koje se utrže na burzi!

Što, ovrhom se prenesu dionice na sve ostale dioničare? ili se prodaju njihove dionice pod – dajštodaš?. Koji bi to potop bio!. Zaključujem – nema šanse da se išta rješava ovrhama! Treba ih kazniti tamo gdje više boli – zamrznuti im vlasnička prava, upravljačka prava i dogovoriti se – smijeniti upravu, nadzorni – i tražiti patrnera za preuzimanje.




Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

Onda ovrha!
[/quote]
Ovrha nad čime – ako je obveznik preuzimanja totalno švorc? Bez ikakve druge imovine nad kojom se ta ovrha može provesti (sami dugovi). Što onda? Možda se ostatak dioničara onda može dogovoriti (ako ovi imaju zabranu ostvarivanja prava glasa na skupštinama dioničara) i preuzeti upravljanje nad firmom: sazivanje izvanredne skupštine dioničara, smjenjivanje uprave, i tome slično..
Zamislite taj scenario?
[/quote]

A kak si ti to zamislo, što ćemo sa Cetinjom, Fuchsom i Filipovićem? Oni kao ne djeluju zajednički sa
Galincem & Co.


A kak si ti to zamislo, što ćemo sa Cetinjom, Fuchsom i Filipovićem? Oni kao ne djeluju zajednički sa
Galincem & Co.

Naravno da ne djeluju zajednički, pa to bi bilo protivno propisima, što ti misliš da smo na divljem zapadu? [lol]

kamo sreće da ne djeluju, već bi Gale davno imao novac za preuzimanje

New Report

Close