INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz današnjih tiskovina:

Županijski sud donio presudu – vlasnik zemljišta na Mirogoju nije Mladen Mitak nego država

Nakon više od godinu dana čekanja i neizvjesnosti hoće li ostati bez doma, 68 stanara u Aveniji Dubrava 116 i 118 uskoro bi se napokon mogli upisati u zemljišne knjige kao vlasnici stanova koje su davno kupili.

Razlog zašto se do sada nisu mogli upisati, podsjetimo, bila je ovrha nad njihovim stanovima zbog duga od 14 milijuna kuna koje je investitor Industrogradnja navodno dugovala tvrtki Hospimedica.

Dug je nastao zbog korištenja zemljišta na Mirogoju, za koje vlasnik Hospimedice Mladen Mitak tvrdi da je u njegovu vlasništvu. No odlukom Županijskog suda utvrđeno je da to zemljište na Mirogoju nije u vlasništvu Mitaka, nego Hrvatskog fonda za privatizaciju.

Naime, Županijski sud u Zagrebu presudio je i potvrdio odluku Općinskog suda po kojoj 230 tisuća četvornih metara na Mirogoju, Ksaveru i Gračanskoj cesti nije Hospimedicino, nego državno.

Županijski, kao uostalom prethodno i Općinski sud, utvrdio je da voćnjaci, pašnjaci, oranice i livade na Ribnjaku, kao i čestice na Mirogojskoj cesti, Okrugljaku i Ksaverskoj cesti nikada nisu procijenjene i ušle u društveni kapital, pa tako nisu niti za vrijeme pretvorbe plaćene od strane novih vlasnika.

Tako da tvrtka Moslavka, a potom i Hospimedica, zapravo nisu ni imale pravo polagati vlasništvo nad tim zemljištem. Slijedom toga, njihov sadašnji vlasnik Mladen Mitak nema pravo tražiti naknadu za korištenje jedne manje parcele na kojoj je mali pogon Industrogradnje. Štoviše, zemljište kojim se koristila Industrogradnja procijenjeno je i ušlo u kapital, premda Industrogradnja još nije upisana kao vlasnik.

Stoga bi Hospimedica trebala povući svoj zahtjev za ovrhu od 14 milijuna kuna i pustiti ljude koji su kupili stanove u Dubravi da upišu vlasništvo nad njima, s obzirom da je razlog za njezinu ovrhu nestao.

U povlačenje zahtjeva za ovrhom vjeruje i direktor Industrogradnje Josip Galinec koji kaže kako očekuje da će uskoro sud već zatraženom obnovom postupka poništiti i Industrogradnjino dugovanje Mitaku, te zatim i ovrha po kojoj se Hospimedica upisala kao vlasnik stanova u Dubravi.

– Očekujem da će se to napokon riješiti za nekoliko dana. Ova presuda Županijskog suda dokazuje ono što smo oduvijek tvrdili: da Mitak nikad nije kupio zemljište na Mirogoju, te da mu tako i nismo mogli dugovati novac za korištenje zemljišta – rekao je Galinec.


Iz današnjih tiskovina:

Županijski sud donio presudu – vlasnik zemljišta na Mirogoju nije Mladen Mitak nego država

Nakon više od godinu dana čekanja i neizvjesnosti hoće li ostati bez doma, 68 stanara u Aveniji Dubrava 116 i 118 uskoro bi se napokon mogli upisati u zemljišne knjige kao vlasnici stanova koje su davno kupili.

Razlog zašto se do sada nisu mogli upisati, podsjetimo, bila je ovrha nad njihovim stanovima zbog duga od 14 milijuna kuna koje je investitor Industrogradnja navodno dugovala tvrtki Hospimedica.

Dug je nastao zbog korištenja zemljišta na Mirogoju, za koje vlasnik Hospimedice Mladen Mitak tvrdi da je u njegovu vlasništvu. No odlukom Županijskog suda utvrđeno je da to zemljište na Mirogoju nije u vlasništvu Mitaka, nego Hrvatskog fonda za privatizaciju.

Naime, Županijski sud u Zagrebu presudio je i potvrdio odluku Općinskog suda po kojoj 230 tisuća četvornih metara na Mirogoju, Ksaveru i Gračanskoj cesti nije Hospimedicino, nego državno.

Županijski, kao uostalom prethodno i Općinski sud, utvrdio je da voćnjaci, pašnjaci, oranice i livade na Ribnjaku, kao i čestice na Mirogojskoj cesti, Okrugljaku i Ksaverskoj cesti nikada nisu procijenjene i ušle u društveni kapital, pa tako nisu niti za vrijeme pretvorbe plaćene od strane novih vlasnika.

