INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



A kad pročitah aaaaaaaaaaaa, malo me prođoše trnci, ne znam da li te zabolia zub (od FI-a) ili maštaš o šiš-čevapima.

28. kolovoza sam u splitu pa se vidimo … nadam se da dole imate neku dobru ćevapdžinicu … 🙂

kratak sam s vremenom, pa ajmo prvo book …

dakle kapital i rezerve iznose 477.973.000,00 kn, uz 452.987, to iznosi 1.055,16 kn po dionici, a omjer cijene i knjigovodstvene vrijednosti je 1,04 … ako znamo da su građevinci u ovoj krizi trguju na 2,5 booka, onda je jasno kuda cijena ide …

no ajmo malo gledati unaprijed … to me kolega vipy naučio, šteta što on od mene nije naučio koje dionice treba kupovati …

dakle, trezor će po odluci NO kupiti 1% broja dionica … dakle, 452.987 – 4.529 = 448.458
ukoliko se napravi revalorizacija imovine, u vrijednosti npr. 40% (a to je minimium minimuma), dobijemo: 477.973.000,00 kn + 40% = 669.162.200,00 kn

dakle:

1. 669.162.200,00/452.987 = 1.477,22 kn
2. 669.162.200,00/448.458 = 1.492,14 kn

gledajući samo omjer p/b (ja sam npr. HDEL prodao na 5 booka)

Ciljana cijena uz krizni omjer p/b od 2,5
1. 1.477,22 kn * 2,5 (P/B) = 3.693,05 kn
2. 1.492,14 kn * 2,5 (P/B) = 3.730,35 kn

Ciljana cijena uz ‘normalni’ omjer p/b 4
1. 1.477,22 kn * 4 (P/B) = 5.908,88 kn
2. 1.492,14 kn * 4 (P/B) = 5.968,40 kn

Dakako ovo je računica temeljena samo na P/B omjeru, bez gledanja prihoda i dobiti. O tome ćemo tijekom dana.
[/quote]

"Knjigovođo" zaradio si ćevape. Svaka čast.

Iako se ovdje dolje bolje snalazimo s ribom, do 28. ćemo već naći nešto prikladno. Vidimo se na Poljudu.

Nego, već od objave FI-a muči me ovaj unos nekretnine, tj. koja nekretnina i koja tvrtka-kćer.

Kako nisam preko vikenda bio uz komp, na brzinu sam pregledao sudski registar i upitnik je još veći, pod pretpostavkom da su podaci sudskog registra na internetu vjerodostojni (trebali bi biti) i da se radilo o unosu nekretnine u temeljni kapital.

Jer, sa 6. 3. 2008.g, Industrogradnja je imala 5 d.o.o. u svojem vlasništvu i to IND. operativa, IND. projekti, Izoind d.o.o., Indostand d.o.o. i IND. nekretnine d.o.o., a prema podacima sudskog registra niti jedan od ovih tvrtki ne bi nakon 6.03. mijenjala (povećavala) temeljni kapita ili vršila bilo kakvu statusnu promjenu.

Ako se radilo o unosu u temeljni kapital to bi značili da imamo novu tvrtku kćer u čiji temeljni kapital je unesena ova nekretnina. Drugačiji prijenos nekretnine između osnivača i društva je teško vjerovatan.

E sad, da li se radi osnivanje nove tvrtke i zašto?

Sjećati li se ovoga:

Industrogradnja d.d. Zagreb (dalje: Industrogradnja) pozvala je potencijalne partnere
zainteresirane za ponovno pokretanje proizvodnje u pogonu Industrogradnje u Brinju
na podnošenje pisma namjere. Temeljem iskazanog interesa bit će donesena odluka
o ulasku u pregovore o zajedničkom ulaganju ili drugom obliku suradnje.
Pogon u Brinju smješten je u industrijskoj zoni, u neposrednoj blizini poduzetničke
zone Žuta lokva odnosno čvora na autocesti Zagreb-Split (A1). Površina grañevinske
čestice u vlasništvu Industrogradnje je 93.870 metara četvornih. Na lokaciji je
smještena pilana i tvornica drvenih elemenata sa svim pratećim objektima.
Industrogradnja je do danas zaprimila upite sedam potencijalnih partnera
zainteresiranih za lokaciju odnosno pogon u Brinju.

Takoñer, Nadzorni odbor Industrogradnje će na sjednici koja je sazvana za 7. srpnja
ove godine, osim o zajedničkom ulaganju u lokaciju Brinje, donijeti odluku i o
nekoliko potencijalnih akvizicija Grupe Industrogradnja. Radi se o direktnoj i
indirektnoj kupnji zemljišta predviñenog za izgradnju poslovnih i stambenih objekata
te o mogućoj kupnji jedne manje grañevinske kompanije.

tvrtka kćer vjerojatno industrogradnja nekretnine doo (skoro sigurno)

a nekretnina vjerojatno hotel I (da ne bi bilo problema sa onom kakti prodajom istog).. normalno, može biti i neka druga.. meni je ovo najlogičnije. između ostalog i zbog visine prihoda..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ili nešto sasvim drugo :)..

no koliko je sudski registar ažuran?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kako nisam preko vikenda bio uz komp, na brzinu sam pregledao sudski registar i upitnik je još veći, pod pretpostavkom da su podaci sudskog registra na internetu vjerodostojni (trebali bi biti) i da se radilo o unosu nekretnine u temeljni kapital.

