INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/INDG-fin2008-1H-NotREV-N-HR.xls
evo izvješće, jer ste mi simpatičan topik i družina [kiss]

Dakle book nam je narastao na 1047kn 🙂
Kratkotrajna imovina 375 milja
Kratkoročne obveze 120 milja a dugoročne 25

I sad neka mi netko kaže da će uskoro stečaj [lol] [lol] [lol]

Nakon 2 g. gropa na želucu pri iščitavanju FI Industrogradnje dočekali smo i + u predznaku rubrike dobit, posebnu pozornost obratite na zanimljivosti iz tablice F.

Al nema mjesta euforiji jer iz izvješča nije vidljivo dal je iz 37 mil kuna dobiti iz 2 kvartala izvršena rezervacija 4.300 kn na ime Pjerina (plata + putni troškovi) [lol]

26.232 ANTOLOGIJSKO IZVJEŠĆE …

premda, duboko sam razočaran …

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

I love the Smell of Profits in the Morning

treba tražiti hitnu reviziju Crobexa [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


26.232 ANTOLOGIJSKO IZVJEŠĆE …

premda, duboko sam razočaran …

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



treba tražiti hitnu reviziju Crobexa [lol]

Sada "knjigovođo" ne tebi je red, da mi malo pojasniš ove brojke.

Vidim neku dobit. Na račun unosa samo 1 nekretnine u temeljni kapital firme kćeri? O kojoj je riječ?

Izuzmemo li ova, kakav je ostatak poslovanja? Lošiji ili bolji od očekivanog? Meni i dalje ne izgleda sjajno.

A kad pročitah aaaaaaaaaaaa, malo me prođoše trnci, ne znam da li te zabolia zub (od FI-a) ili maštaš o šiš-čevapima.

Polugodišnja dobit Industrogradnje 26,23 milijuna kuna

Izvor: http://www.poslovni.hr

Vaš link

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]

Sada "knjigovođo" ne tebi je red, da mi malo pojasniš ove brojke.

Vidim neku dobit. Na račun unosa samo 1 nekretnine u temeljni kapital firme kćeri? O kojoj je riječ?

Izuzmemo li ova, kakav je ostatak poslovanja? Lošiji ili bolji od očekivanog? Meni i dalje ne izgleda sjajno.

A kad pročitah aaaaaaaaaaaa, malo me prođoše trnci, ne znam da li te zabolia zub (od FI-a) ili maštaš o šiš-čevapima.


Ostatak poslovanja je i dalje nepoznat zato što se većina poslovanja odvija preko trvtki kćeri. Tako da tek konsolidirano izvješće može dati pravu sliku poslovanja. A to izvješće bi trebalo stići do 15.08.

A što se tiče unošenja nekretnine, ne znam o kojoj se nekretnini radi, postoji puno kandidata. Knjigovodstveno se prihod objašnjava time da je knjigovodstvena vrijednost nekretnine bila manja od iznosa transakcije kojom je nekretnina prešla u vlasništvo tvrtke kćeri. I ta razlika predstavlja prihod. Naravno tu se ne mora raditi o novcima nego jednostavno sada postoji novčano potraživanje od industrogradnje prema tvrtki kćeri. Ali u svakom slučaju i to je jedan od pokazatelja koliko su nekretnine industrogradnje knjigovodstveno podcijenjene.

Eto i zašto nema plate. Pa žiro račun je opet blokiran. Odakle onda Gale kupuje dionice.
Ima za dionice a nema za plate. Duboko me razočarao. Duboko. [bye]

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"


Eto i zašto nema plate. Pa žiro račun je opet blokiran. Odakle onda Gale kupuje dionice.
Ima za dionice a nema za plate. Duboko me razočarao. Duboko. [bye]

Lupetaš po običaju. Dionice nije kupio trezor, već tvrtka kćer!

I love the Smell of Profits in the Morning


A kad pročitah aaaaaaaaaaaa, malo me prođoše trnci, ne znam da li te zabolia zub (od FI-a) ili maštaš o šiš-čevapima.

28. kolovoza sam u splitu pa se vidimo … nadam se da dole imate neku dobru ćevapdžinicu … 🙂

kratak sam s vremenom, pa ajmo prvo book …

dakle kapital i rezerve iznose 477.973.000,00 kn, uz 452.987, to iznosi 1.055,16 kn po dionici, a omjer cijene i knjigovodstvene vrijednosti je 1,04 … ako znamo da su građevinci u ovoj krizi trguju na 2,5 booka, onda je jasno kuda cijena ide …

no ajmo malo gledati unaprijed … to me kolega vipy naučio, šteta što on od mene nije naučio koje dionice treba kupovati …

dakle, trezor će po odluci NO kupiti 1% broja dionica … dakle, 452.987 – 4.529 = 448.458
ukoliko se napravi revalorizacija imovine, u vrijednosti npr. 40% (a to je minimium minimuma), dobijemo: 477.973.000,00 kn + 40% = 669.162.200,00 kn

dakle:

1. 669.162.200,00/452.987 = 1.477,22 kn
2. 669.162.200,00/448.458 = 1.492,14 kn

gledajući samo omjer p/b (ja sam npr. HDEL prodao na 5 booka)

Ciljana cijena uz krizni omjer p/b od 2,5
1. 1.477,22 kn * 2,5 (P/B) = 3.693,05 kn
2. 1.492,14 kn * 2,5 (P/B) = 3.730,35 kn

Ciljana cijena uz ‘normalni’ omjer p/b 4
1. 1.477,22 kn * 4 (P/B) = 5.908,88 kn
2. 1.492,14 kn * 4 (P/B) = 5.968,40 kn

Dakako ovo je računica temeljena samo na P/B omjeru, bez gledanja prihoda i dobiti. O tome ćemo tijekom dana.

I love the Smell of Profits in the Morning

baš sam se provezao kraj hotela I i nekako mi je logično je to ta nekretnina koja je ušla u indg nekretnine, čisto da ne bi bilo nismo htjeli nismo znali..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close