INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Istina je bolna, rijetko je tko prihvaća. Ne budite guske u magli ako se netko ne slaže sa Vama.

I ja sam nažalost dioničar INDG. Možda samo malo bolje vidim taj road show ( čitaj Galincu sa usana )

Ja već vidim scenario Gale gradnje i Gale ZIF-a. Zato i postoje 2 d.o.o.-a koja su već Galetova.

Ko zna možda jednog dana GALE ZIF ( nekretninski fond ) bude i na burzi.

Dotle će Gale uživati dokapitalizarati nas male dioničare i jadne radnike bez plaća i doprinosa.

Zdravi i veseli bili.


Ja sam i dalje uvjeren da ti nisi dioničar ali to i nije toliko bitno.
Gale je javna osoba i podložan je kritici,naravno.Ni ja se ne slažem baš sa svim njegovim odlukama da se razumijemo.Niti mi je namjera braniti ga.
Ali da bi se dobio uvid u Galinčev učinak u INDG trebalo bi se vratiti nekoliko godina unazad..
Sjeti se Matića i njegovih metoda.Otkaza,namjerne devastacije,prodaje imovine ili davanje nekretnina u zakup za kikiriki.Imalo bi se tu o čemu pričati danima ali sve se svodi na to da Galinec nije tu uložio svoje novce,energiju i poznanstva industrogradnje danas ne bi ni bilo.
A koja ekipa je jurišala na nju pravo je čudo da je uopće opstala IMHO
Strašno puno je napravio i ko to ne može pojmiti jednostavno nije dovoljno upućen u problematiku.
I dan danas ako usporediš cijene INDG sa ostalim građevinarima od vrha bull marketa vidit ćeš da je pad na ovoj dionici daleko najmanji.
Platio si je Starčevićem na preuzimanju veliš ti a sad ti vrijedi upola..usporedi pad ostalih od tog perioda i doći ćeš opet do najmanjeg gubitka.
A što se tiče radnika,plaća i odnosa prema istima..znaš li koliko je radnika u građevinarstvu ostalo bez posla samo u ovoj godini?Znaš li koliko ih ne dobiva redovito plaću?
Zašto njegovi štrajkaju a ostali ne..jesi li se pitao ikad?
Ja sam isto tako osjetljiv na nepravde prema radnicima ali i tu bi bilo dobro znati koji radnici štrajkaju i zbog čega.
Ako si tako razočaran s INDG pa što ne prodaš brate mili i prebaciš lovu u nekog drugog građevinara i tamo lijepo nadoknadiš lovu što si tu izgubio?(svejedno ti je kad ionako posjeduješ virtualne dionice)A i ja ne bi morao pisati ovakve plahte [bye]

sijem žito raste grahorica

lime nemoj trosaiti svoje vrijeme i energiju na glupane
svi su bili svjesni kad su ulazili u ovu dionicu,kom se nesvida neka uzmu nekaj drugo

vise volim narodnjake nego kruva jesti


I ko je sad uhvaćen u laži ?

Ste vidjeli KONOSLIDIRANO ????

Krije ga ko zmija noge. [lol]


Mi smo ga vidjeli na sastanku, a ti? I zadovoljni smo s njime. To je očit dokaz da nisi bio na sastanku!

Sastanak je bio legendaran kao i svi do sada. Mislim da se isplati imati uvijek bar 1 dionicu INDG kao ulaznicu za sastanke. Neprocjenjivo! Daleko bolji entertainment value nego recimo kino. [thumbsup]

Hehe šta učini fantomska dobit od fundamenata.
I još se čudimo što stranci neće ulagati kod nas..
Podaci su sa poslovnog i vjerujem da su točni.
A zaposlenih 102 a štrajka ih 300 🙂

