INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trenutno je Industrogradnja podcijenjena 3 puta u odnosu na prosjek sektora.

ne želim zvučat spektakularno ali koliko je INDG podcijenjena sami prosutite prema činjenici da sve nekretnine kad bi prodali po fer tržišnoj cijeni svaki dioničar bi dobio po dionici 7000kn! .. a da ne govorim o tome da je pred nama posla ko u priči i povećali smo redovni prihod samo tako. Tako da kad vam Gale kaže da mu prodate dionice nemojte hrlit ko kokoši.

Cookie Monster

Jel ima netko ko zna koje su nekretnine prenešene na Industrogradnja nekretnine d.o.o.?

Sumnjam da će to itko javno objaviti…

Nego, koliko je otprilike kvadrata ono zemljište u Ičićima?

Rocky pišeti u članku koji je objavio Barbus(zadnji)
25.000 m2 najatraktivnijeg zemljišta u Ićićima

sijem žito raste grahorica

400 kn po dionici, ako zemljište prodajemo po 1.000€/m2
🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

A znam da je pisalo ali zaboravio sam, tko će sad prelistavati zadnjih x stranica….

Recimo da je tržišna vrijednost 300€ po kvadratu (ako ne i više) onda samo to zemljište ispadne 12.500.000€ iliti cca 90 mil kn. Solidno. [wink]

Ako nađemo kupca zza 1.000€ /m2, predlažem da se odmah proda. [smiley]


Trenutno je Industrogradnja podcijenjena 3 puta u odnosu na prosjek sektora.

prosjek sektora?
po kojem parametru?

Heaven or Las Vegas

Evo ovdje tabela za ilustraciju.

Btw, zahvaljujem na odmoderiravanju [cool]

Prodavati zemljište je glupost. Treba tamo sagraditi nešto pa onda to prodavati. Sam Galinec je rekao da je to projekt od milijardu kuna. Tu vjerojatno treba uložiti oko 200-300 milijuna kuna a izlaz će biti milijardu kuna. Sve u svemu profit će biti najmanje jedno 500 milijuna odnosno više od 1000kn po dionici. Puno više nego da se ide nekome prodavati samo zemljište.

Ovo je moja krajnje laička i subjektivna procjena. Slobodno me ispravite ako sam u krivu.



Trenutno je Industrogradnja podcijenjena 3 puta u odnosu na prosjek sektora.

prosjek sektora?
po kojem parametru?
[/quote]

Po booku najviše, ali smo zato slabi po salesu.

Cijena nam je ispod booka, a book je nerevaloriziran. Ako umemo da su se građevinci u peaku tržili po 4-5 booka, onda bi cijena trebala biti i 10.000,00 kn, no ako uzmeš sales koji nam nije baš blistav, onda imamo i premiju od 50% s obzirom na današnju cijenu.

EPS nemam pri sebi, ali nije nam niti on baš blistav …

Ovako gledajući na stvari, iNDG je veliki potencijal. Kada normaliziraju poslovanje, iznađu poslove koji će im dignuti prihode, bit će to jako dobra prilika.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close