INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Hanfa odobrila preuzimanje SPPL, o TOZ-u i INDG još uvijek ništa

Za SPPL nudi 60 kn, a minimalno je mogao ponuditi 41,6 kn, znači daje premiju od 43,5%, možda da takvu premiju i za INDG?!

[/quote]

Nije mogao ponuditi ispod 60 kuna.

Cijena koju se Ponuditelj u ponudi za preuzimanje obvezuje platiti po dionici iznosi 60,00 kuna. Prema
podacima dostupnima Agenciji i dokumentaciji priloženoj uz Zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, navedena cijena je najveća cijena po kojoj su, Ponuditelj i osobe koje s Ponuditeljem djeluju zajednički, stekli dionice Ciljnog društva s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.




Hanfa odobrila preuzimanje SPPL, o TOZ-u i INDG još uvijek ništa

Za SPPL nudi 60 kn, a minimalno je mogao ponuditi 41,6 kn, znači daje premiju od 43,5%, možda da takvu premiju i za INDG?!

[/quote]

Nije mogao ponuditi ispod 60 kuna.

Cijena koju se Ponuditelj u ponudi za preuzimanje obvezuje platiti po dionici iznosi 60,00 kuna. Prema
podacima dostupnima Agenciji i dokumentaciji priloženoj uz Zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje, navedena cijena je najveća cijena po kojoj su, Ponuditelj i osobe koje s Ponuditeljem djeluju zajednički, stekli dionice Ciljnog društva s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.

[/quote]
Možda se slučajno tako zeznuo na INDG pa kupio po 1700. Ja bi tu provjerio po koliko je kupovao za portfeljaše TO-ONE-a?

Bome je netko pokupio sve po 930

To je samo par desetaka komada…
Dok netko ne počisti barem do 1000kn i čvrsto se ne postavi na bidu nije to to.

[/quote]
Možda se slučajno tako zeznuo na INDG pa kupio po 1700. Ja bi tu provjerio po koliko je kupovao za portfeljaše TO-ONE-a?
[/quote]

SMILJAN JURIĆ 1.539 kom. u 12/2007. Ali kakve to veze ima?

Možda se slučajno tako zeznuo na INDG pa kupio po 1700. Ja bi tu provjerio po koliko je kupovao za portfeljaše TO-ONE-a?


SMILJAN JURIĆ 1.539 kom. u 12/2007. Ali kakve to veze ima?

Mislim da nema, ali paradoks je da firma koja vodi portfelj Juriću, a vlasnik joj je Galinec kupuje po toj cijeni u zadnjih godinu dana. U nekim državama bi se to tretiralo kao da Galinec kupuje jer je njegova firma dala nalog. IMHO

Kakve to veze ima? Ponuđači su Negotiator i Aglaia a ne To-One ili Galinec.


Kakve to veze ima? Ponuđači su Negotiator i Aglaia a ne To-One ili Galinec.

Tako je.i ja mislim da to nema nikakve veze.
Ne treba sanjati o nekim pustim parama u ponudi.Pogotovo ako se pogleda stanje na burzi.
Neka on ponudi samo onoliko koliko mora i ja zasad zadovoljan.
A o pravim parama ćemo razmišljat kada za to dođe vrijeme.IMHO
Pozdrav

sijem žito raste grahorica



Hanfa odobrila preuzimanje SPPL, o TOZ-u i INDG još uvijek ništa

Za SPPL nudi 60 kn, a minimalno je mogao ponuditi 41,6 kn, znači daje premiju od 43,5%, možda da takvu premiju i za INDG?!

BTW imate na Prodaji SPPL preko 800 komada pokupit do 55 kn. Čudi me da to nitko nije pokupio.
[/quote]

[smiley] Skupljam ja već 3-4 tjedna šta se ponudi po 42 kn. Izgleda da sam današnjom kupovinom završio dokup [smiley] Hvala prodavatelju !

Mislim da ova priča sa Smiljanom Jurićem ne drži vodu jer onda bi danas bila odobrena i ponuda za TOZ.



Evo uz čestitke svim dioničarima INDG za Novu 2008. godinu i kratkog izvještaja s jučerašnje skupštine, kao što sam i obećao. Dakle, turbulentnijoj skupštini INDG još nisam prisustvovao, prvo je kasnilo sat vremena što nije za pohvalu. Odmah su mali dioničari počeli tražiti da se ubuduće ne kasni sa skupštinama što je već postao običaj kod INDG i tražili otkazivanje i održavanje skupštine 15.1. što naravno nije prihvaćeno. Dalje je išlo manje više glatko do trenutka kada je trebalo glasati o prvom krugu dokapitalizacije, ali u istoj točki s izglasavanjem da Galinec i Aglaia ne moraju podnijeti javnu ponudu za otkup svih dionica. Izglasano je uz nekih 2300 glasova protiv. Iznos prvog kruga dokapa nešto je promijenjen odnosno smanjen na 110 milja kuna sa 120 kao što je bilo prvotno navedeno. Također izglasan je drugi krug dokapa. Galinec se kune da su Filipović, Aglaia, FNVC i on stvarno i posudili lovu INDG i da postoje dokazi. Također mali dioničari su prozvali gdina Madžara koji ih zastupa u NO-u, za neaktivnost i slabe kontakte s njima. Nekima je bilo čudno što nas predstavlja čovjek s 25 dionica dok neki drugi s 1500 komada nemaju pravo glasa, na što je on odgovorio da gdje smo bili 2000-te kad je on branio INDG. Da se možemo učlaniti u njegovu udrugu. Pa ja se pitam zašto ne obrne stvar, pa i gdin Galinec nije nigdje bio 2000-te godine što se tiče INDG. Osim toga kakva je svrha njegova u NO-u,ako nije da brani naše interese. Ako neko ima nešto dodati ovome, neka doda. Pozdrav!

