INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve jasno piše, sporazumom o zajedničkom djelovanju nastala je obveza ponude za preuzimanje:

Vaš link

Realni rizici:
A) odugovlačenje sa dokumentacijom
B) neka šema za izvlačenje od obveze za ponude (ali nitko ovdje još nije iznio kako bi se zakonski mogli izvući od toga)

Evo par izvadaka iz zakona:

ZAJEDNIČKO DJELOVANJE

Članak 5.

(1) Osobe koje djeluju zajednički su fizičke i/ili pravne osobe koje surađuju međusobno ili s ciljnim društvom na temelju sporazuma, izričitog ili prešutnog, usmenog ili pisanog, čiji je cilj stjecanje dionica s pravom glasa, usklađeno ostvarivanje prava glasa ili sprječavanje druge osobe u provođenju postupka preuzimanja.

NAČIN ZAJEDNIČKOG DJELOVANJA

Članak 6.

(1) Uspostavljanje odnosa zajedničkog djelovanja na temelju sporazuma iz stavka 1. članka 5. ovoga Zakona izjednačeno je sa stjecanjem dionica s pravom glasa.
(2) Dionicama s pravom glasa stjecatelja pribrajaju se dionice s pravom glasa osoba koje s njim djeluju zajednički.
(3) Kad obveza objavljivanja ponude za preuzimanje nastane uspostavljanjem odnosa zajedničkog djelovanja sporazumom iz članka 5. stavka 1. ovoga Zakona ili u slučaju kad jedna od osoba koje djeluju zajednički stekne dionice tako da tim stjecanjem nastane obveza objavljivanja ponude za preuzimanje, svaka od tih osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje na način i pod uvjetima određenim ovim Zakonom, a smatra se da je obvezi objavljivanja ponude za preuzimanje udovoljeno ako ponudu za preuzimanje objavi bilo koja od osoba koje djeluju zajednički.
(4) U slučaju iz stavka 3. ovoga članka, ciljno društvo ne može biti ponuditelj.


ma nije da me brine samo pokusam neke realne rizike naci…kolko sam ja skuzio ne radi se obaveznoj ponudi za preuz. al mozda sam krivo skuzio_nego cisto skupljamo…a namjera zajednickog djelovanja je bila u korist preuzimanja tj. nemogu niti djelovat ‘pojedinacno'( po zakonu-tj prisiljeni su i da ne zele ako ijedna strana zeli preuzimat)

Promakao mi je tvoj post.

Vidim da je Rocky već objasnio. Ovdje se glede zakona radi o obveznoj ponudi za pruzimanje, iako faktički ovo Galinca i Nizozemci rade dobrovoljno.

Obveza na davanje ponude za preuzimanje je nastala zaključenjem Sporazum Aglaia i Negotiatora, čime su (zajedničkim djelovanjem) i jedan i drugi stekli dodatnih dionice.

Ovdje nije bio potreban ni dodatni prag od 10 %, jer su zbog docapa (kad su prešli kontrolni prag a bili oslobođeni obveze) bilo dovoljno da steknu i jednu dionicu.

Uostalom pogledaj obavijest na ZSE-u, sjećam se da su se u objavi pozvali na članke koji govore o obveznoj ponudi.



ma nije da me brine samo pokusam neke realne rizike naci…kolko sam ja skuzio ne radi se obaveznoj ponudi za preuz. al mozda sam krivo skuzio_nego cisto skupljamo…a namjera zajednickog djelovanja je bila u korist preuzimanja tj. nemogu niti djelovat ‘pojedinacno'( po zakonu-tj prisiljeni su i da ne zele ako ijedna strana zeli preuzimat)

eto ti što pravni faks učini od čovjeka …
[/quote]

[lol] [lol] [lol]

Što je Miško poželio , to je i dobio.

Miško, oprezno sa željama, znaju se ostvariti, pa zaglaviš sa plišanim medom i slobodnim tokom pravne misli našeg kamatnjaka.

