INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Garancija ili žive pare, svejedno. Ne znam odakle ti informacija o kešu, ali ako ima dogovor s ostalim iz top 10 i ne misli otkupljivati njihove i trezorske, zašto da veže istu gotovinu kod SDA.

lakše mu je posuditi (ne bi mu bilo prvi put) nego dobiti jamstvo …

I love the Smell of Profits in the Morning



ashrak, ne će gale dobiti jamstvo već će položiti gotovinu na račun … po meni to je ziher … ali nije ni bitno …

nego zanima me sljedeće: Negociator i Aglaia gube pravo glas od dana konačnosti onog prvog rješenja, e sad to je od dana dostave stranci, ako sam dobro shvatio …

trte mrte i do 10.12. neuspiju dostaviti stranci rješenje i eto ti ga na…

što ti je pravo? [huh]

Ako će se pravilno tumačiti zakon pravo gube ex lege, trenutkom odbačaj zahtjeva za odobrenjem ponude.

Rješenje u ovom djelu je deklaratorne prirode.

A u konkretnom slučaju, konačnost ti je od dana donošenja rješenja, ne dostave. (protiv rješenja Hanfe nije dopuštena žalba, pa konačnost nastupa odmah).

Na skupštini Gale definitivno nema pravo glasa, ali bit će tu njegova ekipa Filipović i ostali.

Garancija ili žive pare, svejedno. Ne znam odakle ti informacija o kešu, ali ako ima dogovor s ostalim iz top 10 i ne misli otkupljivati njihove i trezorske, zašto da veže istu gotovinu kod SDA.

[/quote]

– ako požuri s ponudom, hanfa je stigne odobriti
– ako ima dogovor da netko neće prodati, onda zajednički djeluju (znači, garancija mora pokriti sve slobodne dionice uključujući i one koje se neće otkupiti u javnoj ponudi)

Možda se Galinec dogovorio sa nekim (Filipović?) da će INDG od njega otkupiti dionice u blok transakciji.




ashrak, ne će gale dobiti jamstvo već će položiti gotovinu na račun … po meni to je ziher … ali nije ni bitno …

nego zanima me sljedeće: Negociator i Aglaia gube pravo glas od dana konačnosti onog prvog rješenja, e sad to je od dana dostave stranci, ako sam dobro shvatio …

trte mrte i do 10.12. neuspiju dostaviti stranci rješenje i eto ti ga na…

što ti je pravo? [huh]

Ako će se pravilno tumačiti zakon pravo gube ex lege, trenutkom odbačaj zahtjeva za odobrenjem ponude.

Rješenje u ovom djelu je deklaratorne prirode.

A u konkretnom slučaju, konačnost ti je od dana donošenja rješenja, ne dostave. (protiv rješenja Hanfe nije dopuštena žalba, pa konačnost nastupa odmah).

Na skupštini Gale definitivno nema pravo glasa, ali bit će tu njegova ekipa Filipović i ostali.

Garancija ili žive pare, svejedno. Ne znam odakle ti informacija o kešu, ali ako ima dogovor s ostalim iz top 10 i ne misli otkupljivati njihove i trezorske, zašto da veže istu gotovinu kod SDA.

[/quote]

– ako požuri s ponudom, hanfa je stigne odobriti
– ako ima dogovor da netko neće prodati, onda zajednički djeluju (znači, garancija mora pokriti sve slobodne dionice uključujući i one koje se neće otkupiti u javnoj ponudi)

[/quote]

Ma jasno, ali pričam o gotovini, ne garanciji.

Nekome tko radi s novcem, razlika je ako položi garanciju na iznos od 100 kn, a ne 100 kn keša koje veže neka 2 mjeseca, ako zna da mu za isplatu (ispunjenje obveze) neće trebati cijelih 100 kn, već recimo 50 kn.

