INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lime, lime, sad sam se vrati doma. Gledaš, stari zakon, kako Rocky kaže.

U starome nisu postojale odredbe o zahtjeva za odobrenje objave za preuzimanje.

Znači 30 dana od nastupanja obveze Gale mora podnijeti zahtjev HANFI. Obveza je nastupila 29.8.2008.g., pa je krajnji rok Galincu za podnošenje zahtjeva bio 29.9.2008.g.

HANFA donosi rješenje u roku od 14 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

(Gale greškom tj. namjerno ne podnese potpunu dokumentaciju ili falije broj u sadržaju ponude i dobije cca 20 dana na vremenu)

Kad HANFA donese rješenje o odobrenju i isto dostavi ponuditelju isti je u roku od 7 dana dužan objaviti ponudu, a rok ponude traje 28 dana od dana objave.

Po prihvatu ponude, plaćanje je u roku od 14 dana od dana isteka roka ponude.

Sada, odokativna procijena, Galinac je već morao podnijeti zahtjev, Hanfa o njemu može odlučiti već sutra(prekosutra), ali najkasnije do 13.10.2008.g. (ili može tražiti dopunu dokumentacije). Ako je zahtjev uredan, dan-dva, dok rješenje dostavi Galincu i Aglai, recimo 15.10.2008.g., pa objava ponude najkasnije 22.10.2008.g., rok ponude traje do 19.11.2008.g..

Ovo sve dakako ako je zahtjev uredan i ako Hanfa i Gale ne budi žurili, što ovo sve može skratiti za cca 10 dana.

Ne bi bilo loše da INDG (Gale) sutra-preksutra izađe s nekim priopćenjem na burzu da malo smiri situaciju i uvjeri nas da čuvamo dionice! Ako je to uopće u Galetovom interesu. Ne bi je trebalo pustiti da padne puno ispod 1000 kn jer će mu svi htjeti prodati, a tu će najviše profitirat Aglaia koja vjerujem ne oskudijeva s lovom!


Ne bi bilo loše da INDG (Gale) sutra-preksutra izađe s nekim priopćenjem na burzu da malo smiri situaciju i uvjeri nas da čuvamo dionice! Ako je to uopće u Galetovom interesu. Ne bi je trebalo pustiti da padne puno ispod 1000 kn jer će mu svi htjeti prodati, a tu će najviše profitirat Aglaia koja vjerujem ne oskudijeva s lovom!

Ne mora biti priopćenje.Može jednostavno aktivirati trezor.
Ne verujem da mu je u cilju da pokupi previše dionica.
Tvrtke sa krutom vlasničkom strukturom nisu baš popularne za ulaganja i vjerujem da je on toga svjestan.Tako da sumljam da će dopustiti da dođe do pretjeranog iskrcavanja.
Isto tako vjerujem da ima svoje igrače sa određenim brojem dionica koji će po potrebi prodati ili ostaviti svoje(njegove)dionice i da će naštimati da ukupan broj dionica u vlasništvu bude manji od 75%.On igra na sigurno,ima plan kojeg se drži i ne vjerujem da će doći do nekakvog odstupanja

sijem žito raste grahorica

ja kao dionicar sam protiv aktiviranja trezora jer to nije u interesu firme… ako trezor pocne kupovati ja cu mu prvi prodati..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Na http://www.kapital.tv je objavljena emisija Puls u kojoj je gostovao Galinec. Nije ništa govorio o INDG ali je njegov optimizam u tržište kapitala vrlo indikativan.
Kada se tržište krene oporavljati, zna se u koju će dionicu polagati najveću vjeru, optimizam i energiju.
Meni dovoljno da ne kokošarim za ovih 10-tak % moguce zarade iz javne ponude i strpim se dok Galinec ne dovši sve što je za INDG isplanirao, a što sigurno uključuje i vrijednost dionice za koju vjerujem da će biti dostojna njegova truda.

Zašto mislite da Galincu nije u interesu da otkupi većinu dionica? U tom slučaju mu nije bitno kakav je free float…

Na zadnjem sastanku dioničara postavljeno mu je pitanje u vezi mogućnosti istiskivanja malih, kada je i rekao da mu to nije cilj (niti predstojeće javne ponude).
Čak štoviše, istaknuo je poželjnost malih dioničara i bilo kakvog, pa i najmanjeg, utjecaja koji bi oni mogli imati na budućnost Industrogradnje.
(Za pretpostavit je da je mislio na one koji namjeravaju biti u dionici malo duže od mjesec dana.)

A ne znam baš, pa ne bi on bio takva faca da uvijek govori istinu… [rolleyes]
No moguće je da iz nekog razloga želi da INDG bude realno vrednovana na burzi, vjerojatno ju planira jednog dana dobro prodati.

Zna li netko koliko je Galinec platio po dionici kad je preuzimao svoj paket?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/25379/Default.aspx

“…Intenzivan policijski rad na ovom slučaju bi, prema nekim najavama, mogao rezultirati razriješenjem nekih ranijih događaja, pa tako i slučajeva napada na Dušana Miljuša, Igora Rađenovića i Josipa Galinca…”

usprkos stamenom stavu, nismo uspjeli odoljeti oluji s financijskih tržišta …

nekako mi se čini da HPB reže poziciju … kupaca ima … tipujem na trezor …

I love the Smell of Profits in the Morning

prelijepo… ulaz na 1200 a rezanje na ispod 1000..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

SAD KAD JE OVO KRENULO PADAT OČEKUJEM DA NADOKNADI SAV PAD KOJI SU IMALI DRUGE DIONICE, tj. očekujem INDG na realnoj cijeni cca. 200-300 kn !!!
[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close