INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Trenutno je Industrogradnja podcijenjena 3 puta u odnosu na prosjek sektora.

prosjek sektora?
po kojem parametru?
[/quote]

Po booku najviše, ali smo zato slabi po salesu.

Cijena nam je ispod booka, a book je nerevaloriziran. Ako umemo da su se građevinci u peaku tržili po 4-5 booka, onda bi cijena trebala biti i 10.000,00 kn, no ako uzmeš sales koji nam nije baš blistav, onda imamo i premiju od 50% s obzirom na današnju cijenu.

EPS nemam pri sebi, ali nije nam niti on baš blistav …

Ovako gledajući na stvari, iNDG je veliki potencijal. Kada normaliziraju poslovanje, iznađu poslove koji će im dignuti prihode, bit će to jako dobra prilika.
[/quote]

thx fazan

ovo je post a ne tri puta smo podcjenjeni u odnosu na "sektor"
btw prosjek sektora P/B bez INDG je 1,52, a INDG je 0,83
[wink]

Heaven or Las Vegas


ovo je post a ne tri puta smo podcjenjeni u odnosu na "sektor"
btw prosjek sektora P/B bez INDG je 1,52, a INDG je 0,83
[wink]

kada gledaš pokazatelje, moraš znati i priču oko njih … a to je da je book neravaloriziran … vjerojatno još u DEM …samo 2 hotela koja iNDG ima su vrijednosti 1.000,00 kn po dionici … a gdje je sve ostalo …

otprilike book iNDG je negdje između 2.000 – 3.000 kn … imam ja tablicu gdje sam uspoređivao indg sa sektorom, evo čim budu sva izvješća pa ću napraviti update i postati je ovdje …

I love the Smell of Profits in the Morning



ovo je post a ne tri puta smo podcjenjeni u odnosu na "sektor"
btw prosjek sektora P/B bez INDG je 1,52, a INDG je 0,83
[wink]

kada gledaš pokazatelje, moraš znati i priču oko njih … a to je da je book neravaloriziran … vjerojatno još u DEM …samo 2 hotela koja iNDG ima su vrijednosti 1.000,00 kn po dionici … a gdje je sve ostalo …

otprilike book iNDG je negdje između 2.000 – 3.000 kn … imam ja tablicu gdje sam uspoređivao indg sa sektorom, evo čim budu sva izvješća pa ću napraviti update i postati je ovdje
[/quote]

to bi bilo lijepo, thx

Heaven or Las Vegas

gledajući ove multiple koje je postavio duser, nameću se 2 pitanja/odgovora:

1. sales nam je slab da ne može biti slabiji … dijelom zbog konsolidacije, a dijelom zato što tek krećemo u pravi proboj na tržište. Ne vjerujem da će se sale poboljšati u svijetlu krize koja nas je pogodila i koja nam predstoji.

2. Ako uzmemo situaciju da će se tržište oporaviti i doći do ATH (nije bitno kada) onda smo mi svi koji ulažemo u iNDG magarci. Zašto? Pa zato što će se jedan VDKT i INGRa ponovno narasti 4 -5 puta, a s njima i iNDG. Kao logično, nameće se da iNDG nije odradila pad koji su odradile druge dionice. Nastavno, da bi iNDG bila bolja prilika od drugih, ona taj pad treba odraditi. Znači, nakon što Gale završi svoju akciju, trebali bi se naći na razinama 400 – 500 kn. E onda smo prava i najbolja prilika na tržištu.

Znam da će mnogi ostati zatečeni ovime što sam napisao, ali to bi trebalo biti tako.

I love the Smell of Profits in the Morning


to bi bilo lijepo, thx

bit će buraz, bez brige … znaš da koristim svaku prigodu da druknem za svoju miljenicu …

I love the Smell of Profits in the Morning



to bi bilo lijepo, thx

bit će buraz, bez brige … znaš da koristim svaku prigodu da druknem za svoju miljenicu …
[/quote]

btw ubaci total prihode, doci ces do zanimljivih rezultata, dvije firme koje najbolje stoje imaju ispodprosjecan sales…ne mislim na INDG

Heaven or Las Vegas


2. Ako uzmemo situaciju da će se tržište oporaviti i doći do ATH (nije bitno kada) onda smo mi svi koji ulažemo u iNDG magarci. Zašto? Pa zato što će se jedan VDKT i INGRa ponovno narasti 4 -5 puta,

Mislim da nećemo tako skoro vidjeti da se dionice kod nas trže na onakvim apsurdnim P/E i ostalim pokazateljima kao prošle godine. Tako da bi ovaj rast od 4-5 puta mogao biti čista utopija.
Treba naći onih par rijetkih dionica koje realno (po poslovanju poduzeća i fundamentima) imaju potencijal takvog rasta a ne loviti se starih proslavljenih dionica u nadi da će se vratiti na ATH.

