INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Što mislite o tome da iduće godine osnujemo Udrugu dioničara Indg?

A zašto čekati, zašto ne napraviti to odmah?
[/quote]

Tko je još za? Galebe, Ptico?

[/quote]
Ja sam za, samo Madžar će nam se uvrijedit!
[/quote]

Ja sam za.

Šteta, na ovaj sastanak neću moći. Imam 5 ročišta taj dan.

Razmišljam da pošaljem nekoga …

P.S. Upravo je išlo …





Što mislite o tome da iduće godine osnujemo Udrugu dioničara Indg?

A zašto čekati, zašto ne napraviti to odmah?
[/quote]

Tko je još za? Galebe, Ptico?

[/quote]
Ja sam za, samo Madžar će nam se uvrijedit!
[/quote]

Danas su neka druga vremena, imamo dvije opcije osnovati novu udrugu ili se učlaniti u "njegovu", u što većem broju kako bi ga s vremenom maknuli, i postavili svog čovjeka u NO, umjesto njega.

Ja sam za osnivanje odmah, evo ispod i par podataka kako to napraviti. Dakle mora nas biti bar tri za početak. Nek se javi još par zainteresiranih na private i možemo to odmah napraviti:

Tko i pod kojim uvjetima može osnovati udrugu?
Udrugu mogu osnovati najmanje tri osnivača, poslovno sposobne fizičke osobe ili pravne osobe. Osnivači mogu biti samo fizičke osobe, samo pravne osobe ili fizičke i pravne osobe u isto vrijeme.

Tko podnosi zahtjev za registraciju udruge?
Zahtjev za registraciju udruge podnosi osoba ovlaštena za zastupanje udruge.

Kome se podnosi zahtjev za registraciju udruge?
Za registraciju udruga stvarno je nadležna opća uprava (uredi državne uprave u županijama, odnosno gradski ured Grada Zagreba nadležan za poslove opće uprave), a mjesna se nadležnost određuje prema sjedištu udruge.

Kome se podnosi zahtjev za registraciju strane udruge?
Zahtjev za registraciju strane udruge podnosi se Središnjem državnom uredu za upravu u Zagrebu, Maksimirska 63.

Podnosi li se zahtjev na propisanom obrascu ili u slobodnoj formi?
Zahtjev se podnosi na propisanom obrascu koji je dostupan na internetskoj stranici Središnjeg državnog ureda za upravu http://www.uprava.hr.

Što je potrebno priložiti uz zahtjev za registraciju udruge?
Uz zahtjev za registraciju udruge potrebno je priložiti: zapisnik o radu i odlukama osnivačke skupštine, odluku o pokretanju postupka za upis u registar udruga, statut udruge u 2 primjerka, popis osnivača, osobna imena osoba ovlaštenih za zastupanje udruge, izvod iz sudskog ili drugog registra za pravnu osobu-osnivača udruge, suglasnost ili odobrenje nadležnog tijela državne uprave za obavljanje određene djelatnosti (kada je to propisano posebnim zakonom kao uvjet za registraciju udruge) i presliku osobne iskaznice osnivača i osoba ovlaštenih za zastupanje.

Koji je minimalan obvezni sadržaj statuta udruge?
Statut udruge mora sadržavati odredbe o nazivu i sjedištu udruge, zastupanju, ciljevima, djelatnostima kojima se ostvaruju ciljevi, članstvu te pravima i obvezama članova, tijelima udruge, njihovom sastavu, izboru, opozivu, ovlastima, načinu odlučivanja i trajanju mandata, te o prestanku postojanja udruge.
Osim navedenog obveznog sadržaja, statut udruge može (ali ne mora) sadržavati i odredbe o području na kojem udruga djeluje, imovini, načinu stjecanja imovine i korištenju ostvarene dobiti, rješavanju sporova i sukoba interesa unutar udruge, stegovnoj odgovornosti članova, postupku s imovinom u slučaju prestanka udruge, znaku udruge i njegovom izgledu i o drugim pitanjima od značaja za udrugu.

Mora li osnivačke akte izraditi ili ovjeriti javni bilježnik?
Ne. Osnivačke akte izrađuju osnivači, i nije potrebno da na tim aktima potpisi budu ovjereni od strane javnog bilježnika, niti da osnivački akti budu izrađeni u obliku javnobilježničkog akta.

