INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ok,nakon što sam pregledao zakon vidim da postoji zakonska obveza davanja ponude i u slučaju tzv. dobrovoljne ponude za preuzimanje. Postoji samo mogućnost da banke neće moći zbog trenutne krize pratiti to preuzimanje ili da Galinec i ekipa nemaju dovoljno sredstava za preuzimanje. U svakom slučaju mislim da je mala šansa da bi se takvo nešto moglo dogoditi ,pa je stoga po ovoj cijeni takav rizik više nego prihvatljiv.

Da li g. Bookmaker zna čitati?

Zbog potpisa Ugovora o zajedničkom djelovanju između Negotiatora i Aglaia je nastala obveza o preuzimanju tj. Negotiator i Aglaia su trenutno većinski vlasnik INDG sa 63% dionica.

Dakle, ovo nije nikakva dobrovoljna ponuda.

Nije, nije, iako su mi dva još u igri.

Jutros prošla 2, jedan na 925, drugi na 950.

U svakom slučaju zadovoljan i opet upozoravam pučanstvo da cijena ponude može biti niža od 1.130.


Ok,nakon što sam pregledao zakon vidim da postoji zakonska obveza davanja ponude i u slučaju tzv. dobrovoljne ponude za preuzimanje. Postoji samo mogućnost da banke neće moći zbog trenutne krize pratiti to preuzimanje ili da Galinec i ekipa nemaju dovoljno sredstava za preuzimanje. U svakom slučaju mislim da je mala šansa da bi se takvo nešto moglo dogoditi ,pa je stoga po ovoj cijeni takav rizik više nego prihvatljiv.
Aglaia je još tu u igri, nemojte njih zaboravit!

E, vidim da je INDG u 1 razredu trgovanja, od kad je to? Nisam uopće primjetio…


usprkos stamenom stavu, nismo uspjeli odoljeti oluji s financijskih tržišta …

nekako mi se čini da HPB reže poziciju … kupaca ima … tipujem na trezor …

Fazane, aj donekle smo izdržali ovaj pomor.

Meni se neki dan, nakon onog velikog naloga, učinilo da HPB možda reže poziciju i ovdje.

Ako je tako i ovdje reže poziciju pored 10 % veće cijene iz ponude za preuzimanje, znači da su nam fondovi u teškoj banani.

Tržištu se ne piše dobro …

Mislim da ni margini nisu isključeni kod ovakve rasprodaje, pisao je netko ovdje nedavno da ima margin na INDG.

Oni koji su danas prodavali po 925kn se svjesno odriču minimalno 175kn po dionici, a to je 19%! Sumnjam da to rade zato što misle da će na drugim dionicama u mjesec dana zaraditi 19%. Može se to desiti, naravno. Možda lova od Ine digne većinu dionica koje su u fokusu ulagača za 20-30% ali nema nikakve garancije za to. To je čisto kockanje a kockari u životu i na burzi uglavnom ne prođu dobro.

A da su fondovi u banani, to je jasno…
Volio bih imati na jednom mjestu grafove kako se kretala ukupna imovina pojedinih fondova zadnjih par mjeseci, mislim da bi bilo zanimljivo za vidjeti.

Gledam sad ovo vani, pa opet vrtim film od jutros.

Pa počinjem sumnjati u odluku o kupnji INDG na 925, pa razmišljam da li Galinac može izbjeći ponudu, pa čitam ponovno zakon od slova do slova (posumnjao u postojanje donje odredbe iako sam zakon prošao 3-4 puta).

I onda olakšanje, fala bogu nisu je brisali.

Pa momci bude li se Gale igrao s nama evo šta nas čeka.

Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.


SAD KAD JE OVO KRENULO PADAT OČEKUJEM DA NADOKNADI SAV PAD KOJI SU IMALI DRUGE DIONICE, tj. očekujem INDG na realnoj cijeni cca. 200-300 kn !!!
[lol]

Možda. Samo u takvom razvoju te tvoje "druge dionice" ćemo gledati na 20-30 kuna.

Ti si pravnik, jel tako? Hoćeš nas zastupati u slučaju da se pokušaju izvući od ponude? [cool]

Šalu na stranu, ne vjerujem da će pokušati odustati. On zna koliko vrijedi firma. A nisu ni drugi blesavi. Po 900kn ili manje mu ljudi ne bi prodali veću količinu. A sad će za 1150kn ili manje moći prikupiti veliku većinu dionica.
Moram priznati da bi me (ugodno) iznenadilo kad HPB ne bi prodao onih 6.000 komada.

Ma ozbiljan je to posao da bi se sada pokušavao izvući nekakvim smicalicama. Ali ako zatreba tu sam.

Samo neko će mi morati pomoći s onim ponderiranim prosjekom. Ako sam pravnik, nisam "knjigoviđa".

Nego ozbiljno, najniža je otprilike 1.085 (bar mi je tako ostalo u glavi jer sam dao ovo pouzdanom prijatelju da sračuna), a što je u skladu sa zakonom.

Brabus je računao i došao do tih famoznih 1.130, međutim vjerovatno je uzimao zadnju cijenu, dok smatram da je trebao uzimati prosječnu cijenu (… ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje).

Nego, Rocky, zaboravih te pitat, gdje da se sutra postavim na bidu?

Čisto da znam da me nećeš liparit …

Zbrojio sam ukupan promet od 28.5. do 28.8. i podijelio sa ukupnim brojem protrgovanih dionica, tako ispadne 1.119kn. Jel bi to trebao biti pravi rezultat?

Ako se računa i 29.9. onda bi prosjek ispao 1.130 zbog one velike transakcije na 1.150kn.
Ne znam da li trgovina na 29.9. ulazi u igru ili ne.

Što se tiče sutra, u najboljem slučaju ću imati za 5-6 komada [lol]
Možda se postavim oko 850. Najviše 925 ukoliko vidim da nema toliko očajnih ljudi.

Sigurno si bolji matematičar od mene, pa valjda je.

Trgovina 29.08.2008., na dan nastanka obveze, ne ulazi u izračun.

New Report

Close