Tako da tvrtka Moslavka, a potom i Hospimedica, zapravo nisu ni imale pravo polagati vlasništvo nad tim zemljištem. Slijedom toga, njihov sadašnji vlasnik Mladen Mitak nema pravo tražiti naknadu za korištenje jedne manje parcele na kojoj je mali pogon Industrogradnje. Štoviše, zemljište kojim se koristila Industrogradnja procijenjeno je i ušlo u kapital, premda Industrogradnja još nije upisana kao vlasnik.
Stoga bi Hospimedica trebala povući svoj zahtjev za ovrhu od 14 milijuna kuna i pustiti ljude koji su kupili stanove u Dubravi da upišu vlasništvo nad njima, s obzirom da je razlog za njezinu ovrhu nestao.

U povlačenje zahtjeva za ovrhom vjeruje i direktor Industrogradnje Josip Galinec koji kaže kako očekuje da će uskoro sud već zatraženom obnovom postupka poništiti i Industrogradnjino dugovanje Mitaku, te zatim i ovrha po kojoj se Hospimedica upisala kao vlasnik stanova u Dubravi.

– Očekujem da će se to napokon riješiti za nekoliko dana. Ova presuda Županijskog suda dokazuje ono što smo oduvijek tvrdili: da Mitak nikad nije kupio zemljište na Mirogoju, te da mu tako i nismo mogli dugovati novac za korištenje zemljišta – rekao je Galinec.

Lijepo, vrlo lijepo. Sad je posve jasno jučerašnje trgovanje ovom dionicom.

A moramo računati i sa ovom nekretninom u vlasništvu INDG. Nije puno, ali barem nije opterećena teretima.

S ovim, priča o ponavljanju postupka je stvar riješena u korist INDG-R-A, pod uvjetima da su u rokovima, kako Galinac kaže u jučerašnjoj obavijesti na ZSE-u.

Znači 14 milja kuna iz rezervacija u dobit. Lijepa svotica!

Ima li kakvih provjerenih informacija kako je prosao dokap svi ste se nesto usutili?

Ja zvao, pa rekli da će me zvati nazad. Još ništa …

I love the Smell of Profits in the Morning


Ja zvao, pa rekli da će me zvati nazad. Još ništa …

mene zvali nazad.
jedina informacija da su mi prošle dionice u prvom i drugom krugu.
Što se tiče uspješnosti dokapa mi je rečeno da pratim zse i medije
da če biti obavjesti ,a kada ne znaju.

sijem žito raste grahorica

A pa ne shvacam zasto cekaju sa objavom da li je dokap uspio. Pitam se da li je moguće zakonito prebaciti novac direktno sa posebnog računa za dokap na industrogradnja operativa d.o.o. da bi se spriječilo Mitaka i onog Iračanina još neko vrijeme dok se sudski to pokuša pobiti.


A pa ne shvacam zasto cekaju sa objavom da li je dokap uspio. Pitam se da li je moguće zakonito prebaciti novac direktno sa posebnog računa za dokap na industrogradnja operativa d.o.o. da bi se spriječilo Mitaka i onog Iračanina još neko vrijeme dok se sudski to pokuša pobiti.

lucky
Za iračanina ne znam(sud još traje, indg uložila žalbu i mislim da je spor na EU sudu(nisam100% sigur)
ali što se tiče Mladena Mitaka on se neće sigurno neče naplatit od ove love.
Rečeno je više puta da je lova za taj spor uplačena i ako se pobije tužba lova ide u dobit tvrtke.
Mene više zanima KOLIKO JE IMA NA RAČUNU a ne kako je prebaciti.
Ako je ima oko 215mil nema straha.
A dobit relevantnu info kako smo prosli praktički je nemoguče(vjerujem da znaš i sam)
Preostaje nam samo da čekamo i još malo grizemo nokte.
Možemo se samo [pray] da ovo upali jer inače hebali smo mačku mater.
Toliko negativne vibre i želje da ovo propadne nisam u životu vidio.
Pozdrav i [thumbsup]

sijem žito raste grahorica



A pa ne shvacam zasto cekaju sa objavom da li je dokap uspio. Pitam se da li je moguće zakonito prebaciti novac direktno sa posebnog računa za dokap na industrogradnja operativa d.o.o. da bi se spriječilo Mitaka i onog Iračanina još neko vrijeme dok se sudski to pokuša pobiti.

lucky
Za iračanina ne znam(sud još traje, indg uložila žalbu i mislim da je spor na EU sudu(nisam100% sigur)
ali što se tiče Mladena Mitaka on se neće sigurno neče naplatit od ove love.
Rečeno je više puta da je lova za taj spor uplačena i ako se pobije tužba lova ide u dobit tvrtke.
Mene više zanima KOLIKO JE IMA NA RAČUNU a ne kako je prebaciti.
Ako je ima oko 215mil nema straha.
A dobit relevantnu info kako smo prosli praktički je nemoguče(vjerujem da znaš i sam)
Preostaje nam samo da čekamo i još malo grizemo nokte.
Možemo se samo [pray] da ovo upali jer inače hebali smo mačku mater.
Toliko negativne vibre i želje da ovo propadne nisam u životu vidio.
Pozdrav i [thumbsup]
[/quote]

Volio bih da je tako kako ti kazes ali mislim da priča sa Mitakom nije potpuno gotova. Sud je rekao da to zemljište nije njegovo ali u sasvim drugom slučaju "država protiv Mitaka". Sad po toj presudi bi se naravno trebala poništiti presuda "Mitak protiv industrogradnje" za koristenje tog zemljista. Ali hrvatsko sudstvo je sporo i korumpirano(vidi slucaj duga uvala) tako da dok se to ne dogodi ukoliko lova sjedne na račun postoji opasnost da Mitak pokupi 15milja. Ali vjerujem da Galinec zna sto radi. Naravno najvaznije pitanje je da li je dokap uspio.