52 week high INDG-R-A 1.490,00
52 week low INDG-R-A 450,00
Ukupna aktiva (000 kn) 857.693,00
Kapital i rezerve (000 kn) 646.034,00
Broj zaposlenih 102
Dobit po zaposlenom 1.912,10
Aktiva po zaposlenom 8.408,75
EBITDA (000 kn) 207.147,00
EBITDA Marža % 51,63
EBIT (000 kn) 196.990,00
EBIT Marža % 49,10
EBT (000 kn) 195.034,00
Neto dobit/gubitak (000 kn) 115.941,00
EPS 256,28
Tržišna kapitalizacija (000 kn) 254.203,56
P/E 2,19
BV Društva (000 kn) 646.034,00
BVPS 1.428,02
P/BV 0,39
ROA % 22,97
ROE % 17,95
Dividend Yield % 0,00
Debt (000 kn) 211.659,00
EV(Enterprise Value) (000 kn) 258.664,56
Financial Leverage 0,95
P/Sales 0,63
P/CF 2,02
P/EBITDA 1,23
P/EBIT 1,29
EV/EBITDA 1,25
EV/EBIT 1,31

sijem žito raste grahorica

E još samo da se Dividend Yield poveća sa 0 na recimo 20% i onda imamo sve… [lol]


Sastanak je bio legendaran kao i svi do sada. Mislim da se isplati imati uvijek bar 1 dionicu INDG kao ulaznicu za sastanke. Neprocjenjivo! Daleko bolji entertainment value nego recimo kino. [thumbsup]

Vidio si da nam Gazda obožava pričati "angedote", pa s njim ne može biti dosadno.

Zato dokupim sutra još tu 1, da posluži kao ulaznicu kad ponuda prođe …

U svakom slučaju, s obzirom na ono što sam čuo, ukoliko mu ne upali priča s INDG, uvijek se može okušati u dječjoj književnosti. Tamo sigurno prolaze one priče.

Mada, prolazi i kod nas. Zamisli, čovjek ti dužan pare, a ti mirno sjediš, slušaš ga s divljenjem, misliš u sebi "vidi moga direktora kako će nama zaraditi pare … koja poštenjačina".

Ma koji SF kad imaš sastanak dioničara Industrogradnje.


E još samo da se Dividend Yield poveća sa 0 na recimo 20% i onda imamo sve… [lol]

Kaže Gazda ili Dividenda ili ponuda …

Ja mu vjerujem! [lol] [lol] [lol]

Vaš link

Evo što piše u rješenju hanfe za odobrenje ponude za preuzimanje LLRB. hajmo lijepo napucati prosjek na jedno 3000 kuna pa neka se najdraži vođa znoji

S obzirom da zahtjev za objavljivanje ponude za preuzimanje nije podnesen u roku propisanom člankom 24. stavkom 1. Zakona, prosječna cijena dionica Ciljnog društva ostvarena na Zagrebačkoj burzi izračunata je sukladno članku 16. stavak 6. Zakona, kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi za svako sljedeće tromjesečja posebno, počevši od tromjesečja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva na odobrenje ponude za preuzimanje, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu [/b]izračunatu u navedenom razdoblju, ako je ta cijena viša od cijene izračunate sukladno članku 16. stavak 2. Zakona.[/i]


Sastanak je bio legendaran kao i svi do sada. Mislim da se isplati imati uvijek bar 1 dionicu INDG kao ulaznicu za sastanke. Neprocjenjivo! Daleko bolji entertainment value nego recimo kino. [thumbsup]

Uzeo sam ulaznicu …

To si ti danas bio sa jednom dionicom!?? Ako je to istina onda svaka ti dala! [thumbsup] [lol]


To si ti danas bio sa jednom dionicom!?? Ako je to istina onda svaka ti dala! [thumbsup] [lol]

A tko bi drugi?

Uz takve fundamente, tj. visoki entertainment value i dividend yield 20-30 % i ne možeš da ne uzmeš.

Vidi zaradu. Kupovna 561 + 2,81 Kn provizije = 563,81. Ubrzo dividenda 100 kn i ponuda na 1.118,82. Sigurna zarada cca 116 %. Moguće samo u Galinčevim basnama.

A i prijatelj mi se neki dan počeo kladiti na F1, pa baš da vidimo tko će biti u plusu nakon 6 mjeseci.

New Report

Close