INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"u statut je dodana odredba temeljem koje Upava, uz suglasnost Nadzornog odbora, iz predvidivog dijela neto dobiti može isplatiti predujam dividende"

Dodaje se novi članak 19. Statuta koji sada glasi:
Uprava Društva ovlaštena je, uz suglasnost Nadzornog odbora Društva, po proteku poslovne godine, iz predvidivog dijela neto dobiti isplatiti dioničarima predujam na ime dividende.
Dosadašnji članci 19., 20. i 21. Statuta postaju članci 20., 21. i 22. Statuta Društva

zar uprava ne može isplatiti predujam dividende za 2008. godinu?

Naravno da može isplatiti predujam dividende sve do predaje završnog FI za 2008 godinu. ( sukladno Zakonu i odluci INDG ) dakle do 30.04.2009.

Pozdrav


Naravno da može isplatiti predujam dividende sve do predaje završnog FI za 2008 godinu. ( sukladno Zakonu i odluci INDG ) dakle do 30.04.2009.

Pozdrav

Ne može isplatiti predujam dividende za 2008. jer je u 2007.g. INDG imala iskazan gubitak.

Članak 221.
(1) Statutom se može ovlastiti upravu da po proteku poslovne godine iz predvidivoga dijela neto dobiti isplati dioničarima predujam na ime dividende.
(2) Uprava može isplatiti predujam samo onda ako privremeni račun dobiti i gubitka za proteklu poslovnu godinu pokazuje dobit. Na ime predujma može se isplatiti najviše polovinu iznosa dobiti umanjenog za iznose koji se po zakonu i statutu moraju unijeti u rezerve društva. Uz to isplata predujma ne može preći iznos polovine prošlogodišnje dobiti.
(3) Za plaćanje predujma potrebna je suglasnost nadzornog

Može se raditi samo o predujmu dividende za 2009.g.

Uistinu dobar post …

Ima li netko bilo kakva saznanja da li je Gale uopće predao zahtjev za otkup dionica Hanfi. Barem nepotpunu dokumentaciju.

Piše ovdje što je sve dostavio a što nije:

Vaš link

Ali pošto nije kompletna dokumentacija onda ispada kao da nije ni podnio zahtjev. Piše u točki 1.


Piše ovdje što je sve dostavio a što nije:

Vaš link

Ali pošto nije kompletna dokumentacija onda ispada kao da nije ni podnio zahtjev. Piše u točki 1.

ma to znam, ali istekao mu je rok za ponovno dostavljanje dokumentacije.

G

Točno tako:
Vaš link

A o svim začkoljicama je detaljno prodiskutirano na zadnjih 50ak stranica.

Iako ne planiram držati nakon javne ponude, uvjeren sam da sama INDG ima dugoročno dobru perspektivu i da se isplati i zadržati dionice. S druge strane, iako mi je prosjek kupovine oko 835 kuna, spreman sam držati dionice i ako padnu na 500 kuna u slučaju da ponude uopće ne bude (u nekoj varijanti je i to moguće).
Ono što ja očekujem od Hanfe da ne dozvoli odugovlačenje ponude u nedogled. Neka svaki mjesec kasne Galeta i nizozemce. A ako nema da plati, onda neka prodaje dionice. Neka se njihove dionice prodaju na dražbi. Ovako on nas može u nedogled zajebavati. Ako treba, spreman sam pretpriti i gubitak na svojim dionicama, ali ne želim da me netko pravi budalom.

Eh pravi nas naša "pravna država" budalama na svakom koraku…

Slažem se sa tobom da bi sankcije trebale biti takve. Uostalom piše u zakonu kolike mogu biti kazne, mislim da se kreću i do 1.000.000kn.
Ovo za dražbu također stoji.

No da živimo u USA možda bi se tako nešto i dogodilo, ali živimo tu gdje živimo gdje svatko može raditi što god mu padne na pamet. To jest svi osim nas malih, da mi napravimo neki sitan prekršaj da vidiš kako bi nas brzo kaznili.

Mislim, mene se ne tiče, jer nemam INDG, ali da mene taj Galinec tako zahebava ja bi njemu dao ponudu za preuzimanje ( koja se ne odbija )
Izgleda da iz zadnje ponude nije iztvukao pouku?

Stani malo da ti uzmem dimenzije, Lucky!!!


Eh pravi nas naša "pravna država" budalama na svakom koraku…

Slažem se sa tobom da bi sankcije trebale biti takve. Uostalom piše u zakonu kolike mogu biti kazne, mislim da se kreću i do 1.000.000kn.
Ovo za dražbu također stoji.

No da živimo u USA možda bi se tako nešto i dogodilo, ali živimo tu gdje živimo gdje svatko može raditi što god mu padne na pamet. To jest svi osim nas malih, da mi napravimo neki sitan prekršaj da vidiš kako bi nas brzo kaznili.


možda bi bilo bolje da smo u Kini…jučer je u Dnevniku bio prilog o sudjenju krivcima za smrt beba (otrovano mlijeko). Naime, osudjeni su na SMRT! [shocked]
Možda je malo ekstremno, ali sumnjam da će više ikome u Kini pasti na pamet da mulja s hranom…
Adekvatno tome mislim da bi Galeta trebalo osuditi na kaznu od 1M kn, pa da vidimo čija mama crnu vunu prede… [thumbsup]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


Iako ne planiram držati nakon javne ponude, uvjeren sam da sama INDG ima dugoročno dobru perspektivu i da se isplati i zadržati dionice. S druge strane, iako mi je prosjek kupovine oko 835 kuna, spreman sam držati dionice i ako padnu na 500 kuna u slučaju da ponude uopće ne bude (u nekoj varijanti je i to moguće).
Ono što ja očekujem od Hanfe da ne dozvoli odugovlačenje ponude u nedogled. Neka svaki mjesec kasne Galeta i nizozemce. A ako nema da plati, onda neka prodaje dionice. Neka se njihove dionice prodaju na dražbi. Ovako on nas može u nedogled zajebavati. Ako treba, spreman sam pretpriti i gubitak na svojim dionicama, ali ne želim da me netko pravi budalom.

Ma kraj Hanfe će Gale mirno spavat.

Imaš slučaj preuzimanja Fime Validus, gdje je obveza nastala još 2003.g., rješenje doneseno 2006.g., a od ponude ništa.

Hanfa nema mehanizme koje spominješ. Može ga tek (ako hoće) prijaviti radi prekršaja i to je to

New Report

Close