INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo demantirala me Hanfa i to u najkraćem mogućem roku.Ipak ima još nešto pravde u ovoj državi. Rješenje o gubitku prava je deklaratorne prirode jer Negotiator i Aglaia gube pravo glasa ex lege na dan donošenja rješenja o odbačaju ponude. Galinec i društvo mogu još danas predati urednu ponudu i u relativno kratkom roku dobiti od Hanfe rješenje koji se odobrava objavljivanje ponude za preuzimanje i s time dobiti natrag pravo glasa do skupštine.

da u roku od 30 (trideset) dana od dana konačnosti ovog rješenja
u skladu sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava podnesu Hrvatskoj agenciji za nadzor
financijskih usluga zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, ponudu za
preuzimanje i isprave iz članka 22. stavka 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava.

Ovo bi u stvari bilo da do 21.12.2008. mora biti objavljena ponuda za preuzimanje?



"Gnjevni kuhar" je upalio, idemo dalje……………….

Bravo, pravniče!

Nisam se mogao javiti ranije, netko mora i obilaziti ove sudove.

Hanfa je to morala napraviti i radila je. Srećom, nije se dugo čekalo.

Na glavnu skupštinu dolazim.

Ovo rade iz dva, moguće, tri razloga.

Da bi dobio garanciju, mora dignuti cijenu dionice (jer ove koje imaju će im vjerovatno ići u zalog), smanjuje broj dionica koje će u konačnici morati platiti (jer kao uprava neće prodati trezorske dionice).

Pazite, ponudom mora obuhvatiti i trezorske dionice, tako da mu ovo neće utjecati na smanjivanje bankovne garancije.

E sada je pitanje koliko mi mali ovdje imamo temeljnog kapitala, pa da čisto reda radi predložimo dopunu dnevnog reda (nečiju smjenu ili imenovanje našeg čovjeka u nadzorni odbor)?

[/quote]

imenovanje našeg čovjeka u nadzorni odbor!

Ja sam za, ajmo brojati, tko će doći na skupštinu, koliko dionica posjedujemo, tko nam se želi priključiti za nastavak akcije "Gnjevni kuhar"………………..

S obzirum da kad odbijemo dionice koje nemaju pravo glasa, ostaje 40,97% dionica. Znači da 1% izdanih dionica nosi 2,45% glasova na skupštini.


S obzirum da kad odbijemo dionice koje nemaju pravo glasa, ostaje 40,97% dionica. Znači da 1% izdanih dionica nosi 2,45% glasova na skupštini.

Kak si to izračunao?

Ponuditelj i osoba koja s Ponuditeljem djeluje zajednički, slijedom navedenih odredbi, a prema
podacima kojima Agencije raspolaže, zajedno drže ukupno 285.228 redovnih dionica Ciljnog društva s
pravom glasa, što predstavlja 62,97% udjela u temeljnom kapitalu Ciljnog društva i daje 62,99%
glasova od ukupnog broja glasova koje daju dionice Ciljnog društva s pravom glasa.

ashrak, ne će gale dobiti jamstvo već će položiti gotovinu na račun … po meni to je ziher … ali nije ni bitno …

nego zanima me sljedeće: Negociator i Aglaia gube pravo glas od dana konačnosti onog prvog rješenja, e sad to je od dana dostave stranci, ako sam dobro shvatio …

trte mrte i do 10.12. neuspiju dostaviti stranci rješenje i eto ti ga na…

što ti je pravo? [huh]

I love the Smell of Profits in the Morning

sada sam tek vidio da pravnik dolazi na skupštinu … a taman sam se ponadao nekoj novoj mladoj pravničkoj nadi…

I love the Smell of Profits in the Morning



S obzirum da kad odbijemo dionice koje nemaju pravo glasa, ostaje 40,97% dionica. Znači da 1% izdanih dionica nosi 2,45% glasova na skupštini.

Kak si to izračunao?

Ponuditelj i osoba koja s Ponuditeljem djeluje zajednički, slijedom navedenih odredbi, a prema
podacima kojima Agencije raspolaže, zajedno drže ukupno 285.228 redovnih dionica Ciljnog društva s
pravom glasa, što predstavlja 62,97% udjela u temeljnom kapitalu Ciljnog društva i daje 62,99%
glasova od ukupnog broja glasova koje daju dionice Ciljnog društva s pravom glasa.
[/quote]

očito sam previdio neki skrbnički. Ok, ajmo ponovo: 100-62,97=37,03

100/37,03=2,7

Još bolje. Znači, ako njihova dionica nema pravo glasa, onda 1% izdanih, nosi 2,7% glasova


ashrak, ne će gale dobiti jamstvo već će položiti gotovinu na račun … po meni to je ziher … ali nije ni bitno …

nego zanima me sljedeće: Negociator i Aglaia gube pravo glas od dana konačnosti onog prvog rješenja, e sad to je od dana dostave stranci, ako sam dobro shvatio …

trte mrte i do 10.12. neuspiju dostaviti stranci rješenje i eto ti ga na…

što ti je pravo? [huh]

pravo glasa ponovo stječu u trenutku kada im hanfa odobri ponudu. prema tome, ponudu treba pod hitno dostaviti, ako želi pravo glasa. A onda, odluka da kupuje trezor je nepotrebna jer tko će prodati trezoru, ako je važeća ponuda po 1119 kuna. Koliko može skupiti dionica na razini do 1100 kuna?

Ajmo nek se jave oni papci koji su dilali na 600? A tko im je kriv, pa ovo je jedini zicer na ZSE koji će donijet skoro 100% na tu cijenu, a možda i više.

Dečki, vidimo se na izvanrednoj skupštni, ja dolazim 100%.
Biti će show i glazba! Kao što to reče fazan, "tko to more platiti!"

[lol]

Ukoliko HANFA nije povezala Finvest i Propositu s njima, nema šanse da se mi skupimo i izglasamo nešto.

New Report

Close