Ja bih evo samo dodao da iako apsolutno vjerujem u rast ove dionice da prema zakonu o preuzimanju dioničkih društava kod utvrđivanja nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, glasovima stjecatelja pribrajaju se glasovi osoba koje s njim djeluju zajednički

U smislu ZPDD, osobe djeluju zajednički ako (čl.8.):
su se sporazumjele o usklađenom stjecanju dionica ili ostvarivanja prava glasa iz dionica – sklapanje sporazuma izjednačeno je sa stjecanjem dionica – (čl.8.st.7.)

Ovaj prvi krug dokapitalizacije je po mojem mišljenju dokaz da se ovdje radi o osobama koje su djelovale zajednički te po točki skupštine u kojoj se ukida obveza objavljivanja ponude za preuzimanje sve te osobe nisu imale pravo glasati.

Ukoliko bi došlo do nekog velikog pada tržišta ili kada bi netko od velikih počeo prodavati i rušiti cijenu mislim da postoji pravna mogućnost natjerati Galinca i društvo da mora otkupiti dionice po 1700kn tj. cijeni na burzi.

Naravno ja osobno vjerujem da se to neće dogoditi i da cijena ide samo gore, uvjeren sam da je 2008. godina, godina velikog povratka industrogradnje ali dobro je i to znati.
[/quote]

Citiram post od 01.01.2008. Pravniče?

Iako zakon tu nije najjasniji, osnov za postojanje zajedničjkog djelovanja po meni vjerovatno postoji.

Možda mali problem s dokazivanjem, ali tu imamo Galinca koji kontrolira ciljano društvo, te osobe koje surađuju zajednički i s ciljanim društvom s ciljem stjecanja dionica i usklađenog ostvarivanja prava glasa.

Njihovo ponašanje pred skupštinu, činjenica da se na dnevni red stavlja dokapitalizacija na način da ove osobe svoja potraživanja pretvaraju u dionice društva po meni zadovoljavaju odredbe članak 5. s više strana.

Najlakše bi bilo zajedničko djelovanje dokazati pozivom na točku 4. članak 5. Zakona …

Pri tom treba paziti da odluka da ih se oslobodi obveze je valjana i o njoj su mogli glasati, no isto ih oslobađa samo obveze pruzimanja za stjecanjem novih dionica iz docapa.

Međutim, ukoliko su zajedničkim djelovanje prešli prag (nisam računa niti, išao u prošlost, nisam tada bio dioničar) obveza je moguće nastala i prije, najkasnije danom glavne skupštine.

Neka netko s dužim stežem kaže koliko su u to vrijeme Negotiator, Aglaia, Filipović imali dionica i da li je prije i kada blia dana ponuda za preuzimanje …

Evo dolje odredba članka 5. Zakona o preuzimanja …., zanimljivi dijelovi su boldani

(1) Osobe koje djeluju zajednički su fizičke i/ili pravne osobe koje surađuju međusobno ili s ciljnim društvom na temelju sporazuma, izričitog ili prešutnog, usmenog ili pisanog, čiji je cilj stjecanje dionica s pravom glasa, usklađeno ostvarivanje prava glasa ili sprječavanje druge osobe u provođenju postupka preuzimanja.
(2) Za sljedeće osobe smatra se da djeluju zajednički:
1. osobe koje povezuju samo okolnosti u svezi sa stjecanjem dionica, kao što su:
– vrijeme ili razdoblje u kojem su stjecale dionice,
– mjesto stjecanja,
– način stjecanja,
– odredbe ugovora o stjecanju,
– vrijednost stečenih dionica,
druge okolnosti koje su dovele do stjecanja dionica koje ukazuju na usklađenost u stjecanju ili zajedničkoj namjeri osoba,
2. članove uprave ili nadzornog odbora društava koja djeluju zajednički,
3. članove uprave ili nadzornog odbora s društvima u kojima su članovi tih tijela,
4. osobe koje su glavnoj skupštini ciljnog društva predlagale imenovanje ili razrješenje članova uprave ili nadzornog odbora, ili druge odluke, za donošenje kojih je potrebna tročetvrtinska većina prisutnih glasova na glavnoj skupštini i koje su glasale za donošenje takvih odluka.

A da o istome obavijestimo Hanfu, trebalo bi malo više posla, ne zaboravimo da smo i mi stranke u postupku i imamo pravo izjavljivati prijedloge, zahtjeve …

Trebalo bi nešto više posla, povaditi materijale s glavne skupštine i odluke što su prethodile donošenju dnevnog reda, ali sad me zaintrigiralo, mislim da bi možda i moglo proći …

Po meni bi se najviša cijena stjecanja dionica trebala odnositi na Agalaiu, Negotiator, i sve firme, brokerske kuće itd s kojima su oni ili Galinec bilo za sebe ili bilo koga drugoga u zadnjih godinu dana stjecali dionice. Radi se o sukobu interesa, jer recimo njegova brokerska kuća kupuje za Jurića, a on kao predsjednik uprave INDG i vlasnik To-one-a ima povlaštene informacije i koristi ih da bi za nekoga drugoga stjecao potencijalni profit, ako ništa drugo, onda bar brokersku proviziju. Po meni bi se to trebalo tretirati kao stjecanje povezanih osoba i najniža cijena bi trebala biti 1700 kuna.
To su sve manje-više moje špekulacije, ali mislim da im u USA to ne bi prošlo po 1119 kn.
Pozdrav!

New Report

Close