INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po meni bi se najviša cijena stjecanja dionica trebala odnositi na Agalaiu, Negotiator, i sve firme, brokerske kuće itd s kojima su oni ili Galinec bilo za sebe ili bilo koga drugoga u zadnjih godinu dana stjecali dionice. Radi se o sukobu interesa, jer recimo njegova brokerska kuća kupuje za Jurića, a on kao predsjednik uprave INDG i vlasnik To-one-a ima povlaštene informacije i koristi ih da bi za nekoga drugoga stjecao potencijalni profit, ako ništa drugo, onda bar brokersku proviziju. Po meni bi se to trebalo tretirati kao stjecanje povezanih osoba i najniža cijena bi trebala biti 1700 kuna.
To su sve manje-više moje špekulacije, ali mislim da im u USA to ne bi prošlo po 1119 kn.
Pozdrav!

To je malo netegnuto.

Nije kupovao To-one nego Smiljan Jurić, a prvi je ovdje samo brokerska kuća, pa bi pokušaj dokazivanja zajedničkog djelovanja s Galincem (Negotiatorom) preko poveznice To one, iako moguće, bilo malo nategnuto, ukoliko još neke druge činjenice na bi ukazivale na postojanje sporazuma.

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici, a zašto ti ne treba Smiljan Jurić?



Po meni bi se najviša cijena stjecanja dionica trebala odnositi na Agalaiu, Negotiator, i sve firme, brokerske kuće itd s kojima su oni ili Galinec bilo za sebe ili bilo koga drugoga u zadnjih godinu dana stjecali dionice. Radi se o sukobu interesa, jer recimo njegova brokerska kuća kupuje za Jurića, a on kao predsjednik uprave INDG i vlasnik To-one-a ima povlaštene informacije i koristi ih da bi za nekoga drugoga stjecao potencijalni profit, ako ništa drugo, onda bar brokersku proviziju. Po meni bi se to trebalo tretirati kao stjecanje povezanih osoba i najniža cijena bi trebala biti 1700 kuna.
To su sve manje-više moje špekulacije, ali mislim da im u USA to ne bi prošlo po 1119 kn.
Pozdrav!

To je malo netegnuto.

Nije kupovao To-one nego Smiljan Jurić, a prvi je ovdje samo brokerska kuća, pa bi pokušaj dokazivanja zajedničkog djelovanja s Galincem (Negotiatorom) preko poveznice To one, iako moguće, bilo malo nategnuto, ukoliko još neke druge činjenice na bi ukazivale na postojanje sporazuma.

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici, a zašto ti ne treba Smiljan Jurić?

[/quote]

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici? Otkud ta cifra?

ne moze se odnositi na kupovine to-one za treceg s obzirom da je to osnovna djelatnost, jer Juric je kupovao za sebe i za svoj racun neovisno ko je vlasnik posrednika(to-one-a) tj. brokerske kuce koja je kupovala tj. nemoze se odnosit na portfeljase(jer. nije galinec morao kupovat mogao je xyz zaposlen u to-onu kojemu je to posao)…po meni je malo siroko pisan zakon u smislu osoba koje povezuje nacin i vrijeme stjecanja…ali bi se trebalo odnosit na sve firme kojih je J.G. vlasnik(osim na to-one jer to joj je osnovna djel.) tj. i na sve firme kojih je vlasnik nagotiaor, tj. nemozes otvorit 10 firmi kupovat preko njih i firmi koje su osnovale te firme a dati ponudu preko 2. firme a da se to ne odnosi na sva ostala TVOJA stjecanja preko svih ostalih 10 ukljucujuci i kceri, osim ako to-one nije kupovao za SEBE.sto se tice zajednockog djelovanja kad su si izglasali da nemoraju dati ponudu kod pretvaranja potrazivnja? isto bi bilo dokazivo samo u slucaju ako je postojalo prije izglasavanja a postojalo je ocito.pitanje je kako tumacit zakon kada par dionicara a koji mozda imaju i vecinu izglasa sebi da nemora dati j.p….i sad dali su bili u dogovorima ili nisu-tj. dali ih zakon abolira kada si zajedno izglasaju neobavezu j.p__misljenja sam da nije u interesu nikom natezat se po sudu sa osobama koje ti firmu u koju ulazes stavljau na noge:) tako da nek nude prosjek ako nisu stjecali po vise a dalje sta bude bude.ugodan dan