A također lova nikad nije uplaćena nego je računovodstveno zavedena u rezervacije. Jedna stvar je računovodstvena dobit/gubitak firme a sasvim druga stvar tok novca.

Uglavnom i ja sam do grla unutra pa čekam što će se dogoditi.



A pa ne shvacam zasto cekaju sa objavom da li je dokap uspio. Pitam se da li je moguće zakonito prebaciti novac direktno sa posebnog računa za dokap na industrogradnja operativa d.o.o. da bi se spriječilo Mitaka i onog Iračanina još neko vrijeme dok se sudski to pokuša pobiti.

lucky
Za iračanina ne znam(sud još traje, indg uložila žalbu i mislim da je spor na EU sudu(nisam100% sigur)
ali što se tiče Mladena Mitaka on se neće sigurno neče naplatit od ove love.
Rečeno je više puta da je lova za taj spor uplačena i ako se pobije tužba lova ide u dobit tvrtke.
Mene više zanima KOLIKO JE IMA NA RAČUNU a ne kako je prebaciti.
Ako je ima oko 215mil nema straha.
A dobit relevantnu info kako smo prosli praktički je nemoguče(vjerujem da znaš i sam)
Preostaje nam samo da čekamo i još malo grizemo nokte.
Možemo se samo [pray] da ovo upali jer inače hebali smo mačku mater.
Toliko negativne vibre i želje da ovo propadne nisam u životu vidio.
Pozdrav i [thumbsup]
[/quote]

Prospekt glede spora s Iračaninom nije bio jasan.

Navedeno je da je spor pravomoćno okončan, a zatim da je podnesena žalba Visokom trgovačkom sudu. Prvo, isključuje drugo, pa ako netko zna u kojem je stadiju ovaj postupak neka javi.

Glede Mitka, isti se u ovrsi mogao naplatit na bilo kojem računu otvorenom na ime Industrogradnja d.d.., ali s obzirom da su računi bili blokirani, pretpostavljam da je isti kao predmet ovrhe odabrao isključivo stanove u Aveniji Dubrava.

Stoga, da bi sada pokušao naplatu na računu, morao bi zatražiti promjenu predmeta ovrhe, odnosno, povući ovrhu na stanovima na Dubravi i zatražiti naplat na računu.

Mada, postoji zakonska mogućnost da je zatražio ovrhu na više predmeta, i na računu i na stanovima, pa da još uvijek sjedi na računu INDG.

Tada bi otezanje s objavom i prijenosom para imalo smisla.

Jer, s obzirom da je (prema obavijesti iz medija ) Industrogradnja bila podnijela zahtjev za odgodom ovrhe do odluke o prijedlogu za ponovaljanjem postupka, pravomoćna odluke suda da Hospimedica nije vlasnik nekretnina na Mirogoju bi bila dovoljna da sud odgodi ovrhu do odluke o ponavljanju postupka i okončanju spora, pa u tom slučaju postoji mogućnost da Galinac ovo čeka i zato oteže.

Ovo pod uvjetom da o podnesenom prijedlogu za odgodu još nije odlučeno, jer bi tada INDG morala podnositi novi prijedlog.

Ovo su sve špekulacije na temelju podataka dostupnih iz medija, pa ih uzmite s rezervom.

Svakako, s obzirom na presudu u sporu RH c/a Hospimedica, mislim da se u konačnici Mitka više ne moramo bojat (ukoliko mu Vrhovni po reviziji nešto ne dosudi).

Nemate bojazni dečki, dokap je uspio, pa šta mislite da bi se HPB slikao sa 6000 komada da je dokap pao!

Galinec ima para ko blata odnosno potfutrane ortake, tako da nema beda!

pozdrav svima!

Ashark
Hvala ti na pojašnjenju(Lucky također)
Vidim da kužiš te pravne zavrzlame puno bolje nego ja.
Ali najbitnije mi je da gosp. Vanja Peh jako dobro zna šta radi.
Ne vjerujem da bi si dopustio kakav krivi korak u ovim krucijalnim trenucima za tvrtku.
Koliko je samo taj odradio posla za INDG.
Namjerno neču postat podatak(bio je postan),
ali vjerujem da vi znate koliko je sudskih sporova uspio riješiti u korist tvrtke.
Svaka mu čast!
I vjerujem da kad ovo sve prođe mnogi će se iznenadit koliko če ih se još riješiti.
Relativno brzo i sa ne tako puno para.A ako dokap uspije para če biti ko šodera.

sijem žito raste grahorica

New Report

Close