Jer, sa 6. 3. 2008.g, Industrogradnja je imala 5 d.o.o. u svojem vlasništvu i to IND. operativa, IND. projekti, Izoind d.o.o., Indostand d.o.o. i IND. nekretnine d.o.o., a prema podacima sudskog registra niti jedan od ovih tvrtki ne bi nakon 6.03. mijenjala (povećavala) temeljni kapita ili vršila bilo kakvu statusnu promjenu.

Ako se radilo o unosu u temeljni kapital to bi značili da imamo novu tvrtku kćer u čiji temeljni kapital je unesena ova nekretnina. Drugačiji prijenos nekretnine između osnivača i društva je teško vjerovatan.


A zašto je drugačiji prijenos nekretnine teško vjerojatan? Da li bi se u slučaju klasične prodaje(bez samog keša nego samo potraživanja od tvrtke kćeri) morao platiti porez?


tvrtka kćer vjerojatno industrogradnja nekretnine doo (skoro sigurno)

a nekretnina vjerojatno hotel I (da ne bi bilo problema sa onom kakti prodajom istog).. normalno, može biti i neka druga.. meni je ovo najlogičnije. između ostalog i zbog visine prihoda..



ili nešto sasvim drugo :)..

no koliko je sudski registar ažuran?

Mislim da nije. Evo link, pa pogledaj.

Vaš link

Iz osobnog iskustva znam da podatke sudskog registra trgovačkih sudova, a koji su dostupni na stranici ministarstva pravosuđa ažuriraju na dnevnoj bazi, pa ne vjerujem da se radi o nekoj pogrešci.


e, ono što je zimzelen vidio još 2000. godine mnogi od vas još ne vide, mada gledaju usred toga. Gledate izvješće i niš’ ne vidite ?
e, bogami krasno! [smiley]
Budete vidli kad cijena krene gore, samo tad ne bude velike zarade, jer to bu svi vidli. [pray]


Sarah-Kay budi drugar(drugarica) pa nam reci!
Ne vidim svrhu ove tvoje poruke ako nešto znaš a ne želiš podijeliti sa nama?
Pa zato i služe forumi da se razmjenjuju informacije.
Pošto spominješ rast cijene pretpostavljam da je nešto pozitivno.
A takve informacije najviše volim [rolleyes]

sijem žito raste grahorica

@ashrak

ne radi link..

zašto se g.Galinec onda igra skrivača?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



@ashrak

ne radi link..

zašto se g.Galinec onda igra skrivača?

Pokušaj sad.

Vaš link



@ashrak

ne radi link..

zašto se g.Galinec onda igra skrivača?

Pokušao sam ponovno, ali link ne radi, ne znam zašto.

Otiđi na stranicu http://www.pravosudje.hr, klikni na link za sudski registar i utipkaj ime tvrtke. Ovako izgleda

INDUSTROGRADNJA NEKRETNINE d.o.o.

TEMELJNI KAPITAL
Temeljni kapital
20,000.00 kuna

INDUSTROGRADNJA NEKRETNINE d.o.o.
PRAVNI ODNOSI
Temeljni akt:
Izjava o osnivanju društva s ograničenom odgovornošću od 25. siječnja 2008. godine.
Izjava o osnivanju od 25.siječnja 2008.god. izmijenjena 06.ožujka 2008.god. odlukom jedinog osnivača u čl.3. o osnivaču. Pročišćeni tekst Izjave od 06.ožujka 2008.god. dostavljen je sudu i uložen u zbirku isprava.

Igra skrivača? Ne vjerujem. Ovo je tek priprema terena, a Galinac vjerovatno čeka pravi trenutak za objavu dobre vijesti.

Kako "Knjigovođa" kaže, moramo povećati prihode. [wink]

‘pravniče’ a zašto misliš da je povećan temeljni kapital/osnovano novo društvo ?

sigurno te buni riječ ‘unos’ koja piše u izvješću … ne znam točno o čemu se radi, ali malo mi je teško povjerovati da možeš ostvariti dobit ako unosiš nešto u temeljni kapital …

prije će biti da su međusobno prodavali …

osim toga, mislim da se ne radi o Hotelu I jer je on još predmet spora … a prenosila su se i osnovna sredstva …

I love the Smell of Profits in the Morning

Upravo zbog riječi unos u F tabeli. A u svakom slučaju, u pravu si glede dobiti, tim više što je u pitanju nakonsilidirano.

Međutim, pitam se zbog čega međusobna prodaja, odnosno, zašto se Galincu plaća 5 % poreza na promet nekretninama? Prelijeva iz punoga u prazno i pri tom plati državi par miijuna kuna poreza.

Jasno, ovo gore je čista špekulacija.

E i "knjigovođo" jedno pitanje. Ukoliko bi u tvrtku konsolidacije (tvrtku kćer) INDG kao osnivač unosili nekretninu u temeljni kapital tvrtke kćeri, da li bi s obzirom na izvršenu ravalorizaciju i povećanje njene vrijednosti, ovo u konačnici bilo moguće knjižit kao dobit na razini grupe?


E i "knjigovođo" jedno pitanje. Ukoliko bi u tvrtku konsolidacije (tvrtku kćer) INDG kao osnivač unosili nekretninu u temeljni kapital tvrtke kćeri, da li bi s obzirom na izvršenu ravalorizaciju i povećanje njene vrijednosti, ovo u konačnici bilo moguće knjižit kao dobit na razini grupe?

Ne znam, moram pitati febu, on je stručnjak na tom području, što se tiče poreza, gotovo sam siguran da se nije platio prilikom ‘unosa’!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close