Po meni bi se najviša cijena stjecanja dionica trebala odnositi na Agalaiu, Negotiator, i sve firme, brokerske kuće itd s kojima su oni ili Galinec bilo za sebe ili bilo koga drugoga u zadnjih godinu dana stjecali dionice. Radi se o sukobu interesa, jer recimo njegova brokerska kuća kupuje za Jurića, a on kao predsjednik uprave INDG i vlasnik To-one-a ima povlaštene informacije i koristi ih da bi za nekoga drugoga stjecao potencijalni profit, ako ništa drugo, onda bar brokersku proviziju. Po meni bi se to trebalo tretirati kao stjecanje povezanih osoba i najniža cijena bi trebala biti 1700 kuna.
To su sve manje-više moje špekulacije, ali mislim da im u USA to ne bi prošlo po 1119 kn.
Pozdrav!

To je malo netegnuto.

Nije kupovao To-one nego Smiljan Jurić, a prvi je ovdje samo brokerska kuća, pa bi pokušaj dokazivanja zajedničkog djelovanja s Galincem (Negotiatorom) preko poveznice To one, iako moguće, bilo malo nategnuto, ukoliko još neke druge činjenice na bi ukazivale na postojanje sporazuma.

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici, a zašto ti ne treba Smiljan Jurić?

[/quote]
Dosta je meni i 1300, samo sumnjam da će toliko dati.

Jedna je stvar kad Jurić kupuje preko brokera a druga kad mu TO-ONE vodi portfelj i ulaže po svom nahođenju, a Jurić im nije rekao izričito kupit mi toliko i toliko dionica INDG, što je vjerojatno ovdje slučaj. Slažem se s tobom da bi to bilo relativno teško dokazati. Uz to moram priznat da me malo iritira toliko oklijevanje s odobravanjem javne ponude!




Po meni bi se najviša cijena stjecanja dionica trebala odnositi na Agalaiu, Negotiator, i sve firme, brokerske kuće itd s kojima su oni ili Galinec bilo za sebe ili bilo koga drugoga u zadnjih godinu dana stjecali dionice. Radi se o sukobu interesa, jer recimo njegova brokerska kuća kupuje za Jurića, a on kao predsjednik uprave INDG i vlasnik To-one-a ima povlaštene informacije i koristi ih da bi za nekoga drugoga stjecao potencijalni profit, ako ništa drugo, onda bar brokersku proviziju. Po meni bi se to trebalo tretirati kao stjecanje povezanih osoba i najniža cijena bi trebala biti 1700 kuna.
To su sve manje-više moje špekulacije, ali mislim da im u USA to ne bi prošlo po 1119 kn.
Pozdrav!

To je malo netegnuto.

Nije kupovao To-one nego Smiljan Jurić, a prvi je ovdje samo brokerska kuća, pa bi pokušaj dokazivanja zajedničkog djelovanja s Galincem (Negotiatorom) preko poveznice To one, iako moguće, bilo malo nategnuto, ukoliko još neke druge činjenice na bi ukazivale na postojanje sporazuma.

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici, a zašto ti ne treba Smiljan Jurić?

[/quote]

Nego bi li te zadovoljilo 1.657,00 kn po dionici? Otkud ta cifra?
[/quote]

Barbus, oprosti, krivi izračun, 1.659,00 kn (znaš mene i matematiku).

Sinoć, si mi stavi bubu u uho s onim postom, pa sam jutros malo pročačkao i iskopa poziv za glavnu skupštinu.

Kako sam prije odgovorio, izgleda da je Lucky b dobro pogodio.

Mislim da postoje, ne male šanse, da se utvrdi postojanje zajedničkog djelovanja Negotiatora, Aglaia, FNVC, Proposita d.o.o., Marijan Filipović i Finvest Corp. d.d. koje je prethodilo glavnoj skupštini, a što je potvrđeno činjenicom da su vjerovatno svi glasali za 1 krug docapa na naćin kako je bilo predloženi (pretvaranje potraživanja u dionice).

