INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li mi neko reći zašto je INDG toliko skuplja u odnosu na ostale građevinare???????

Meni ovo smrdi da bi Indg mogla ići jako brzo u rang ostalih građevinara, znači 200 do 225 kuna

Ima tablica pa se lijepo može vidjeti što slijedi !!! [bye] [bye]

Nadam se da će moderatori pustiti ovaj post, jer je smjesno, ali istina će doći…

Bolje da ne radim TA, 1 target je smijesan, a treći neću ni spominjati

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji



Oprostite mi ako ću biti malo neugodan, ali ko je ovdje glup? I šta se (stvarno ili pravno) može dogoditi pa da mi ispadnemo glupi? Naravno, osim eventualne propuštene zarade na drugim dionicama!
Hvala

Sumnjam da će se dogodit odustajanje od javne ponude s Galetove strane jer bi si time zauvijek nepovratno ukaljao ugled! Možda bi mogao izmanipulirati da mu HANFA odobri manju cijenu nego onu na koju mi računamo, ali ne znam kako bi to mogao izvesti.
[/quote]
a kako se Fižulić izvukao? [bye]

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji


Oprostite mi ako ću biti malo neugodan, ali ko je ovdje glup? I šta se (stvarno ili pravno) može dogoditi pa da mi ispadnemo glupi? Naravno, osim eventualne propuštene zarade na drugim dionicama!
Hvala

Misko
Ti si uvijek imao dobre postove i jako si dobro informiran..i sad ovakav post?
Napisano je na desetine postova o pravnim opcijama i svim drugim inim mogućnostima i da nisi uhvatio nijedan???Teško mi je to za povjerovati.
A što se tiče zarade na drugim dionicama,do sada smo propuštali samo gubitke.I to ogromne.
Pozdrav.

sijem žito raste grahorica


Može li mi neko reći zašto je INDG toliko skuplja u odnosu na ostale građevinare???????

Meni ovo smrdi da bi Indg mogla ići jako brzo u rang ostalih građevinara, znači 200 do 225 kuna

Ima tablica pa se lijepo može vidjeti što slijedi !!! [bye] [bye]

Nadam se da će moderatori pustiti ovaj post, jer je smjesno, ali istina će doći…

Bolje da ne radim TA, 1 target je smijesan, a treći neću ni spominjati

Pročitaj ovo:
Vaš link

Pa će ti biti jasno da ovo nije ista situacija kao sa Fižulićem. Pobogu nitko nije tjerao Negotiator i Aglaiu da sklapaju ugovor o zajedničkom djelovanju samo radi preuzimanja INDG. Odmah nakon što su to napravili su stavili obavijest na ZSE i obavijestili o namjeri objave ponude za preuzimanje. Zaista ne znam kakav bi im interes mogao biti da svjesno idu u pokušaj prevare!? [rolleyes]
A da bi završili na sudu, u to sam siguran. I izgubili bi.

Što se tiče cijene, INDG ima imovine za daleko više od službenih 1056kn po dionici, siguran sam da je to prvi i najvažniji razlog preuzimanja od strane N i A. Ako cijena padne na 200-225kn (ne znam kako si došao do te brojke) onda ću prodati lijevi bubreg i to kupovati. Uostalom ako gledaš P/E samo iz godine 2008 onda je INDG na 2 (riječima DRUGOM) mjestu među građevinarima, neznatno je bolja INGR.

Što se tiče tehničke analize, ako misliš da je primjenjiva na ovako nelikvidnoj dionici onda te ni ne mogu ozbiljno shvatiti.

Ne isključujem mogućnost da će se ova priča sa preuzimanjem rastezati mjesecima ali kako je krenulo sa Crobexom, mislim da će nam to samo uštediti novce.

O tome što ljudi misle dovoljno govori da nitko nije čak ni u ovako paničnim (a stvarno je panika u zraku) danima prodao po 830kn, koliko je ovih dana bio bid.


A što se tiče zarade na drugim dionicama,do sada smo propuštali samo gubitke.I to ogromne.
Pozdrav.

Ja sam recimo propustio ovo sa ATPL… [lol]. INDG će u dogledno vrijeme biti na točki 0. Kad će ATPL biti na 2370kn? Ili Crobex na 3500 bodova?


Može li mi neko reći zašto je INDG toliko skuplja u odnosu na ostale građevinare???????

Meni ovo smrdi da bi Indg mogla ići jako brzo u rang ostalih građevinara, znači 200 do 225 kuna

Ima tablica pa se lijepo može vidjeti što slijedi !!! [bye] [bye]

Nadam se da će moderatori pustiti ovaj post, jer je smjesno, ali istina će doći…

Bolje da ne radim TA, 1 target je smijesan, a treći neću ni spominjati

Dragi kolega, P/E za posljednjih 12 mjeseci ne znači ništa, u 2007. je INDG bila u problemima, a danas je sasvim neka druga priča.

