INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je negdje Galinec komentirao ovo odbijanje ponude?



Ovo piše u zakonu o preuzimanju dioničkih društava, dakle vjerojatno je sad bez prava glasa:

ZABRANA ZAOBILAŽENJA POSTUPKA PREUZIMANJA I ISKLJUČENJE PRAVA GLASA

Članak 13.

(1) Nije dopuštena ponuda ili opća ponuda upućena dioničarima ciljnog društva s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(2) Nije dopušten javni ili drugi poziv upućen dioničarima ciljnog društva na davanje ponude s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(3) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne mogu ostvariti pravo glasa iz svih stečenih dionica ciljnog društva u sljedećim slučajevima:

1. kad, nakon nastupanja obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, u zakonskom roku ne podnesu zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze,

2. kad Agencija odbije ili odbaci zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana konačnosti rješenja kojim se odbija ili odbacuje isti zahtjev do dana konačnosti rješenja kojim Agencija odobrava objavljivanje ponude za preuzimanje,

3. kad, nakon što im je Agencija odobrila objavljivanje ponude za preuzimanje, istu ne objave u zakonskom roku, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze.


Mislim da HANFA mora donijeti odluku o gubitku prava glasa. Osim toga, gubitak prava glasa u situaciji kada nemamo zakazanu skupštinu društva ne povlači nikakve negativne posljedice za Galineca i ekipu. Ukoliko bi ekipa iz protivnog tabora nešto pokušala sa zakazivanjem izvanredne skupštine i sl. ,tada bi se u kratkom roku mogla ponovno dati valjana ponuda. Dakle,dobiva se na vremenu koje je u ovoj situaciji na tržištu dosta bitno.
[/quote]
Galinec mora ove godine sazvati redovitu skupštinu. Najkasnije do 31.12. A i vi svi paničarite previše, ponuda za preuzimanje sigurno ide. Pa nema šanse da Galinec dopusti gubitak prava glasa na skupštini.

Da je Hanfa donijela ovu odluku koju je donijela ili ne situacija je sasvim ista. Zapravo za nas dioničare je odlično što ju je donijela jer bolje da Hanfa pritisne Galinca nego da mu da, da jako dugo odgađa rokove za ponudu.


Nema šta,

zaštita koju smo imali u vidu javne ponude je nestala i sada smo u slobodnom padu zajedno s Crobijem …

[bye]

Šta si izgubio kompas???

Ma daj molim te, ili si se prepao?:-)))

Ili pak drukaš da uhvatiš prinos godine?

Kako god, nisi ok….

Drage kolege, pitanje za milju kuna, dal će prije, gale i nizozemci, dobit garanciju nego što se zse oporavi?

I nemojte napadat čovjeka nekim pravnim prijetnjama nego ga pustite da ovo odradi do kraja… koliko god bude trebalo vremena mu dajte… Jer je njemu u interesu da se rješi tereta obveze ponude, više nego nama….

Strpljen spašen-,..:-)))

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Kako imam puno upita na PM, ne mogu na sve odgovoriti.

U poslu sam pa ću popodne ili večeras, manje, više opisati stanje ovim putem.

Uglavnom, neka pada. Ja ću kupovat, pa Gale ako ovo čitaš budi spreman iste platiti.

Veselim se našem mogućem susretu na TS u Splitu.

Industrogradnja d.d. – nastavak trgovanja

Postovani Clanovi,

obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama INDG-R-A nastaviti u 11:20.
Na upit Upravi Društva Industrogradnja d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice a koje bi utjecale na promjenu cijene dionica.

Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita

nevalja kad kažem da ćemo dolje, nevalja kad kažem da ćemo gore … nevalja što god kažem …

[angry]

I love the Smell of Profits in the Morning



Nema šta,

zaštita koju smo imali u vidu javne ponude je nestala i sada smo u slobodnom padu zajedno s Crobijem …

[bye]

Šta si izgubio kompas???

Ma daj molim te, ili si se prepao?:-)))

Ili pak drukaš da uhvatiš prinos godine?

Kako god, nisi ok….

Drage kolege, pitanje za milju kuna, dal će prije, gale i nizozemci, dobit garanciju nego što se zse oporavi?

I nemojte napadat čovjeka nekim pravnim prijetnjama nego ga pustite da ovo odradi do kraja… koliko god bude trebalo vremena mu dajte… Jer je njemu u interesu da se rješi tereta obveze ponude, više nego nama….