A čudim se kako se Baron ovdje nije ukaza …


A čudim se kako se Baron ovdje nije ukaza …

a vidio je da je vlad polomio zube sa svojim targetom, pa je odustao …

I love the Smell of Profits in the Morning



ma nije da me brine samo pokusam neke realne rizike naci…kolko sam ja skuzio ne radi se obaveznoj ponudi za preuz. al mozda sam krivo skuzio_nego cisto skupljamo…a namjera zajednickog djelovanja je bila u korist preuzimanja tj. nemogu niti djelovat ‘pojedinacno'( po zakonu-tj prisiljeni su i da ne zele ako ijedna strana zeli preuzimat)

Promakao mi je tvoj post.

Vidim da je Rocky već objasnio. Ovdje se glede zakona radi o obveznoj ponudi za pruzimanje, iako faktički ovo Galinca i Nizozemci rade dobrovoljno.

Obveza na davanje ponude za preuzimanje je nastala zaključenjem Sporazum Aglaia i Negotiatora, čime su (zajedničkim djelovanjem) i jedan i drugi stekli dodatnih dionice.

Ovdje nije bio potreban ni dodatni prag od 10 %, jer su zbog docapa (kad su prešli kontrolni prag a bili oslobođeni obveze) bilo dovoljno da steknu i jednu dionicu.

Uostalom pogledaj obavijest na ZSE-u, sjećam se da su se u objavi pozvali na članke koji govore o obveznoj ponudi.

[/quote]
E da al mi smo mu jednom izglasali da ne mora objavit javnu ponudu. Na onoj silvestrovskoj skupštini ak se dobro sjećam.

evo galeta u akciji …

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=cb89870d-d17b-4c8f-8c2b-62950d561d4d&open=sec

I love the Smell of Profits in the Morning




ma nije da me brine samo pokusam neke realne rizike naci…kolko sam ja skuzio ne radi se obaveznoj ponudi za preuz. al mozda sam krivo skuzio_nego cisto skupljamo…a namjera zajednickog djelovanja je bila u korist preuzimanja tj. nemogu niti djelovat ‘pojedinacno'( po zakonu-tj prisiljeni su i da ne zele ako ijedna strana zeli preuzimat)

Promakao mi je tvoj post.

Vidim da je Rocky već objasnio. Ovdje se glede zakona radi o obveznoj ponudi za pruzimanje, iako faktički ovo Galinca i Nizozemci rade dobrovoljno.

Obveza na davanje ponude za preuzimanje je nastala zaključenjem Sporazum Aglaia i Negotiatora, čime su (zajedničkim djelovanjem) i jedan i drugi stekli dodatnih dionice.

Ovdje nije bio potreban ni dodatni prag od 10 %, jer su zbog docapa (kad su prešli kontrolni prag a bili oslobođeni obveze) bilo dovoljno da steknu i jednu dionicu.

Uostalom pogledaj obavijest na ZSE-u, sjećam se da su se u objavi pozvali na članke koji govore o obveznoj ponudi.

[/quote]
E da al mi smo mu jednom izglasali da ne mora objavit javnu ponudu. Na onoj silvestrovskoj skupštini ak se dobro sjećam.
[/quote]

Ako se dobro sjećam nas dvoje smo glasali protiv. Ali ipak je većina bila uz Galeta. Evo jedno pitanje za pravnika. Ja sam nakon toga bio napomenuo da se tada moglo tužiti Galinca zato što je on već tada očito bio u zajedničkom djelovanju sa Aglaiom budući da je očito bilo međusobno dogovoreno pretvaranje potraživanja u udjele najvećih dioničara. Dakle mislim da se tada moglo natjerati Galinca da mora dati javnu ponudu koja je tada morala biti oko 1700 kuna. Tada to nikome nije bilo u interesu jer se i na burzi moglo prodati po toj cijeni. Ali u teoriji čini mi se da bi netko tko ima dosta dionica mogao tužiti Galinca i Aglaiu i tražiti tih 1700 po dionici. Ja naravno neću biti taj 🙂

Svakim danom sve manje i manje drhtavih ručica.

Taman kad si to rekao eto iskrcavanja… [lol]

Ali stvarno je zadnjih dana sve puno skrivenih naloga, dakle očito ne trguju "mali".

A nema promjena u top 10. Uskoro ćemo znati tko su veliki ispod top 10.

Pa naravno da ne trguju mali. mali možda kupuju.

ja čekam 14.30 da ameri otvore u zeleno da prodam HT po cca 230 i da kupim malo INDG po 900 ako prođe.

New Report

Close