INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smanjuje se temeljni kapital Društva povlačenjem 198 (stodevedesetosam) vlastitih dionica nominalne vrijednosti 1.000,00 kn
Temeljni kapital Društva smanjuje se s iznosa 452.987.000,00 kn (slovima: četristopedesetdvamilijunadevetstoosamesetsedamtisuća kuna) za iznos od 198.000 kn (slovima: stodevedesetosamtisuća kuna) na iznos od 452.789.000,00 kn (slovima: četiristopedesetdvamilijunasedamstoosamdesetdevettisuća kuna).
Smanjeni temeljni kapital iznosi 452.789.000 kn (slovima: četiristopedesetdvamilijunasedamstoosamdesetdevettisuća kuna) i podijeljen je na 452.789 (slovima: četiristopedesetdvijetisućesedamstoosamdesetdevet) redovnih dionica na ime nominalnog iznosa 1.000,00 kn.
Iznos za koji se smanjuje temeljni kapital upravo je iznos temeljnog kapitala koji otpada na 198 (slovima: stodevedesetosam) vlastitih dionica koje se povlače.
II.
Temeljni kapital smanjuje se na pojednostavljeni način radi povlačenja ranije stečenih vlastitih dionica, pri čemu se dioničarima Društva neće ništa isplaćivati jer je Društvo prethodno steklo sve dionice koje se povlače.

I love the Smell of Profits in the Morning

ako ništa drugo, bar ću s obitelji biti za Novu godinu 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

Zašto 2 puta moramo dati odobrenje za kupnju 10% vlastitih?

I love the Smell of Profits in the Morning

Hm, možda i nije nelegalno ukoliko je vlasništvo nad donicama i dalje od strane Negotiatora.

Ovo piše kao definicija skrbničkog računa:

Skrbnički račun je račun na kojem skrbnička banka vodi vlasničke pozicije vrijednosnih papira za račun treće osobe, na temelju ugovora o skrbništvu.

Skrbnički računi mogu biti na ime, pod zaporkom i zbirni.
Identitet vlasnika vrijednosnih papira ubilježenih na skrbničkom računu pod zaporkom ili zbirnom skrbničkom računu poznat je samo skrbničkoj banci. Vrijednosni papiri ubilježeni na skrbničkom računu nikada nisu u vlasništvu skrbničke banke.

Sad sam stvarno zbunjen. Koje su mu to fore?


Motiv: 1. diže i održava cijenu dionice
2. omogućava nekome od većih da iziđe (ukoliko bude kupovao van burze)

3. Poništit će 10% dionica, i smanjit si iznos garancije.

Sve što budu kupovali ispod 1.000,00 kn ispada zarada za firmu. Izdali dionicu za 1.000,00 kn, a ponodno je kupovali po 800,00 kn. I onda recite da nema shortanja u Hrvata.

I love the Smell of Profits in the Morning


Mislim da je odredjen raspon cijene za tih 10 posto.Pise da mogu ici po 10 posto visoj cijeni od prosjecne u zadnjih 7 dana.Moje misljenje je da ce tu na legalan nacin preko burze ponuditi malo vecu cijenu i pokusati skupiti sto veci broj komada s nasom lovom od dokapitalizacije.U top 10 ionako vec ima skoro 80 posto ,racuna ili ima dogovor s njima da ostaju u firmi ,ostane mu jos 10 – 15 posto za javnu ponudu sto ce nekako prezivit.Igra je dobiti na vremenu,prvo skupstinu najavi za 10.12. sad smo vec na 30.12. Tog datuma ce opet biti neka kuhinja i idemo tako u nedogled,racunajuci nitko me nece tuziti dok im dajem nadu da ce sve pozitivno i brzo biti rjeseno.
Reci mi Ashrak da li mislis da mi zajednicki ili svako za sebe trebamo nesto poduzeti mislim na pravne poteze ili da cekamo kako ce se sve ovo rasplesti

Mnogi me to pitaju. Za sada sam na stand byu, da vidim što stvarno smjeraju s ovom glavnom skupštinom 10.12.2008. Vidim da nešto čovjek kuva.

Ako situacija ostane nejasna, krećem u akciju …

10.12. je dobra prilika da se nađemo, zbijemo redove, pa nešto pokušamo napraviti već 30.12., čisto da zna da se neće čekati njegova dobra volja. Ja sam taj dan u ZG već u 9, pa će biti vremena i da se prije skupštine nađemo negdje.

