INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


baš sam se provezao kraj hotela I i nekako mi je logično je to ta nekretnina koja je ušla u indg nekretnine, čisto da ne bi bilo nismo htjeli nismo znali..

Kojeg Super24?
Hvala bogu imamo ih par komada.

sijem žito raste grahorica

sales …

dakle, ukupni prihodi iznose 150.057.000,00 kn (većina su prihodi iz osnovne djelatnosti)
sps iznosi 150.057.000,00/452.987 = 331,26 kn
p/s = 3,32

ako ovo anualiziramo, tj. pretvorimo u godišnji prihod (ne ttm) dobijemo sljedeće:

prihod za 1H + očekivani prihod za 3. i 4Q

kod očekivano prihoda za 3. i 4. Q treba uzetu u obzir dvije stvari:

1. blokirani račun (nadajmo se ne zadugo) i prebacivanje poslovanja na tvrtke kćeri
2. investicije koje su u tijeku i njiova realizacija se očekuje do kraja godine

uzimajući ovo u obzir, treba se nadati da će prihodi do kraja godine porasti dvostruko, dakle iznosit će oko 300.000.000,00 kn.

To bi dalo sps od 662,27 kn, ili p/s 1,66. Ovaj pokazatelj je teško prevariti. No uzmemo li u obzir da su se neki građevinci tržili po 2 ili 3 p/s dobijemo ciljane cijene:

662,27 * 2 = 1.324,54 kn
662,27 * 3 = 1.986,81 kn

Zaključak je da se prihodi moraju jakooo povećati.

Ako se sjećate na zadnjem sastanku dioničara iznijet je financijski plan za ovu godinu na razini grupe. On je iznosio 625.000.000,00 kn ili po dionici 1.379,73 kn. Dakle, ovo bi bio konsolidirani sales.
Množeći njega s 2 ili 3 dobije se znatno bolji omjer sadašnje cijene i projekcije (2.700,00 odnosno 4.000,00 kn).

I love the Smell of Profits in the Morning

Zarada

dakle u 1H zarada po dionici ide kako slijedi:

26.232.000,00/452.987 = 57,90 kn

PE ispada 19

Ako opet uzmemo pretpostavku da će se dobit udvostručiti, dakle da će iznositi cca 50 ml kn, onda dobijemo eps 110,00 kn, odnosno PE 10. Što je u biti jako dobro.

No, ovaj pokazatelj treba uzeti sa zadrškom. Prije svega, dobit je u 2Q generirana (po bilješkama) međusobnom transakcijom s nekretninom. Osim toga i AOP 039 kojeg ja osobno jako ne volim, je više nego utjecao na rezultat poslovanja.

Opet uzimajući u obzir sektorski PE koji se kretao između 30 i 40, dobijemo da se sadašnja cijena treba pomnožiti s 3 ili 4, dakle 3.300,00 i 4.400,00 kn.

I love the Smell of Profits in the Morning

Ovako nesto se rijetko moze procitati na bilo kojoj dionici ……

Ako opet uzmemo pretpostavku da će se dobit udvostručiti, dakle da će iznositi cca 50 ml kn, onda dobijemo eps 110,00 kn, odnosno PE 10. Što je u biti jako dobro.

Zaključak je da se prihodi moraju jakooo povećati.

Množeći njega s 2 ili 3 dobije se znatno bolji omjer sadašnje cijene i projekcije (2.700,00 odnosno 4.000,00 kn).

To bi dalo sps od 662,27 kn, ili p/s 1,66. Ovaj pokazatelj je teško prevariti. No uzmemo li u obzir da su se neki građevinci tržili po 2 ili 3 p/s dobijemo ciljane cijene:

662,27 * 2 = 1.324,54 kn
662,27 * 3 = 1.986,81 kn

Ako malo analiziramo bilancu vidjet ćemo da su se kratkoročne obveze drastično smanjile (preko 100 milja ili 46 %), dok je povećana za 100 milja ili 300%. Dugoročne obveze su ostale gotovo iste. Ovo nam govori da su dokapom riješeni loši kratkoročni krediti, a ostala je dugoročna financijska poluga.

Uspoređujući dva prošla kvartala, zamjetan je rast prihoda i smanjenje rashoda. Sve ovo ukazuje da RESTRUKTURIRANJE Grupe Industrogradnja ulazi u završnu fazu.