Uostalom tko zna što bi pokazalo konsolidirano izvješće. Možda ukupno čak i gubitak. A možda je dobit puno veća…


btw ubaci total prihode, doci ces do zanimljivih rezultata, dvije firme koje najbolje stoje imaju ispodprosjecan sales…ne mislim na INDG

ne ćemo se igrati skrivača!?

daj tablicu!

I love the Smell of Profits in the Morning


Prodavati zemljište je glupost. Treba tamo sagraditi nešto pa onda to prodavati. Sam Galinec je rekao da je to projekt od milijardu kuna. Tu vjerojatno treba uložiti oko 200-300 milijuna kuna a izlaz će biti milijardu kuna. Sve u svemu profit će biti najmanje jedno 500 milijuna odnosno više od 1000kn po dionici. Puno više nego da se ide nekome prodavati samo zemljište.

Ovo je moja krajnje laička i subjektivna procjena. Slobodno me ispravite ako sam u krivu.


Apsolutno se slažem sa tobom.Prodavati zemljište bez finalnog proizvoda za građevinsku kompaniju je loš potez.
Zašto bi profit od izgradnje prepustili drugome?
To se radi samo u slučaju nemogućnosti financiranja vlastitog projekta(nisi likvidan ili nemaš banku koja bi te pratila kreditom)
A mi smo trenutno likvidni i imamo Šolu za ovo drugo ako treba.
Pozdrav

sijem žito raste grahorica



2. Ako uzmemo situaciju da će se tržište oporaviti i doći do ATH (nije bitno kada) onda smo mi svi koji ulažemo u iNDG magarci. Zašto? Pa zato što će se jedan VDKT i INGRa ponovno narasti 4 -5 puta,

Mislim da nećemo tako skoro vidjeti da se dionice kod nas trže na onakvim apsurdnim P/E i ostalim pokazateljima kao prošle godine. Tako da bi ovaj rast od 4-5 puta mogao biti čista utopija.
Treba naći onih par rijetkih dionica koje realno (po poslovanju poduzeća i fundamentima) imaju potencijal takvog rasta a ne loviti se starih proslavljenih dionica u nadi da će se vratiti na ATH.

Uostalom tko zna što bi pokazalo konsolidirano izvješće. Možda ukupno čak i gubitak. A možda je dobit puno veća…
[/quote]

CITIRAM:
"Dodaje se kako Uprava Industrogradnje ocjenjuje da će plan prihoda za 2008. godinu biti ostvaren uz promijenjenu strukturu prihoda, kao i plan za 2009. godinu."

Dakle, min. 650 mil. kn prihoda i dobit vjerojatno od cca. 80 mil. kn.

Kada se napravi FA projekcija za cjelokupno poslovanje u 2008. godini prema poslovnom planu uz trenutnu tržišnu kapitalizaciju, dolazimo do sljedećeg:

– P/E= 5,20
– P/S= 0,65
– Odnos prihoda i tržišne kapitalizacije: 1,60
– EPS: 180 kn
– Najmanji koef. zaduženosti u sektoru cca. 30%
– Veliki obrtni kapital cca. 180 mil. kn

2. Ako uzmemo situaciju da će se tržište oporaviti i doći do ATH (nije bitno kada) onda smo mi svi koji ulažemo u iNDG magarci. Zašto? Pa zato što će se jedan VDKT i INGRa ponovno narasti 4 -5 puta, a s njima i iNDG. Kao logično, nameće se da iNDG nije odradila pad koji su odradile druge dionice. Nastavno, da bi iNDG bila bolja prilika od drugih, ona taj pad treba odraditi. Znači, nakon što Gale završi svoju akciju, trebali bi se naći na razinama 400 – 500 kn. E onda smo prava i najbolja prilika na tržištu.

Znam da će mnogi ostati zatečeni ovime što sam napisao, ali to bi trebalo biti tako.

E, tu sada dolazimo do free floata koji je trenutno cca. 35%. I dolazimo do dvije mogućnosti:

1. Ako Galinec u punudi otkupi manje od 15% dionica, tvoja je tvrdnja moguća

2. Ako otkupi više od 15% i free float bude manji od 20%, pravilnik o ulaganju fondova kaže da tržišna
kapitalizacija free floata mora biti veća od 100 mil. kn.
Galinec u svakom slučaju želi ostati otvoren za domaće fondove, pa dolazimo do sljedećeg,
90.514 dionica mora imati tržišnu kapitalizaciju veću od 100 mil. kn tj. min cijena dionice mora
iznositi 1105 kn.

Opet netko prodaje, ili je očajan ili ponovo ništa od Hanfe…
Jel zna netko da li je danas sjednica ili sutra?

New Report

Close