INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bas cu sa zanimanjem pogledati u petak jel proso dan za dokap.. sve mi se cini da je..[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Svi utihnuli, izgleda da čekaju ko je kupac onog velikog paketa koji je prošao u petak po 1245 kn![thumbsup]

Trebalo bi se danas vidjet na SDA.


Svi utihnuli, izgleda da čekaju ko je kupac onog velikog paketa koji je prošao u petak po 1245 kn![thumbsup] Trebalo bi se danas vidjet na SDA.

Čudno. Proposita prodala, Smiljan dokupio 3000 komada i ništa novo u TOP10. Dakle ovih ostalih 9000 komada su ispod TOP10. Ili ja nešto loše vidim. Pa na koliko djelova je otišlo tih 9000 kad nisu u prvih 10. A sve je bilo jedna transakcija. Kako je to moguće?


ides: ”
Svi utihnuli, izgleda da čekaju ko je kupac onog velikog paketa koji je
prošao u petak po 1245 kn![thumbsup] Trebalo bi se danas vidjet na SDA.

Čudno. Proposita prodala, Smiljan dokupio 3000 komada i ništa novo u
TOP10. Dakle ovih ostalih 9000 komada su ispod TOP10. Ili ja nešto loše
vidim. Pa na koliko djelova je otišlo tih 9000 kad nisu u prvih 10. A
sve je bilo jedna transakcija. Kako je to moguće?

niti ja nisam baš pametniji. Tih 9000 tisuća je podjeljeno na minimalno 7 pozicija (1281 komada je granica za top 10).


lucky_b: ” ides: ” Svi utihnuli, izgleda da čekaju ko je kupac onog velikog paketa koji je prošao u petak po 1245 kn![thumbsup] Trebalo bi se danas vidjet na SDA. ” Čudno. Proposita prodala, Smiljan dokupio 3000 komada i ništa novo u TOP10. Dakle ovih ostalih 9000 komada su ispod TOP10. Ili ja nešto loše vidim. Pa na koliko djelova je otišlo tih 9000 kad nisu u prvih 10. A sve je bilo jedna transakcija. Kako je to moguće? ” niti ja nisam baš pametniji. Tih 9000 tisuća je podjeljeno na minimalno 7 pozicija (1281 komada je granica za top 10).

I smiljan je račun portfelja i to najvjerojatnije TO-ONE mu radi portfelj. Pa moguće je da je to Galinec podijelio raznim ljudima kojima TO-ONE vodi portfelj. Onako svima poznatima je rekao kupite sad Industrogradnju :). I onda je to sve provedeno kroz jednu transakciju.

dudo81:

lucky_b: ” ides: ” Svi utihnuli, izgleda da čekaju ko je kupac onog velikog paketa koji je prošao u petak po 1245 kn![thumbsup] Trebalo bi se danas vidjet na SDA. ” Čudno. Proposita prodala, Smiljan dokupio 3000 komada i ništa novo u TOP10. Dakle ovih ostalih 9000 komada su ispod TOP10. Ili ja nešto loše vidim. Pa na koliko djelova je otišlo tih 9000 kad nisu u prvih 10. A sve je bilo jedna transakcija. Kako je to moguće? ” niti ja nisam baš pametniji. Tih 9000 tisuća je podjeljeno na minimalno 7 pozicija (1281 komada je granica za top 10).

I smiljan je račun portfelja i to najvjerojatnije TO-ONE mu radi portfelj. Pa moguće je da je to Galinec podijelio raznim ljudima kojima TO-ONE vodi portfelj. Onako svima poznatima je rekao kupite sad Industrogradnju :). I onda je to sve provedeno kroz jednu transakciju.


Meni je isto čudno odjeknula ova transakcija. Al izgleda da očekuje odobrenje Hanfe uskoro pa je išao u preraspodjelu portfelja.


ides: ” Galinec je rekao da će trebati cca 3 tjedna od 1.4, znači možda bi bilo realno 25.4. ” Nadam se da neće biti ovaj četvrtak. Ja upravo kupio još 19 komada po 1019. Nisam vjerovao da ću moći ponovno po ovakvim niskim cijenama dokupljivati. [thumbsup] Neće mi se nitko pridružiti pa da počistimo malo prodaju? [proud]

Ovih 19 komada sam danas prodao po 1180. Nije veliki novac ali veseli u ovakvim vremenima. A s tom gotovinom opet kupujem na dokapu po 1000kn. Da sam bar imao više slobodnih sredstava i da sam mogao pokupiti više toga ispod 1100, dobro bi se zaradilo.

