INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zvao sam i probao računati, ali ne mogu dokučiti koliki je % upisa u prvom krugu?

Meni ispadne da mogu upisati 51,5% prvog upisa.


Zvao sam i probao računati, ali ne mogu dokučiti koliki je % upisa u prvom krugu?

Za izračun uspješnosti I. kruga ti treba podatak koliko dioničara je u prvom krugu upisalo 1/1 raspoloživih dionica, jer je naznačeno da pravo u drugom krugu imaju samo oni koji su u potpunosti iskoristili upis (onaj tko je imao 200 komada, a upisao novih 199 nema pravo sudjelovanja u drugom krugu)



Zvao sam i probao računati, ali ne mogu dokučiti koliki je % upisa u prvom krugu?

Za izračun uspješnosti I. kruga ti treba podatak koliko dioničara je u prvom krugu upisalo 1/1 raspoloživih dionica, jer je naznačeno da pravo u drugom krugu imaju samo oni koji su u potpunosti iskoristili upis (onaj tko je imao 200 komada, a upisao novih 199 nema pravo sudjelovanja u drugom krugu)
[/quote]

netočno, ja nisam sve uplatio, pa su me zvali danas da sudjelujem u drugom krugu …

I love the Smell of Profits in the Morning

Ako si prije imao 100% tj. jedno cijelo, a sada 50% tj. jednu polovinu, sveukupno oni čine novih 100% ili tri trećine.

Dvije su potrošene – jedna ostaje. Npr. imao si 10, sad možeš upisati 5. Ovih 5 novih je ustvari jedna trećina cijelog što daje izračun da su ukupno dvije trećine upisane.

Elementary, my dear Watson, elementary…

Skriveni nalog na kupnji na 1110 kn, max. 330 komada, vjerojatno je manje?!




Zvao sam i probao računati, ali ne mogu dokučiti koliki je % upisa u prvom krugu?

Za izračun uspješnosti I. kruga ti treba podatak koliko dioničara je u prvom krugu upisalo 1/1 raspoloživih dionica, jer je naznačeno da pravo u drugom krugu imaju samo oni koji su u potpunosti iskoristili upis (onaj tko je imao 200 komada, a upisao novih 199 nema pravo sudjelovanja u drugom krugu)
[/quote]

netočno, ja nisam sve uplatio, pa su me zvali danas da sudjelujem u drugom krugu …
[/quote]
Mea culpa,
no daj mi reci da li ti se u II. krugu daje mogućnost upisa 50% inicijalnog broja dionica (broj prije dokapa) ili na broj dionica upisanih u prvom krugu?

Nemam kod sebe prospekt, no ako ti omogućuju pod prvim navedenim onda mi se čini da zaobilaze utvrđena prava i obveze.
P.S. da se razumijemo, dioničar sam INDG i imam interes da dokap u potpunsoti uspije, no zanimaju me detalji


Skriveni nalog na kupnji na 1110 kn, max. 330 komada, vjerojatno je manje?!

Kako, kada je ukupna količina kupnje 108 komada?

I love the Smell of Profits in the Morning





Zvao sam i probao računati, ali ne mogu dokučiti koliki je % upisa u prvom krugu?

Za izračun uspješnosti I. kruga ti treba podatak koliko dioničara je u prvom krugu upisalo 1/1 raspoloživih dionica, jer je naznačeno da pravo u drugom krugu imaju samo oni koji su u potpunosti iskoristili upis (onaj tko je imao 200 komada, a upisao novih 199 nema pravo sudjelovanja u drugom krugu)
[/quote]

netočno, ja nisam sve uplatio, pa su me zvali danas da sudjelujem u drugom krugu …
[/quote]
Mea culpa,
no daj mi reci da li ti se u II. krugu daje mogućnost upisa 50% inicijalnog broja dionica (broj prije dokapa) ili na broj dionica upisanih u prvom krugu?

[/quote]

upisanih u prvom krugu, mislim da Casanovi nije dobar izračun … baš zbog toga što nisu svi sve upisali …

I love the Smell of Profits in the Morning

upisanih u prvom krugu, mislim da Casanovi nije dobar izračun … baš zbog toga što nisu svi sve upisali …
[/quote]
Po toj teoriji ako dobro kužim u prvom krugu je upisano više od dvije trećine.

sijem žito raste grahorica

dionica je bil0 234657kom. isto toliko se nudilo u dokapitalizaciji.

ja sam kupio max koliko sam mogao u prvom krugi recimo x i sad sam dobio obavjest da mogu kupit još 0,515 * x dionica u drugom krugu.

ja to citam ovako:
bilo je 234657 dionica
u 1 krugu je ostalo 0,515*234657 dionica=120867
znaci upisano je samo 113790 dionica odnosno manje od 49%
znaci 49%dionicara je dobilo obavjest o upisu u drugi krug. ako svi oni upisu po još 0,515 * x koliko imaju to je još 0,49*0.515*234657=59200dionica
skupa sa onih 113790 to je 173000dionica a da bi dokap uspjela treba biti 90% odnosno 211191 dionica.

po meni dokap propada [sad]

ako sam fulao nemam prospekt kod sebe pa pisem iz glave

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

ujko upisuješ 51% od upisanih dionica, a ne 51% od ukupnog broja dionica …

falia si totalno …

I love the Smell of Profits in the Morning

Računica je vrlo jasna. Svi koji su upisali u prvom krugu dobili su obavijest da mogu još upisati cca 50% ostatka dionica što znači ako bi svi tako napravili dokap bi bio 100%.

Znači da je upisano cca 2/3 dionica a 1/3 je ostala neupisana. ( od 235.000 upisano je 156.000 ) a da bi dokap uspio treba biti upisano cca 211.000 dionica.

E sad ako svi upišu još po 50% prvog kruga bit će upisano 100% ( 79.000 ) . Znači da svi ne moraju upisati jer dokap prolazi sa još upisanih 55.000 ili ako se 70% posto ovih koji će upisivati u drugom krugu odluče za upis, a obzirom da će veliki imati siguran upis, dokap je vrlo vjerovatan.

Pozdrav

New Report

Close