Lime, Rocky, ne smije otpuštati ili stjecati, ali smije zalagati.

I nemojte misliti da je Galincu ugodno s tom ekipom oko sebe. Sada mu1-2 % mogu značiti pitanje života ili smrti, a u financijskom svijetu prvi prijatelj ti je novac. Pijuni nekada znaju pojesti kraljicu.

Gledajte ovo, ona treća opcija koju sam spominja, a zbog koje sve ovo radi (nisam je prije želio spominjati, nije nam u interesu) ali evo da malo živne forum.

Zamislite malo jačeg igrača sa 150 milja kuna, a ako još ima 4-5 % iNDG još bolje. Sada objavi namjeru davanja dobrovoljne ponude za preuzimanje, koju uvjetuje sa stjecanjem određenog postotka temeljnog kapital.

Ponudi cijenu po 900 do 1.000, a ne mora osigurati naknadu za dionice u vlasništvu Galinca i Engleza jer ove isti ne smiju otpuštati i iste nisu predmet ponude.

Skupi nekih 10 % i s tim dok ovi talenti ne daju ponudu, može vladati firmom i činiti što ga je volja, a na kraju kad Galinac skupi pare, iste mu uvalja po 1.119. Šteta što takvog igrača nismo imali ovdje, bilo bi veselja.

E sad zamislite da HPB ili netko drugi želi prodati svoje dionice, a Galetu ovo visi na glavi …

Fazane, gdje nestade onaj keš? [wink]

Jasno, smanjuje iznos garancije, ali ne vjerujem da će ponudu dati dok mu je Crobex na 1000-1500.

Rocky, ne smije otpuštati, ali smije zalagati.


Hm, možda i nije nelegalno ukoliko je vlasništvo nad donicama i dalje od strane Negotiatora.

Ovo piše kao definicija skrbničkog računa:

Skrbnički račun je račun na kojem skrbnička banka vodi vlasničke pozicije vrijednosnih papira za račun treće osobe, na temelju ugovora o skrbništvu.

Skrbnički računi mogu biti na ime, pod zaporkom i zbirni.
Identitet vlasnika vrijednosnih papira ubilježenih na skrbničkom računu pod zaporkom ili zbirnom skrbničkom računu poznat je samo skrbničkoj banci. Vrijednosni papiri ubilježeni na skrbničkom računu nikada nisu u vlasništvu skrbničke banke.

Sad sam stvarno zbunjen. Koje su mu to fore?


Da ali to je skrbnički od Global OIF-a znači prebacio je dionice na fond?
Iskreno ne kontam kako može prebaciti dionice koje trenutno ne može niti prodati niti ima pravo glasa
na iste?

sijem žito raste grahorica

Rocky, vidim da si našao odgovor, dok sam pisao.

HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF ovim ne daješ dionice u zalog, već im prodaješ ili od njih kupuješ.

Za razliku od drugih koji samo sjede i čekaju razvoj situacije, Gale se bori za svoju investiciju i pokušava ju spasiti: i u proizvodnom dijelu, a bome i u investicijskom.

Moguć je i ovaj scenario: nakon izvanredne skupštine trezor otkupi 10%, te umjesto 198, poništi 40 i kusur tisuća dionica. (promijeni se dnevni red)
Nakon glavne skupštine 30.12. trezor opet otkupi 10%, a u međuvremenu odobrimo i sporazum iz zadnje točke. Ne znam što taj sporazum treba značiti, ali možda da te dionice ne će prodavati u javnoj ponudi unaprijed???

I love the Smell of Profits in the Morning

Jep, bio sam nervozan čekati pa sam si dao truda provjeriti [proud]

Ali ne mogu pojmiti kakav je smisao ovog prebacivanja dionica.
Možda Gale čita forum (siguran sam da čita) pa je odlučio petak navečer provesti umjesto uz TV u čitanju fantazija forumaša… [lol]


Jep, bio sam nervozan čekati pa sam si dao truda provjeriti [proud]

Ali ne mogu pojmiti kakav je smisao ovog prebacivanja dionica.
Možda Gale čita forum (siguran sam da čita) pa je odlučio petak navečer provesti umjesto uz TV u čitanju fantazija forumaša… [lol]

Rocky, to je skrbnički od HPB ovog fonda. Nije im on prebacio, već prodao. Krivo si skužio!

I love the Smell of Profits in the Morning

Možda se na jedan skrbnički račun smije prebaciti dionice od više vlasnika? U ovom slučaju HPB-a i Negotiatora?

New Report

Close