lucky_b:

ides: ” Galinec je rekao da će trebati cca 3 tjedna od 1.4, znači možda bi bilo realno 25.4. ” Nadam se da neće biti ovaj četvrtak. Ja upravo kupio još 19 komada po 1019. Nisam vjerovao da ću moći ponovno po ovakvim niskim cijenama dokupljivati. [thumbsup] Neće mi se nitko pridružiti pa da počistimo malo prodaju? [proud]

Ovih 19 komada sam danas prodao po 1180. Nije veliki novac ali veseli u ovakvim vremenima. A s tom gotovinom opet kupujem na dokapu po 1000kn. Da sam bar imao više slobodnih sredstava i da sam mogao pokupiti više toga ispod 1100, dobro bi se zaradilo.


Biće viška dionica u dokapu, baš me zanima do gdje će ovaj stampedo prema gore ići, ali na dan D bi bilo dobro da je bar 1300.

BTW Lucky nisam znao da si daytrader?!


lucky_b: ” lucky_b: ” ides: ” Galinec je rekao da će trebati cca 3 tjedna od 1.4, znači možda bi bilo realno 25.4. ” Nadam se da neće biti ovaj četvrtak. Ja upravo kupio još 19 komada po 1019. Nisam vjerovao da ću moći ponovno po ovakvim niskim cijenama dokupljivati. [thumbsup] Neće mi se nitko pridružiti pa da počistimo malo prodaju? [proud] ” Ovih 19 komada sam danas prodao po 1180. Nije veliki novac ali veseli u ovakvim vremenima. A s tom gotovinom opet kupujem na dokapu po 1000kn. Da sam bar imao više slobodnih sredstava i da sam mogao pokupiti više toga ispod 1100, dobro bi se zaradilo. ” Biće viška dionica u dokapu, baš me zanima do gdje će ovaj stampedo prema gore ići, ali na dan D bi bilo dobro da je bar 1300. BTW Lucky nisam znao da si daytrader?!

Pa inače nisam daytrader ali kako sam imao gotovine spremne za dokap mislio sam si da mi je svejedno kupio po 1000 na dokapu ili na 1019 na burzi. A treba mi gotovina za dokap tako da čim je skočila cijena riješio sam se toga. A evo danas sam baš prodao i auto i još malo i imam sav novac potreban za dokap [thumbsup]

A što se dana D tiče, tko zna, možda je i prošao, možda je danas tj. ponedjeljak je možda bio zadnji dan za kupnju.

Nisam bio na sastanku, no je li Galinac spominjao da čemo već u prvom krugu morati izjasniti se da li bi sudjelovali u eventaulnom drugom krugu?

Evo jedne prilično jednostavne analize.

U analizi je pretpostavljen budući kapital od 503 milijuna kn, 60 milijuna kuna dobiti, 470.000 dionica i prihod od 625 milijuna kn.

Dobijeni rezultati (uprosječeni P/E, P/BV i P/S) govore da je moguća cijena dionice INDG po današnjim vrijednosttima građevinara cca 3.000 kn, te cca 6.000 kn po povijesno najvišim cijenama građevinara.

Ograđujem se od ove metodologije kao određivanja buduće vrijednosti dionice, no smatram da je dobar lakmus papir za razmišljanje.

Netko će primijetiti neke extremne vrijednosti, primjerice uspoređujući s VDKT i njegovim P/E cijena dođe
na 8 .000 kn (exstremno nerealno visoko), no uspoređujući s njegovim P/S dođemo do 579 kn po dionici (ekstremno nerealno malo). Bit je u uzimanju prosjeka. To potvrđuju i rezultati dobijeni za npr. IGH i INGR jer tu nema oscijalcija.

Bitno je napomenuti da u ovoj analizi nije uključena revalorizacija imovine koja može znantno utjecati (pozitivno) na iznos kapitala (neka svako procjenjuje).

Pozdrav!

[b][color=blue]Popravljam hrenovke![/color][/b]


Nisam bio na sastanku, no je li Galinac spominjao da čemo već u prvom krugu morati izjasniti se da li bi sudjelovali u eventaulnom drugom krugu?

Mislim da je tako nešto spomenuo.

Čim se sentiment na tržištu popravio više je nitko ne da ni za 1200 kn, izgleda da Hanfa još nije odobrila prospekt.
Moram samo reći jednu negativnu stvar, a to je da ju je CEBA stavila u 2. skupinu dionica po margin kreditima, može ići max. do 25% portfelja. Znači manje marginaša će sudjelovati u dokapu. Kad shvate koliki će bum napravit ova firma, vratit će CEBA nju u u prvu skupinu.

New Report

Close