Netko tko je najvjerojatnije prodavao po 600 i niže je došao izraziti svoju frustraciju i podijelio forumasima ocjene poruke 1%.
Pjerino strikes back!
🙂


Ma jasno, ali pričam o gotovini, ne garanciji.

Nekome tko radi s novcem, razlika je ako položi garanciju na iznos od 100 kn, a ne 100 kn keša koje veže neka 2 mjeseca, ako zna da mu za isplatu (ispunjenje obveze) neće trebati cijelih 100 kn, već recimo 50 kn.

u svakom slučaju treba mu cca 190.000.000 kuna. Keša, garancije, …..

Prosječna je oko 685 kn znači da bi i sutra trebali slično da se ovo održi.
Drago mi je zbog naše ekipe koja je imala love i hrabrosti da kupuje oko 600 da su sada debelo u plusu
(Lucky,Rocky i ostali)
Baš me zanima šta je sa onom ekipom koja je imala info da ne ide ponuda;dali se stignu ukrcati ili
ih je gazda malo z…Isto vrijedi za fond koji je ulazio
Onaj hanfin dokument de facto jamči svima otkup dionica po cijeni u ponudi ako sam dobro skontao
(točka 4)ako nisam neka me netko ispravi.
Kako sada izgleda sa ponudom će biti sve ok..
S druge strane ovaj ad hock otkup 10% dionica mi se nimalo ne sviđa.
Ipak se radi o novcima INDG.Stoga,na neki način,to su i naši novci(u omjeru naravno)
I on će ih ulupati u dionice koje će u konačnici on otkupiti.I ako skupi 95% slijedi nam po guzici
Kratkoročno;izvuči ćemo svoju paru i većina će i dobro zaraditi.
Dugoročno;mi smo pušioničari.IMHO
Naravno radi se samo o jednoj od opcija i ako griješim u elementarnim stvarima neka me se ispravi.
Pozdrav

sijem žito raste grahorica

šta je ovo drugovi, jel ovo dobro ili loše ili nemamo pojma kao i obično ? 🙂

Cookie Monster


Prosječna je oko 685 kn znači da bi i sutra trebali slično da se ovo održi.
Drago mi je zbog naše ekipe koja je imala love i hrabrosti da kupuje oko 600 da su sada debelo u plusu
(Lucky,Rocky i ostali)
Baš me zanima šta je sa onom ekipom koja je imala info da ne ide ponuda;dali se stignu ukrcati ili
ih je gazda malo z…Isto vrijedi za fond koji je ulazio
Onaj hanfin dokument de facto jamči svima otkup dionica po cijeni u ponudi ako sam dobro skontao
(točka 4)ako nisam neka me netko ispravi.
Kako sada izgleda sa ponudom će biti sve ok..
S druge strane ovaj ad hock otkup 10% dionica mi se nimalo ne sviđa.
Ipak se radi o novcima INDG.Stoga,na neki način,to su i naši novci(u omjeru naravno)
I on će ih ulupati u dionice koje će u konačnici on otkupiti.I ako skupi 95% slijedi nam po guzici
Kratkoročno;izvuči ćemo svoju paru i većina će i dobro zaraditi.
Dugoročno;mi smo pušioničari.IMHO
Naravno radi se samo o jednoj od opcija i ako griješim u elementarnim stvarima neka me se ispravi.
Pozdrav

Pitanje da li će Gale kupovati dionice, a pogotovo da li će iskoristit pravo kupit za svih 10%. Po meni je ovo više psihološka igra, da se digne cijena dionice.

Kako bilo da bilo, Gale je showman bez premca… Kakva legenda! [lol]

Neće on dizati cijenu dionica, već če trezor kupiti dionice od njega, a on će tim novcem plaćati u javnoj ponudi. Drugi riječima Gale podiže beskamatni margin od Industrogradnje.

Ne smiju Negotiator i Aglaia ni kupovati ni prodavati dionice dok ne prođe ponuda.

New Report

Close