INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nakon najave o mogućnosti preuzimanja TOZ Penkale
Dionica Industrogradnje porasla za 7,14 posto

Izgleda da Lider zna unaprijed.

Vaš link


Barbus
Prije DVA DANA kada si u google napredno pretraživanje ukucao "industrogradnja"(zadnja 24 sata)
između tekstova o dobiti izbacivao bi i onaj o oportunitas ulaganju i preuzimanju 17,3% dionica
TOZ-a.To mi je baš upalo u oko.(pogotovo nakon poruke o mogućoj vezi koju je objavio Ides )
Očito je da i google a ne samo lider zna unaprijed.

sijem žito raste grahorica


A što reći nego: [thumbsup]

A evo što TOZ ima:

U nove izmjene Generalnog urbanističkog plana Zagreba ušla je i lokacija Tvornice olovaka Zagreb na kojoj je predviđeno novo stambeno naselje. Prilično atraktivna lokacija u Donjoj Kustošiji prostire se na 60.000 četvornih metara, dok dijelovi tvorničkih hala zjape prazni ili se iznajmljuju. Izmjene GUP-a trebale bi biti usvojene u listopadu i omugućiti zatim donošenje detaljnog plana uređenja lokacije TOZ Penkale kojim će se točno odrediti koliko se stambenih zgrada i koji prateći sadržaji trebaju graditi. No već i sadašnjim parametrima je jasno kako će se znatno podići cijene zemljište koje je dosad bilo u gospodarskoj namjeni. Prema osnovnim parametrima, mogu se graditi stambeni objekti do visine šest nadzemnih etaža, a maksimalna gustoća je 300 stanovnika po hektaru. To bi značilo da novo naselje TOZ-a može imati 1800 stanovnika ili između 450 i 600 stanova. [thumbsup]


Trebalo bi još dodati da u nastavku teksta koji citiraš(istina stari od 8mj 2007g ali to je to)
spominju tržišnu vrijednost zemljišta od oko 30MIL eura(oko 215MIL kuna)
Znači da otkupe sve dionice TOZ-a po ovoj cijeni platili bi CIJELI toz 90MIL kuna.
I još kažu da Galinec nezna svoj posao. [thumbsup]

sijem žito raste grahorica

Ali stvarno nam je tržište u jadnom stanju kada ni ovakve dobre vijesti ne mogu nimalo pokrenuti dionicu. Treba biti strpljiv.

A ako može i pitanje za moderatore, koji su uvjeti da se nečiji postovi ne moderiraju? Znam da nemam neku hiperproduktivnost pisanja postova ali ipak sam tu već više od godinu i pol i mislim da nikad nisam napisao neki post koji je trebalo moderirati.

inače, tih 500njak stanova (donja brojka) po recimo 500 000 kuna svaki (nerealno niska brojka) bi značili prihod od 250 miliona kuna.. sumnjam da industrogradnji treba dulje od godinu dana da ih izgradi i proda po toj cijeni, a mislim da ni sa tako ludom cijenom profitna marža ne bi trebala bit manja od 30%.. znači samo od ovog posla 70-80 miliona kuna dobiti.. no to je, ponavljam, stvarno donja brojka.. ovi koji pokušavaju shortat trenutno bi mogli lako ostat bez svoje indg [tongue]

kao što se vidi, ne prolazi ništa po bidu ni u ovako teška vremena.. ne bi me začudilo da hpb malo opali po asku ako se nakupi prodaje.. spremno su bili sačekali na 1100-1200 pred drugi krug dokapitalizacije..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

TOZ

……..Tom je prilikom istaknuo kako će se na lokaciji sadašnjeg sjedišta (u Poljačkoj ulici) početkom iduće godine početi s realizacijom gradnje stambeno-poslovnog kompleksa s oko 1000 stanova, vrijednog između 150 i 200 milijuna eura……

Čitajući između redova, graditi će se cca. 100.000 m2 stambeno-poslovnih prostora, i ako računamo
da će graditi Industrogradnja po cca. 650 Eur/m2, možemo izračunati budući prihod od 475 mil. kn.
Ne zvuči loše.

evo netko uvjeren vašim argumentima počistio ask.. sad je slobodan put prema dolje [bye]..

indg sigurno vrijedi ali džabe to kad prijatelji odu s bida..[lol]

voit Ime munaa, Alien

evo da potkrijepim svoje tvrdnje stanjem k/p

Kupnja Cijena
2 1.050,00
2 1.030,00
8 1.026,00
11 1.025,00
14 1.000,02
10 1.000,01
100 1.000,00

Cijena Prodaja
1.090,00 17
1.099,99 6
1.100,00 1
1.120,00 17
1.125,00 15
1.129,67 7
1.129,68 15
1.130,00 6
1.139,95 3
1.145,00 3

voit Ime munaa, Alien


TOZ

……..Tom je prilikom istaknuo kako će se na lokaciji sadašnjeg sjedišta (u Poljačkoj ulici) početkom iduće godine početi s realizacijom gradnje stambeno-poslovnog kompleksa s oko 1000 stanova, vrijednog između 150 i 200 milijuna eura……

Čitajući između redova, graditi će se cca. 100.000 m2 stambeno-poslovnih prostora, i ako računamo
da će graditi Industrogradnja po cca. 650 Eur/m2, možemo izračunati budući prihod od 475 mil. kn.
Ne zvuči loše.


To je baš ono o čemu se raspravljalo u vrijeme izlaska fin.izvješća za drugi kvartal.
Zaključak je bio da nedostaju prihodi od "core business-a"
A sad vidimo da će i toga u budućnosti biti koliko hoćeš.
Nekako je i logičan bio ovakav razvoj događaja.Svaka čast hotelima i ostalim poslovima ali ipak je INDG u visokogradnji najača na ovim prostorima(usudio bi se iznjeti osobno mišljenje,i puno šire)

sijem žito raste grahorica

pa oni su izgradili pola zagreba.. najjača je bila i opet će biti uskoro..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

I Tempo će ponovo biti jak !

[lol]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

jel se moze taj kor biznis TOZa prodat dalje, ikako? [huh]
kad im otmemo zemlju?

e, moj Nenade i Plavi, eto Vam INDG gdje ste ju najmanje ocekivali [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ne bih se složio s matrix_s95 da ćemo sada pasti dolje, nego bih konstatirao da cijena ne raste dok se ne smanji broj dioničara sa 2700 na neku troznamenkastu cifru.

Vjrujem da mnogi od tih 2700 ni neznaju da imaju tam neke dionice, i da ih imaju manje od 20 kom.

Moramo ih potaknuti da ih što prije prodaju. Zato Fuki, Luki, Pjerino i ostali samo naprijed, trebamo ljude riješiti tog teškog bremena koji se zove "dioničar Industrogradnje".

Skriveni Vas čeka na 1.000 kn.

New Report

Close