Strpljen spašen-,..:-)))

[/quote]
Ma dobit će on vremena koliko treba.I nevjerujem da se je iko prepao ovdje.
I neka odradi posao do kraja,nije u tome problem.
Mene osobno najviše smeta način na koji je izveo cijelu operaciju.
Jasno nam je svima da nije ni mislio dati ponudu(barem ne zasada)
Mene samo zanima čemu ona farsa sa sastankom?
Zašto ga je sazvao u 12h kada se je znalo da puno nas ne može doći?
I zašto dečkima nije otvoreno rekao da ponudu nije dao.(Barem ne ozbiljnu)
Da znamo šta nas čeka.A ne ovako;jedno priča a drugo radi.
A ovo što si kolegi rekao da je izgubio kompas.
Bilo na malom ili velikom prometu mi smo danas pali 10%
Neznam kako tebi ali meni je to slobodni pad.
I još nešto;unutra sam debelo preko godinu dana i ne namjeravam prodavati po ovoj cijeni sigurno.
A para baš ni nemam za dokup da mi pad nikako neodgovara(da nebi pomislio da drukam dokupa radi)
I dalje slijepo vjerujem u ovu dionicu i njezinu veliku perspektivu u godinama koje su pred nama.Samo sam malo razočaran.Pa valjda imam pravo na to?
Pozdrav

sijem žito raste grahorica

Ja još imam nešto love za dokup, ako ju sruše ispod 600kn onda ću se nakrcati. Možda i prije. Da će ponuda prije ili kasnije ići u to sam siguran.
A da će se crobex oporaviti na 3.500 prije nego ova ponuda prođe, mislim da nije realno za očekivati.


I zašto dečkima nije otvoreno rekao da ponudu nije dao.(Barem ne ozbiljnu)

rekao je, nisi slušao pažljivo …

I love the Smell of Profits in the Morning



I zašto dečkima nije otvoreno rekao da ponudu nije dao.(Barem ne ozbiljnu)

rekao je, nisi slušao pažljivo …
[/quote]
Nisam ni bio na sastanku.Nažalost ne mogu napustiti posao kad poželim.
A srijeda u 12 baš i nije neki termin.Tako da znam samo onoliko koliko su mi dečki prenjeli
Ovaj detalj se je negdje izgubio u prijenosu informacija očito.Niko nije ni spomenuo to.
Meni je rečeno da ponuda ide ali da se čeka bankovna garancija izvana..

sijem žito raste grahorica




I zašto dečkima nije otvoreno rekao da ponudu nije dao.(Barem ne ozbiljnu)

rekao je, nisi slušao pažljivo …
[/quote]
Nisam ni bio na sastanku.Nažalost ne mogu napustiti posao kad poželim.
A srijeda u 12 baš i nije neki termin.Tako da znam samo onoliko koliko su mi dečki prenjeli
Ovaj detalj se je negdje izgubio u prijenosu informacija očito.Niko nije ni spomenuo to.
Meni je rečeno da ponuda ide ali da se čeka bankovna garancija izvana..

[/quote]
A bankovna garancija je u principu 99% ponude tako da bez toga ne ide ni ponuda.



Drug Gale kvarnu igru igra, vidi on da se može skupljat po 900, pa po 800, evo sada i po 700, a naloga na prodaji ispod 1000 kn sve više i više.

Paniku širi među dioničarima malim, "jako brine" za njih, sastanke organizira, u oči laže, a o obrazu priča.

Žao mu što javnu ponudu je dao, a svaku lipu svoju od sebe više voli.

Nedajmo se veslati, dioničari mali, ako on svoju lipu voli, mi voljeti možemo više.


Neznam što te natjeralo na ovaj post,ljutnja ili očaj ali potpisujem svaku riječ bez iznimke.
Skočio si je u usta sa ovim potezom i teško da če tako skoro povratit povjerenje malih dioničara,
Ne kažem da zbog toga treba napustit dionicu ali njega treba uzeti sa rezervom.
Najviše mi smeta što je na vrijeme obavjestio svoje da pobjegnu.
Kako drugačije objasnit one prodaje prije tri tjedna?Samo smo mi mali ovce ispali
Nego Barbus Ako ti nije teško objasni malo ovu situaciju sa tom JP.
Hanfa je dala objavu da se ponuda odbija i da se tretira da je nije ni dao.(tako objašnjenje sam pročitao u novinama).Dali to znači da ne gube pravo glasa na svoje dionice ili sam ja krivo skontao.
Pozdrav

[/quote]

Nit panika, nit očaj, tek ljutnja.

Javna ponuda ide, ali će drug Gale uštedit koju kunu, počistit će on sve do 1100, kad se veliki ask naslaže, bar par tisuća komada.

Što je tu je. Pričah onomad da postoje dvije opcije, a ovise o free floatu.

Prva u vodu pada, a druga kaže da Gale i drugovi žele skupiti jako puno dionica u ovoj ponudi, minimalno 15%, odnosno cca. barem 70.000 komada.

Ne kužim što slinite … kakva ljutnja … kakve gluposti …
čovjeka je zaskočila kriza i sada se vadi kako zna i umije …

nitko osim mene nije ni zucnio na temu preuzimanja na sastanku … niti me podržao kada sam ga 2 puta to pitao …
sve vas je zanimalo koliko kvadrata ima zvonimirova, hoće li pločice u wcima biti ružičaste ili zelene …

neko vrijeme smo živjeli u bajci, vrijeme je za realnost …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close