U kojem se roku mora podnijeti zahtjev za registraciju?
U roku od tri mjeseca od dana donošenja odluke o pokretanju postupka za upis udruge u registar. U protivnom, zahtjev se odbacuje zaključkom protiv kojeg je dopuštena posebna žalba.

U kojem roku registracijsko tijelo mora donijeti odluku o zahtjevu?
U roku od 30 dana od dana predaje urednog zahtjeva. Početak toga roka računat će se od dana kada su registracijskom tijelu dostavljene sve isprave i dokazi na temelju kojih se može odlučiti o zahtjevu (npr. učinjene potrebne ispravke i usklađivanja statuta ili osnivačkih akata, i sl.).

Može li se smatrati da je udruga registrirana ako protekom roka od 30 dana od dana predaje urednog zahtjeva registracijsko tijelo ne donese rješenje?
Da, smatra se da je udruga registrirana idućeg dana nakon proteka toga roka, ako su zahtjevu priloženi svi potrebni dokazi i ako je statut sukladan zakonu. U tom slučaju udruga mora ponoviti zahtjev za upis u registar, a nadležno tijelo je tada dužno donijeti rješenje o upisu u registar u roku od 8 dana od dana ponovljenog zahtjeva.

Prodat ćemo mu svi dionice u ponudi … čemu se zezati s udrugom ??

I love the Smell of Profits in the Morning

Ako idemo u takvu akciju, trebamo skupiti u udrugu dosta dioničara kako bi ukupno imali više od 5% dionica, tj. bili bi respektabilni partner.


Ako idemo u takvu akciju, trebamo skupiti u udrugu dosta dioničara kako bi ukupno imali više od 5% dionica, tj. bili bi respektabilni partner.

Da, ali evo kako se čini, dosta ljudi će prodati dionice u ponudi tako da je onda stvarno pitanje ima li smisla.

I ja razmišljam o djelomičnoj prodaji na 1100 ili još bolje na 1600 ali samo špekulativno u pogledu razmišljanja da poslije možda kupim jeftinije. Ali izgleda da ima dosta onih spremni da prodaju sa razmišljanjem da ima boljih pickova sada od INDG

Pa logično je da ljudi prodaju na ponudi. nakon ponude dionica ode na 500 kuna. Pitanje je samo koliko će se dionica moći skupiti na toj razini. Možete vi sad trubiti da to vrijedi, ali indg mora odraditi pad koji su odradile ostale dionice.

Ajmo onda sve prebaciti za proljeće 2009.


Pa logično je da ljudi prodaju na ponudi. nakon ponude dionica ode na 500 kuna. Pitanje je samo koliko će se dionica moći skupiti na toj razini. Možete vi sad trubiti da to vrijedi, ali indg mora odraditi pad koji su odradile ostale dionice.

Ja mislim da nema šanse da dionica ode na 500. Mislim da će jako puno ljudi razmišljati upravo tako, da će dionica otići na 500 pa će prodati sve na ponudi, u nadi da će onda na burzi moći kupiti po 500. Pa samo duga uvala vrijedi 500kn po dionici. A mislim da Galincu nije cilj da postanemo nelikvidni. Ne bih se iznenadio da nakon ove ponude on opet dio dionica uvali nekom fondu. Ali eto vidjet ćemo.

ja sam za udrugu
cudo sto prije nismo napravili
a sto se tice ko ce kada prodati to sad nije vazno , vazno je da se skupimo i da izaberemo covjeka koji ce nas prestavljati jer smo tako jaci i utjecajni u industrogradnji
ako sta treba napraviti stavljam se na raspolaganje

vise volim narodnjake nego kruva jesti

http://www.glasistre.hr/?7d8888e8af5f9a9e2bcb3c0be1e9f1c5,TS,4094,,20622,,256695,,

sijem žito raste grahorica

Nema više jeftinog rada nikom!?
Četke za vc 800kn???
Neznam jel bi se smijao ili plakao kad ovako nešto pročitam
Ma smijat ću se haha
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/29613/Default.aspx

sijem žito raste grahorica

New Report

Close