Najveći minus u izvješću ide na račun neto novčanog toka od poslovnih aktivnosti!

Živjeli i uživajte!!!

I love the Smell of Profits in the Morning


Ako malo analiziramo bilancu vidjet ćemo da su se kratkoročne obveze drastično smanjile (preko 100 milja ili 46 %), dok je povećana za 100 milja ili 300%. Dugoročne obveze su ostale gotovo iste. Ovo nam govori da su dokapom riješeni loši kratkoročni krediti, a ostala je dugoročna financijska poluga.

Uspoređujući dva prošla kvartala, zamjetan je rast prihoda i smanjenje rashoda. Sve ovo ukazuje da RESTRUKTURIRANJE Grupe Industrogradnja ulazi u završnu fazu.

Najveći minus u izvješću ide na račun neto novčanog toka od poslovnih aktivnosti!

Živjeli i uživajte!!!


Bravo!
Stvarno si si dao truda da nam objasniš izvješće i uspio si.
hvala i [thumbsup]

sijem žito raste grahorica

Jos jednom pohvale kolegi Fazanu sto se potrudio analizirati FI 1H.

Dok sa žudnjom iščekujemo da se odmoderira post kolege pjerine koji je zapao u duboku intelektualnu krizu, evo još dvije slike.

Napomena uz slike: FI za INGR i THNK još nisu dostupni tako da sam podatke koji su mi potrebni za izračun pomnožio s 2 (dakle pretpostavio sam da će drugi kvartal biti jednak prvom kvartalu).

Razlika između dvije slike je u tome da su na jednoj trenutne cijene, dok su na drugoj ATH ili približno ATH za pojedine dionice iz sektora.

Što možemo zaključiti (osim da smo debelo podcijnjeni, što svi i znamo)?

Sales! Pod hitno treba povećati sales. Lako je reći …

Uživajte …

I love the Smell of Profits in the Morning

Prilikom izračuna prosječne cijene i medijana nije u obzir uzeta cijena INDG.

I love the Smell of Profits in the Morning


Što možemo zaključiti (osim da smo debelo podcijnjeni, što svi i znamo)?

Sales! Pod hitno treba povećati sales. Lako je reći …

Uživajte …

Što se tiče salesa prošlogodišnji konsolidirani sales je bio 421ml dok je nekonsolidirani bio 288 ml. A mislim da je ove godine još više poslovanje preneseno na tvrtke kćeri. Tako da je meni ključno pitanje koliki je konsolidirani sales. Po mojem mišljenju konsolidirani sales bi trebao biti puno veći od ovog nekonsolidiranog.

U izvješću piše:
INDUSTROGRADNJA D.D. REDOVNE PRIHODE OSTVARUJE TEMELJEM POSLOVA GRAĐENJA (INŽENJERING) U RUSKOJ FEDERACIJI I PRIHODIMA OD KOMERCIJALIZACIJE NEKRETNINA (PRODAJE STANOVA U VLASTITIM STAMBENIM OBJEKTIMA). U RUSKOJ FEDERACIJI DRUŠTVO IMA DVA AKTIVNA GRADILIŠTA I PREGOVARA O ULASKU U NOVE PROJEKTE, DOK SU U HRVATSKOJ PRED ZAVRŠETKOM DVA STAMBENA OBJEKTA (KARLOVAC I ZAGREB). DJELATNOSTI GRAĐENJA PRENESENE SU NA DRUŠTVA KĆERI U 100 POSTOTNOM VLASNIŠTVU, JEDNAKO KAO I PROIZVODNJA GRAĐEVINSKIH MATERIJALA.

Dakle ovo su samo prihodi iz rusije i prihodi od neprodanih stanova koji su još na industrogradnji. Sve ostalo ide preko tvrtki kćeri. Nadam se da ćemo dobiti konsolidirani izvještaj do 15.08 pa da saznamo pravo stanje stvari. A ako se to ne dogodi mislim da bi možda i sami malo trebali početi pritiskati industrogradnju da redovno šalje izvještaje burzi.

Plata za svibanj ??? Kada ???? [bye]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

e, ono što je zimzelen vidio još 2000. godine mnogi od vas još ne vide, mada gledaju usred toga. Gledate izvješće i niš’ ne vidite ?
e, bogami krasno! [smiley]
Budete vidli kad cijena krene gore, samo tad ne bude velike zarade, jer to bu svi vidli. [pray]

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

New Report

Close