INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bih molio da netko razjasni ono smanjenje temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica. Pretpostavljam da namjeravaju poništavati trezorske dionice?

Koje trezorske??Pa imaju ih svega par stotina ?A ne mogu poništiti one koje nisu kupili?
Mogu povući odluku o kupnji a onda bi to tako i formulirali IMHO

sijem žito raste grahorica


Pa pise u toj obavijesti:
Smanjuje se temeljni kapital Društva povlačenjem 198 (stodevedesetosam) vlastitih dionica nominalne vrijednosti 1.000,00 kn

To su dionice koje trenutno INDG ima u trezoru. Ali ako se dobro sjecam, oni bi trebali imati vise u trezoru, ili se varam?!
Mislim, koji ce im k…c to minimalno smanjenje.
Imam feeling da su to opet neki manevri da se dobije na vremenu….

Aha, nisam detaljno pročitao…

A mogli bi on imati više dionica u trezoru do poništavanja, sad za 2 tjedna je izvanredna skupština na kojoj bi se trebalo odobriti stjecanje do 10% vlastitih dionica.

Ma nek sklopi sporazum o suradnji i sa crnim vragom , samo nek da ponudu [pray]



Evo jos obavijesti od INDG. Sziva se godisnja skupstina
http://www.zse.hr/default.aspx?id=23089

ovo me najvise zanima:
Smanjenje temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica

i ovo:
15. Suglasnost Upravi Društva na sklapanje sporazuma o suradnji vezano uz provođenje ponude za preuzimanje


Ovo što si naveo je totalno nejasno i meni
Ajdmo Ashark pomagaj[pray]
[/quote]


Ja bih molio da netko razjasni ono smanjenje temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica. Pretpostavljam da namjeravaju poništavati trezorske dionice?

Koje trezorske??Pa imaju ih svega par stotina ?A ne mogu poništiti one koje nisu kupili?
Mogu povući odluku o kupnji a onda bi to tako i formulirali IMHO
[/quote]

Sada sam ovo pročitao i mislim da kužim igru.

Zaboravite dnevni red i ovih 180 komada.

Ekipa će na izvanrednoj skupštini odobriti stjecanje dionica do10 % temeljnog kapitala.

Na burzi (ili van) nakon te odluke, kupuju dionice i steknu recimo do 10 %. Pazite kod odluke izvanredne skupštine nije određen raspon cijene.

Na glavnoj skupštini ili prije daju protuprijedlog o smanjivanju temeljnog kapitala za nominalu kupljenih dionica.

Motiv: 1. diže i održava cijenu dionice
2. omogućava nekome od većih da iziđe (ukoliko bude kupovao van burze)

A ovo o sporazumu, pitat ćemo ih a glavnoj skupštini, a možeš i prije.

Pošalji im dopis s pitanjem da ti objasne sadržaj istog sporazuma i njegov cilj, pozovi se da ti je isto potrebno radi glasanja o odluci na glavnoj skupštini.

Mislim da je odredjen raspon cijene za tih 10 posto.Pise da mogu ici po 10 posto visoj cijeni od prosjecne u zadnjih 7 dana.Moje misljenje je da ce tu na legalan nacin preko burze ponuditi malo vecu cijenu i pokusati skupiti sto veci broj komada s nasom lovom od dokapitalizacije.U top 10 ionako vec ima skoro 80 posto ,racuna ili ima dogovor s njima da ostaju u firmi ,ostane mu jos 10 – 15 posto za javnu ponudu sto ce nekako prezivit.Igra je dobiti na vremenu,prvo skupstinu najavi za 10.12. sad smo vec na 30.12. Tog datuma ce opet biti neka kuhinja i idemo tako u nedogled,racunajuci nitko me nece tuziti dok im dajem nadu da ce sve pozitivno i brzo biti rjeseno.
Reci mi Ashrak da li mislis da mi zajednicki ili svako za sebe trebamo nesto poduzeti mislim na pravne poteze ili da cekamo kako ce se sve ovo rasplesti

Bojim se da tek kada budu postojale zatezne kamate o kojima si govorio ce se nesto u svemu ovome pokrenuti jer on ce i dalje vladati firmom preko svojih pijuna bez obzira sto nema pravo glasa koje mu je Hanfa oduzela

Ja sam gotovo uvjeren da će tražiti suglasnost za sklapanje sporazuma s većim dioničarima. Naravno, cilj mu je uz 10%, koje će pokupiti trezor, izostaviti i 10%, od većih dioničara, na javnoj ponudi….. Vjerovatno je već postignut dogovor.

