INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, obveza je nastupila danas.

Cijena bi bila ponderirani prosjek u zadnja tri mjeseca, budući su u zadnjoj godini stjecali dionice u docapu po 1.000 kn, a prosječna cijena u zadnja tri mjeseca je bila nešto viša u rasponu od 1.000 do 1.200.

Iako je Negotiator stekao 21.12.2007. van burze 3.000 kom., čini mi se da se radilo o prijenosu njegovih dionica sa skrbničkog računa Podravske.

Ovako odoka izgleda da bi najniža moguća trebala biti oko 1.100.

(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.

(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.

(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.


na sastanku ništa novo … sve po starom, gazimo naprijed …

pravniče, jesi li možda dokučio što ova ponuda znači s pravne strane ?

S pravne strane, obveza je nastala i ponudu će morati dati.

Zahtjev za odobrenje mora podnijeti u roku od trideset dana. Može kupiti još malo vremena ako ne dostavi urednu dokumentaciju. HANFA donosi rješenje u roku od 14 dana i on objavljuje ponudu u roku od 7 dana od primitka rješenja.

Zbog čega isto radi ne mogu dokučit, ali znam da mu ja svoje nedam.

Sjećate se da je prije docapa tražena odluka glavne skupštine da se oslobode obveze davanja ponude za preuzimanje.

Dobro sad im je cijena nešto niža, ali opet čudno mi sve zvuči. Možda stvarno želi skupiti dionice od preostalih radnika i ovih koji nisu sudjelovali u docapu.

možeš li povezati mitka i objavu preuzimanja ?

I love the Smell of Profits in the Morning

možda je dogovor s fondovima? ako nešto skupi ide njima a oni neka napucaju to do tu i tu… ili sruše :)..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


možeš li povezati mitka i objavu preuzimanja ?

Ne. Postupak preuzimanja je odnos ponuditelj – dioničari, ne ponuditelj – društvo i nema veze s obvezama, sudskim postupcima i redovnim poslovanjem društva.

Društvo za vrijeme trajanja ponudu normalno posluje, a zakonom su jedino određena ograničenja za postupanje nadzornog odbora i uprave društva.

Ono što je tvoj prijatelj pita u vezi stečaja kako sam rekao nema veze. Sam zakon o preuzimanju dioničkog društva predviđa mogućnost povlačenja ponude u slučaju stečaja ciljanog društva.

Šteta što nisam bio na sastanku.

koga vraga onda radi ?

I love the Smell of Profits in the Morning

Nitko se ne javlja sa detaljima sa sastanka dionicara….
Ima kakvih novosti vezanih uz konsolidirano izvjesce, TOZ, Bojoplast, Icice, Fio&D, Mitka, Rusiju, ponude za preuzimanje…..

Covjece, o tolko stvari se moglo pricati na tom sastanku, i nikakvih info-a nema… Dajte recite nesto i za one koji nisu mogli prisustvovati….

Pogotovo me zanima ova ponuda za preuzimanje, sta im to treba znacit?

A evo da se ja javim sa nekim detaljima. Iako Galinec baš i ne voli da se s nekim stvarima previše izlazi u javnost. Dakle što se konsolidiranog izvješća tiče pitao sam i ne znaju ga sastaviti ;). Jednostavno rade knjigovodstvo na još neki zastarjeli način i izrada konsolidiranog izvješća uz trenutno stanje bi trebalo par ljudi da radi par tjedana. Tako da konsolidirana izvješća ćemo vidjeti tek negdje od početka 2009-e kad se uvede novi sustav. Ali je Galinec okvirno dao podatke. Konsolidirani prihodi su oko 80 do 100 milja veći nego nekonsolidirani. A dobit je 10milja manja.

Dva glavna projetka su TOZ i Ičići. I oba ta projekta bi trebala biti vrijedna oko milijardu kuna svaki. Bojoplast ima odlična zemljišta koja će se također iskoristiti. Blizu smo kupnje još jednog zemljišta u Zagrebu. Što se poslovnog plana tiče, malo smo ispod njega zbog dokapitalizacije koja se previše odužila tako da realizacija u prvih 6 mjeseci ove godine je ispod zacrtane osobito što se tiče niskogradnje(država nema novca).

Što se ponude za preuzimanje tiče Galinec je dao neko nejasno i neuvjerljivo objašnjenje. Ali moje mišljenje je jednostavno da je cijena niska i da se sad može pri ovoj cijeni još nešto dionica pokupiti od radnika i nekih koji su se nadali brzoj zaradi na dokapu. Naravno nitko od nas ne misli prihvatiti ponudu. Niti je Galinec to preporučio.

Eto toliko zasada, vikend je 🙂

hvala Lucky!! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Knjigovođo, jesi li nešto pametniji?

hvala lucky na izvjescu!!!

lucky kao Jura Ozmec … Industrogradnja ale ale

Cookie Monster

New Report

Close