INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hmm… ne postoji stvar koja se zove sigurna zarada. Može poduzeće Negotiator bankrotirati i što ćeš onda?

Uzeti nekretnine [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Stani u red [thumbsup]



Hmm… ne postoji stvar koja se zove sigurna zarada. Može poduzeće Negotiator bankrotirati i što ćeš onda?

Uzeti nekretnine [lol]
[/quote]

Čije?


Čije?

Dobra poanta… [undecid]
Ipak smatram da neće biti većih problema oko ponude, koja bi mogla biti negdje na jesen…

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Čije?

Dobra poanta… [undecid]
Ipak smatram da neće biti većih problema oko ponude, koja bi mogla biti negdje na jesen…
[/quote]
Samo nisi rekao jesen koje godine. 2012?


Samo nisi rekao jesen koje godine. 2012?

2052. [smiley]
Ove godine naravno mislim, godina dana je dovoljno vremena da prikupe novce. IMHO

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Samo nisi rekao jesen koje godine. 2012?

2052. [smiley]
Ove godine naravno mislim, godina dana je dovoljno vremena da prikupe novce. IMHO
[/quote]

Ne vidim niti jedan razlog zašto bi dao ponudu prije oporavka tržišta…

Tržište nekretnina je koma kao i građevinske firme, tržište dionica je koma, novac je skup, o prodaji stanova ne moram ni pričati.

Da u ovom trenutku prodaje INDG sigurno ne može dobiti dobru cijenu. Zašto bi onda davao ponudu i trošio gotovinu na kupovinu dionica? Zar mu nije bolje preko Fuchsa ili nekog trećeg skupljati polagano uz diskont 50% u odnosu na cijenu iz javne ponude.

Zar još netko vjeruje u priču – nema novaca, nema ponude. Pa kako onda ima novaca za Željezaru?

A ponuda će ići u trenutku kada Gale procjeni da će dionica uskoro vrijediti puno više od cijene iz ponude (da li zbog oporavka tržišta ili ako bude imao nekog potencijalnog kupca u igri).

U trenutku kada Gale da ponudu svatko bi trebao dva puta razmisliti prije nego li je prihvati.




Samo nisi rekao jesen koje godine. 2012?

2052. [smiley]
Ove godine naravno mislim, godina dana je dovoljno vremena da prikupe novce. IMHO
[/quote]

Ne vidim niti jedan razlog zašto bi dao ponudu prije oporavka tržišta…

Tržište nekretnina je koma kao i građevinske firme, tržište dionica je koma, novac je skup, o prodaji stanova ne moram ni pričati.

Da u ovom trenutku prodaje INDG sigurno ne može dobiti dobru cijenu. Zašto bi onda davao ponudu i trošio gotovinu na kupovinu dionica? Zar mu nije bolje preko Fuchsa ili nekog trećeg skupljati polagano uz diskont 50% u odnosu na cijenu iz javne ponude.

Zar još netko vjeruje u priču – nema novaca, nema ponude. Pa kako onda ima novaca za Željezaru?

A ponuda će ići u trenutku kada Gale procjeni da će dionica uskoro vrijediti puno više od cijene iz ponude (da li zbog oporavka tržišta ili ako bude imao nekog potencijalnog kupca u igri).

U trenutku kada Gale da ponudu svatko bi trebao dva puta razmisliti prije nego li je prihvati.
[/quote]
Slazem se sa svakom tvojom tvrdnjom. Samo bi jos dodao da danas u Vecernjaku ima prilog o TOZ-u i Markovic kaze da projekt stanova na zemljistu TOZ ide uskoro blabla… Navodno kineski predsjednik je odusevljen kvalitetom i unikatnoscu TOZ-ovih nalivpera…

Tata Fuchs je postao ministar, možda to pomogne malo oko Duge uvale, Hotela I…


Tata Fuchs je postao ministar, možda to pomogne malo oko Duge uvale, Hotela I…

a možda umjesto besplatnih udžbenika budu bile besplatne bilježnice, bojice, flomasteri….

Ako odlučim tužiti Negotiator i Aglialu (za neobjavljivanje ponude) i dobijem spor za recimo pola godine i presuda postane pravomoćna bez da se oni žale, na koji način oni mogu otkupiti dionice od mene s obzirom da imaju zabranu otkupljivanja/prodaje dionica?

Da li se oni mogu žaliti na presudu i koji im može biti argument?

Da li mogu ja izgubiti spor, ako su dionice kupljene ove godine (kad sam kupovao dionice, znao sam da nije objavljena ponuda u roku)?

Možda treba priupitati na Trgovačkom sudu? I mene zanima što ako dioničar dobije spor u kojem zahtjeva obvezno sklapanje ugovora, a druga strana – nema love. A što onda?

New Report

Close