Ne želim nikome ulijevati lažne nade, ali malo sam pogleda i odluke Hanfe u nekim slučajevima odobravanja ponuda za preuzimanje i sada me ne bi začudilo da utvrde nastanak obveze za preuzimanje i datumom održavanja glavne skupštine, a u kojem slučaju bi najniža cijena bila 1.659,00 kn.

Po meni je definitivno postojalo zajedničko djelovanje, a na ovo bi HANFA kao u nekim drugim slučajevima, morala paziti po službenoj dužnost.

Imamo Galinca u upravi društva koji predlaže dnevni red i ovo stavlja kao točku, u nadzornom odboru imamo predstavnike Engleza i Cetinju (ispred Proposite), svi glasaju za odluku o 1 krugu docapa, a povrh toga Negotiator oslobađaju obveze davanja ponude za preuzimanje, a za što je potrebana 3/4 većina temeljnog kapital zastupljenog na glavnoj skušpštini.

Ne može biti čistiji primjer zajedničkog djelovanja u smislu članka 5. Zakona o peuzimanju …

Sad je pitanje što učiniti? Iako kako se rekao o ovome bi Hanfa trebala sama paziti i možda je radi toga odugovlačenje, ne bi bilo loše na iste činjenice Hanfu upozoriti.

Samo imam par pitanje za vas s dužim stažom u ovoj dionici , Fucks i Prka (članovi nadzornog) čiji su kandidati i imaju li veze s ovim Filipovićem, FNVC i ostatkom ekipe. I ima li netko slučajno zapisnik s glavne skuštine?

Za svaki slučaju u ponedjeljak ide još jedan dopis, nemamo što izgubiti, a tko se želi pridružiti neka se javi na pm.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/bez-obzira-na-dobre-rezultate-sektora%2c-jedino-igh-pobijedio-crobex,29694.html

Kad će se više sjetiti da je i INDG građevinska kompanija


http://www.seebiz.eu/hr/analize/bez-obzira-na-dobre-rezultate-sektora%2c-jedino-igh-pobijedio-crobex,29694.html

Kad će se više sjetiti da je i INDG građevinska kompanija

ha, ha, i ja sam citao ovaj clanak i isto se pitao….
Probaj sada ici na taj clanak, dodali su INDG… [lol] [lol] [lol]

Je, nakon što sam ja ženi poslao mail… [lol]

Ovdje upišite svoj komentar…

meni ovo "neoporezovana" dobit zvuci jako srpski, bas me zanima jel se to tako knjizevno kaze? ima netko pismeniji od mene ovdje da mi to razjasni, ako ima vremena.. Ashrak, Barbus?… ja nazalost jos nisam savladao ni c i c..

p.s. kakve su to nekretnine prodali?

voit Ime munaa, Alien

totalni sam laik u sveri dioničarstva ali sam nekim čudom kao bivši zaposlenik industrogradnje dobio crkavicu u dionicama.To mi je postalo jasno kroz dobivanje kojekakvih dopisa i prospekata od INDGR-E i SDA. E sad sam ja u neobranom grožđu jer neznam kako to sve funkcionira,od sitnih detalja kome se za šta treba obračati i gdje otvoriti račun za dividendu pa do onih kako brokerski kupi-prodaj funkcinira ovih 20-ak dionica koje gospoda iz industrogradnje pripisuje meni "zasluženo". (radio za njih po cijelome svijetu najviše i najduže u Rusiji)sve do rata.Ako bi tko imao volje da mi ukratko objasni o ovim stvarčicama bio bih mu zahvalan.ili bar da mi kaže iz iskustva gdje se je najbolje obratiti za informacije.HVALA!!!! LOOK


meni ovo "neoporezovana" dobit zvuci jako srpski, bas me zanima jel se to tako knjizevno kaze? ima netko pismeniji od mene ovdje da mi to razjasni, ako ima vremena.. Ashrak, Barbus?… ja nazalost jos nisam savladao ni c i c..

p.s. kakve su to nekretnine prodali?

……po toj logici i riječ "neobrazovana" nije hrvatska?

p.s.
nikakve? to ti je iz šupljeg u prazno (prijenos nekretnine između tate i kćeri) kako bi imali najveću dobit u sektoru.
[thumbsup]

New Report

Close