INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajmo dečki, zar se nitko ne usudi pokupiti ovo po 750? [cool]
Ili ju čekamo ispod blokade?

Ode odma [bye]
Biće gusto ovih dana

sijem žito raste grahorica

Nema šta,

zaštita koju smo imali u vidu javne ponude je nestala i sada smo u slobodnom padu zajedno s Crobijem …

[bye]

I love the Smell of Profits in the Morning

Sad primjenjujemo zakone fizike:

Vaš link

[lol] [lol] [lol]

Drug Gale kvarnu igru igra, vidi on da se može skupljat po 900, pa po 800, evo sada i po 700, a naloga na prodaji ispod 1000 kn sve više i više.

Paniku širi među dioničarima malim, "jako brine" za njih, sastanke organizira, u oči laže, a o obrazu priča.

Žao mu što javnu ponudu je dao, a svaku lipu svoju od sebe više voli.

Nedajmo se veslati, dioničari mali, ako on svoju lipu voli, mi voljeti možemo više.


Drug Gale kvarnu igru igra, vidi on da se može skupljat po 900, pa po 800, evo sada i po 700, a naloga na prodaji ispod 1000 kn sve više i više.

Paniku širi među dioničarima malim, "jako brine" za njih, sastanke organizira, u oči laže, a o obrazu priča.

Žao mu što javnu ponudu je dao, a svaku lipu svoju od sebe više voli.

Nedajmo se veslati, dioničari mali, ako on svoju lipu voli, mi voljeti možemo više.


Treba znat da i on ima dionice INDG kod banaka u zalogu, tako da ni njemu ovaj pad ne odgovara previše. Osim toga tu se radi o vrlo malim količinama.


Drug Gale kvarnu igru igra, vidi on da se može skupljat po 900, pa po 800, evo sada i po 700, a naloga na prodaji ispod 1000 kn sve više i više.

Paniku širi među dioničarima malim, "jako brine" za njih, sastanke organizira, u oči laže, a o obrazu priča.

Žao mu što javnu ponudu je dao, a svaku lipu svoju od sebe više voli.

Nedajmo se veslati, dioničari mali, ako on svoju lipu voli, mi voljeti možemo više.


Neznam što te natjeralo na ovaj post,ljutnja ili očaj ali potpisujem svaku riječ bez iznimke.
Skočio si je u usta sa ovim potezom i teško da če tako skoro povratit povjerenje malih dioničara,
Ne kažem da zbog toga treba napustit dionicu ali njega treba uzeti sa rezervom.
Najviše mi smeta što je na vrijeme obavjestio svoje da pobjegnu.
Kako drugačije objasnit one prodaje prije tri tjedna?Samo smo mi mali ovce ispali
Nego Barbus Ako ti nije teško objasni malo ovu situaciju sa tom JP.
Hanfa je dala objavu da se ponuda odbija i da se tretira da je nije ni dao.(tako objašnjenje sam pročitao u novinama).Dali to znači da ne gube pravo glasa na svoje dionice ili sam ja krivo skontao.
Pozdrav

sijem žito raste grahorica

Ovo piše u zakonu o preuzimanju dioničkih društava, dakle vjerojatno je sad bez prava glasa:

ZABRANA ZAOBILAŽENJA POSTUPKA PREUZIMANJA I ISKLJUČENJE PRAVA GLASA

Članak 13.

(1) Nije dopuštena ponuda ili opća ponuda upućena dioničarima ciljnog društva s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(2) Nije dopušten javni ili drugi poziv upućen dioničarima ciljnog društva na davanje ponude s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(3) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne mogu ostvariti pravo glasa iz svih stečenih dionica ciljnog društva u sljedećim slučajevima:

1. kad, nakon nastupanja obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, u zakonskom roku ne podnesu zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze,

2. kad Agencija odbije ili odbaci zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana konačnosti rješenja kojim se odbija ili odbacuje isti zahtjev do dana konačnosti rješenja kojim Agencija odobrava objavljivanje ponude za preuzimanje,

3. kad, nakon što im je Agencija odobrila objavljivanje ponude za preuzimanje, istu ne objave u zakonskom roku, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze.

Imam jedan prijedlog, možete li razmišljati zašto bi objavio ponudu za preuzimanje ako nema namjeru stvarno dati ponudu?
Jedini razlog po meni je da sačuva cijenu dionice, ako je na osnovu zaloga dionica industrogradnje dobio kredit. Ako je još netko maštovit molim ideje.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


Drug Gale kvarnu igru igra, vidi on da se može skupljat po 900, pa po 800, evo sada i po 700, a naloga na prodaji ispod 1000 kn sve više i više.

Paniku širi među dioničarima malim, "jako brine" za njih, sastanke organizira, u oči laže, a o obrazu priča.

Žao mu što javnu ponudu je dao, a svaku lipu svoju od sebe više voli.

Nedajmo se veslati, dioničari mali, ako on svoju lipu voli, mi voljeti možemo više.


Upravo sam to naglasio par stranica iza…ljudi nemojmo biti naivni,ponuda nije ispravna jer se nije zeljelo da bude takva.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Vidim da Negotiator ima cca 20.000 dionica koje su založene i neprenosive. Jel to znači da su mu one zalog za neki kredit? Da ga ne bi sad još i neka banka stisnula?

Dugo smo bili dionica čvrstih ruku.Vidim da se sad svima ruke tresu [proud]


Ovo piše u zakonu o preuzimanju dioničkih društava, dakle vjerojatno je sad bez prava glasa:

ZABRANA ZAOBILAŽENJA POSTUPKA PREUZIMANJA I ISKLJUČENJE PRAVA GLASA

Članak 13.

(1) Nije dopuštena ponuda ili opća ponuda upućena dioničarima ciljnog društva s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(2) Nije dopušten javni ili drugi poziv upućen dioničarima ciljnog društva na davanje ponude s ciljem stjecanja dionica s pravom glasa ako tim stjecanjem nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.

(3) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički ne mogu ostvariti pravo glasa iz svih stečenih dionica ciljnog društva u sljedećim slučajevima:

1. kad, nakon nastupanja obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, u zakonskom roku ne podnesu zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze,

2. kad Agencija odbije ili odbaci zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, od dana konačnosti rješenja kojim se odbija ili odbacuje isti zahtjev do dana konačnosti rješenja kojim Agencija odobrava objavljivanje ponude za preuzimanje,

3. kad, nakon što im je Agencija odobrila objavljivanje ponude za preuzimanje, istu ne objave u zakonskom roku, od dana kad su došli u zakašnjenje do dana izvršenja ove obveze.


Mislim da HANFA mora donijeti odluku o gubitku prava glasa. Osim toga, gubitak prava glasa u situaciji kada nemamo zakazanu skupštinu društva ne povlači nikakve negativne posljedice za Galineca i ekipu. Ukoliko bi ekipa iz protivnog tabora nešto pokušala sa zakazivanjem izvanredne skupštine i sl. ,tada bi se u kratkom roku mogla ponovno dati valjana ponuda. Dakle,dobiva se na vremenu koje je u ovoj situaciji na tržištu dosta bitno.

New Report

Close