INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet mi smrdi ovaj TOZ. Pazite povezanost s INDG! Smiljan Jurić portfeljaš TO-Onea u TOZ-u i INDG u prvih 10, pa Fuchs isto jak u obje dionice. A ona zemlja na Kustošiji, šta bi sve INDG tamo mogla sagraditi!

Mislim da je puno bitnije što je Smiljan Jurić velika faca u IGH, jer ipak najveća lova je u infrastrukturalnim projektima (državnim).


Mislim da je puno bitnije što je Smiljan Jurić velika faca u IGH, jer ipak najveća lova je u infrastrukturalnim projektima (državnim).


Smiljan Jurić je bio Generalni direktor IGH.
Ali s obzirom na način na koji je otišao(afera sa kompjutorima iz SAD-a,sporazumni otkaz)nisam baš ubjeđen da je "to crkva gdje bi se trebali moliti"
S tim da je Smiljan prodao svoje dionice od IGH oko ATH-a i uložio u Industrogradnju.
E to je ono što je interesantno.Kako to da je baš pogodio vrh i da je baš izabrao INDG?

sijem žito raste grahorica

Još nešto.IGH ne bira izvođače to je važno znati.Investitor bira nadzor(IGH) i izvođače.
Tako da ni tehnički ne možeš očekivati puno posla od njih.Imaju nešto malo kooperacije u projektiranju i to ti je to.
A pošto su jaki politički jasno ti je da sve veće državne poslove u vezi projektiranja i nadzora dobije IGH.Oni su ti koji uglavnom uzimaju a ništa ne daju.
Jača poveznica su inžinjeri koji su iz INDG prešli u IGH(ima ih 10-tak uglavnom u Matićevo vrijeme)
nego Smiljan Jurić

sijem žito raste grahorica



Mislim da je puno bitnije što je Smiljan Jurić velika faca u IGH, jer ipak najveća lova je u infrastrukturalnim projektima (državnim).


Smiljan Jurić je bio Generalni direktor IGH.
Ali s obzirom na način na koji je otišao(afera sa kompjutorima iz SAD-a,sporazumni otkaz)nisam baš ubjeđen da je "to crkva gdje bi se trebali moliti"
S tim da je Smiljan prodao svoje dionice od IGH oko ATH-a i uložio u Industrogradnju.
E to je ono što je interesantno.Kako to da je baš pogodio vrh i da je baš izabrao INDG?

[/quote]Lime nisam baš siguran da je on izabrao INDG, prije će biti da je povjerio upravljanje portfeljem To-one-u (Galincu), a oni su izabrali za njega šta će ulagati. IMHO




Mislim da je puno bitnije što je Smiljan Jurić velika faca u IGH, jer ipak najveća lova je u infrastrukturalnim projektima (državnim).


Smiljan Jurić je bio Generalni direktor IGH.
Ali s obzirom na način na koji je otišao(afera sa kompjutorima iz SAD-a,sporazumni otkaz)nisam baš ubjeđen da je "to crkva gdje bi se trebali moliti"
S tim da je Smiljan prodao svoje dionice od IGH oko ATH-a i uložio u Industrogradnju.
E to je ono što je interesantno.Kako to da je baš pogodio vrh i da je baš izabrao INDG?

[/quote]Lime nisam baš siguran da je on izabrao INDG, prije će biti da je povjerio upravljanje portfeljem To-one-u (Galincu), a oni su izabrali za njega šta će ulagati. IMHO

[/quote]
Jednim djelom si u pravu.Samo nemoj zaboraviti da je Smiljan Jurić u građevinarstvu cijeli svoj radni vjek.A poznavajući kakav je bio dok je bio direktor IGH(znam dobro radio sam tamo 10 godina)
taj vrlo dobro zna GDJE I ZAŠTO ULAŽE.I ne vjerujem da je svoje novce povjerio Galincu da ulaže gdje i kako hoće bez njegovog pristanka.Bilo kako bilo dobro je da je Smiljan ovdje s nama.

sijem žito raste grahorica

@ideš

U načelu je to sa portfeljašima tako ali ovo sa INDG je ipak bilo malo drugačije, ipak su ovi portfeljaši (mislim barem oni veći među njima kao g. Jurić) išli ciljano na industrogradnju , uostalom morali su i pripremiti pozamašnu svotu gotovine za dokap, a sjećam se da je svoju i Jurićevu gotovinu za dokap Galinec držao u obveznicama dok je na zse bila kataklizma, nema greške kod našeg "mede".

E sad ovo glede TOZ-a neznam, al može bit neka igra u điru. Meni i dalje ne igra da radi terena kupuješ cijelu dubiozu sa olovkama. Možda mu Marković proda samo teren pa dobije win win situaciju, TOZ raste a s njima i portfelj TO ONE-a, ili idu u neki zajednički deal.

Ovo sa Galincem i Jurićem se najverovatnije radi o partnerskom odnosu,a ne o tome da je Jurić samo obični ulagač kojem portfelj vodi TO ONE agencija.
Vrhunski burzovni mešetar koji je direktor velike građevinske tvrke,i vrhunski građevinski stručnjak
koji slučajno ima veliki portfelj u agenciji prvo spomenutog?
Ides
Cijenim tvoje mišljenje ali siguran sam da ovo nije slučajno i da nije Galinec taj koji vuče sve konce.
Možda je upravo obrnuto?(Što se tiče vođenja građevinske struke)

sijem žito raste grahorica

Hocemo li vise i mi napokon vidjeti neko konsolidirano izvješće. Jako me zanima koliki su konsolidirani prihodi i da li se zaista sve odvija po poslovnom planu prezentiranom ovo proljeće.

hih, gg (gospon galinec) nije baš tak transparentan kak se priča po forumima 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ispravak netočnog navoda. Koji genijalci
http://www.zse.hr/default.aspx?id=21120

sijem žito raste grahorica

he he….i to ne samo da je izašlo, nego fino:
"
Industrogradnja je u prvih šest ovogodišnjih mjeseci i više nego utrostručila ukupne prihode, na 150,06 milijuna kuna, pokazuje financijsko izvješće kompanije dostavljeno danas Zagrebačkoj burzi
"

napokon….što će reći da ako ovako nastave to biti sljedeće godine dionica koja će biti oko 3000 čija će cijena u potpunosti biti opravdana…

New Report

Close