Dakle, ostaje mu oko 18%…… Puno lakše za probavit…:-)

No, svakako, skupština će biti događaj godine, barem za mene……..

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!


Ma nek sklopi sporazum o suradnji i sa crnim vragom , samo nek da ponudu [pray]

[lol] [lol] [lol]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Promjene značajne

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. NEGOTIATOR D.O.O. 138.475 30,57 Osnovni račun
2. AGLAIA B.V. 125.753 27,76 Osnovni račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 24.321 5,37 Osnovni račun
4. KARLOVAČKA BANKA D.D. 13.078 2,89 Skrb. račun
5. CENTAR BANKA D.D. 11.000 2,43 Skrb. račun
6. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 10.000 2,21 Skrb. račun
7. FINVEST CORP. D.D. 8.839 1,95 Osnovni račun
8. SMILJAN JURIĆ 8.337 1,84 Račun portfelja
9. PROPOSITA D.O.O. 8.242 1,82 Osnovni račun
10. KARLOVAČKA BANKA D.D. 5.000 1,10 Skrb. račun
Ukupno: 77,94

sijem žito raste grahorica


Promjene značajne

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. NEGOTIATOR D.O.O. 138.475 30,57 Osnovni račun
2. AGLAIA B.V. 125.753 27,76 Osnovni račun
3. FILIPOVIĆ MARIJAN 24.321 5,37 Osnovni račun
4. KARLOVAČKA BANKA D.D. 13.078 2,89 Skrb. račun
5. CENTAR BANKA D.D. 11.000 2,43 Skrb. račun
6. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 10.000 2,21 Skrb. račun
7. FINVEST CORP. D.D. 8.839 1,95 Osnovni račun
8. SMILJAN JURIĆ 8.337 1,84 Račun portfelja
9. PROPOSITA D.O.O. 8.242 1,82 Osnovni račun
10. KARLOVAČKA BANKA D.D. 5.000 1,10 Skrb. račun
Ukupno: 77,94


Negotiator skinio 4000 i prebacio na HPB.D.D.
Smije li to uopće raditi??
Neznam šta se događa ali Gale kuha nešto..
Nadam se na zadovoljstvo svih nas…

sijem žito raste grahorica

optimum99, 28.11.2008. u 20:27
Neznam šta se događa ali Gale kuha nešto..

Čim on kuha dobro je, znamo kakav je kuhar!!!

Ja se bojao da ode u P.M.

[rolleyes]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Ovo mi se nimalo ne sviđa, mislim da se radi o kršenju zakona i da bi Negotiator i HPB trebali biti kažnjeni.
Čak i da nije prodao dionice HPB-u, svejedno je preregistracijom prebacio dionice sa pravom glasa na nekog drugoga. Dakle on je prebacio svoje dionice sa kojima trenutno nema prava glasa na nekoga druoga tko bi s njima možda mogao pokušati ostvariti pravo glasa.
Hanfa, gdje ste!??

ZABRANA STJECANJA I OTPUŠTANJA DIONICA S PRAVOM GLASA

Članak 40.

(1) Od trenutka sklapanja pravnog posla stjecanja dionica ciljnog društva, kojim nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje do isteka roka trajanja ponude, dionice koje su predmet ponude za preuzimanje, ponuditelj i osobe koja s njim djeluju zajednički ne smiju steći niti se smiju obvezivati da će ih steći na drugi način osim ponudom za preuzimanje.
(2) Od trenutka sklapanja pravnog posla stjecanja dionica ciljnog društva, kojim nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje do isteka roka trajanja ponude, ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne smiju otpuštati niti se obvezivati da će otpustiti dionice koje su predmet ponude za preuzimanje.
(3) Odredbe stavka 1. i 2. ovoga članka na odgovarajući se način primjenjuju i u slučaju objave obavijesti o namjeri objavljivanja dobrovoljne ponude za preuzimanje.

New Report

Close