A tko želi pogledati realnu usporedbu poslovanja u 2008. godini, prilažem tablicu.

P/E, Dug/Kapital, Koef. tekuće likvidnosti, P/B

Pa da vidimo tko je tu zadužen i tko loše radi, koliko je likvidan itd…

Obratiti pažnju na dug/kapital transformaciju… [lol]
A onda pogledati istu rubriku za recimo IGH.


Misko
Ti si uvijek imao dobre postove i jako si dobro informiran..i sad ovakav post?
Napisano je na desetine postova o pravnim opcijama i svim drugim inim mogućnostima i da nisi uhvatio nijedan???Teško mi je to za povjerovati.

He, he, još uvijek sam dobro informiran, ne se boj! Nego, opreza nikad dosta, zar ne?
Mislio sam da ću na ovaj način potaknuti da na vidjelo izađu i neke eventualne mutne stvari (ako ih uopće i ima u slučaju preuzimanja INDG), a kojih je sve više u drugim segmentima u našoj predivnoj pravnoj državi.
OK, zasad je sve "de lege", ali isto se nadam da će moj post potaknuti i kojeg, pa makar i zlonamjernog, posjetitelja ove teme da nam ubaci malo sumnje u laku zaradu od 20-25%.
Mirnije bih spavao kada bih i to čuo!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Oprostite mi ako ću biti malo neugodan, ali ko je ovdje glup? I šta se (stvarno ili pravno) može dogoditi pa da mi ispadnemo glupi? Naravno, osim eventualne propuštene zarade na drugim dionicama!
Hvala



Oprostite mi ako ću biti malo neugodan, ali ko je ovdje glup? I šta se (stvarno ili pravno) može dogoditi pa da mi ispadnemo glupi? Naravno, osim eventualne propuštene zarade na drugim dionicama!
Hvala

Sumnjam da će se dogodit odustajanje od javne ponude s Galetove strane jer bi si time zauvijek nepovratno ukaljao ugled! Možda bi mogao izmanipulirati da mu HANFA odobri manju cijenu nego onu na koju mi računamo, ali ne znam kako bi to mogao izvesti.
[/quote]

E moj Miško, to se ja pitam već dobrih dvadesetak dana …

Ali ovdje je sada na djelu isključivo pravo i budale možemo ispasti tek u slučaju stečaja INDG ili stečaja Aglaia i Negotiator.

Obveza je nastala i ovi su u obvezi i vjerovatno su dali zahtjev za odobrenje ponude za preuzimanje.

Očekivano, ne ide sve u okviru zakonskih rokova (Galinac vjerovatno oteže sa dostavom dokumentacije), a i HANFA nije vezana strogim rokovima. Rokovi u zakonu su instruktivni i nepostupanje u okviru njih ne izaziva nikave posljedice (osim u slučaju nastanka štete).

Ovdje postoji mala opasnosti.

Naime, moguće je da zbog ne udovoljavanju Hanfinom zahtjevu za dopunom zahtjeva ili dostavom dokumentacije, zahtjev bude odbačen. Međutim, u tom slučaju Galinac i Nizozemci gube pravo glasa iz svih svojih dionica sve do trenutka odobrenja objave ponude.

Stoga, ne vjerujem da bi se Galinac s ovim baš puno zaigrao, pa bar s njegove strane više ne bi trebalo biti prepreka.

A ako ne objavi ponudu za preuzimanje (nakon odobrenja ponude) pod uvjetima i na način određen zakonom, svaki dioničar može putem trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, dakle, čekalo bi nas parničenje.

Ne vjerujem da bi gazda izazivao vraga i tužbe pedesetak napaljenih forumaša sa još stotinjak ostalih dioničara INDG. Dakle i ovo je malo vjerovatno.

Glede cijene, minimum je određen zakonom i 100 % sam siguran da smo ga dobro sračunali, pa ovdje nema šanse da može nešto imanipulirat.

I sad opet, osim eventualne propuštene zarade na drugim dionicama, ne vjerujem da mogu ispasti magarac.

Procjena mi je prije dvadesetak dana bila da mi je pametnije riskirati (ako ovo možeš nazvati rizikom) s Galincom, nego s ostatkom tržišta na ZSE, pa ću nastaviti kupovati u malim količinama, pa ako Gazda u konačnici pokuša od nas napraviti magarad, tješi me činjenica da i ovaj tovar kopita ima.

A uvijek stignem zamjeniti 1 INDG za 1 ATPL [wink].

uh koliko optimista ovdje, kao nekad na arenaturistu pa pogledajte gdje je sada…

HINT nije problem u dokumentaciji vec u parama,
ovdje ima vise vjere nego crkvi…

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

Sjećate li se koliko je likova najavljivalo propast dokapa … di su sada ?

kako se zvao onaj klaun? pjerino …

I love the Smell of Profits in the Morning

fetivi,

jesi riješio onih 110,00 kn?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close