INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


quark, 15.01.2007. u 08:56
Iz svega navedenoga može se zaključiti kako trenutačno uistinu nema fundamentalnih činjenica koje opravdavaju snažan porast cijene, no ciljevi novoga managementa tvrtke, sanacija poslovanja te potom traženje strateškog investitora, ugrađuju pozitivna očekivanja koja su u ovoj fazi restrukturiranja još uvijek neizvjesna.
Svi mi nešto vičete po ovoj lijepoj curici,ali može li mi netko objasniti zašto Aureus nije ušao prošlu godinu nego sada,pa vjerovatno je nešto načuo…..tko zna možda i čita ovaj forum pa su mu ovi stečajno-upraviteljski znanstvenici rekli da možda ipak neće u stečaj.[smiley2] A da je tako loša,možda bi joj cijena bila još dolje,ali kako vidimo nije baš padala .
[/quote]

Da vjerojatno su nešto načuli. Floki ipak zna dosta ljudi. [smiley1]

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

u dva spora INDG gubi cca. 45 mil kn…kaj mislite kaj bu ostalo od nje kad se onaj 6000. spor završi [smiley2]
stečaj sa preustrojem bio bi za INDG i radnike najbolje rješenje…ovako će proći još tri godine, a ve će te se tu još prepucavati o teoriji urote, dobrim vijestima i o putu dionice u nebo…ima jedna interesantna obzervacija na mojnovac, kolega tvrdi da on ima inside da je igra velikih oko INDGa povezana sa nekim drugim poslovima i dealovima, a to obično nije dobro za male dioničare. tamo su objavili i oglas (mogao bi netko i nazvati!) tog fonda što kupuje potraživanja prema INDGu…a po meni je to najbrži put da se dođe do vrijednih nekretnina…
sada bi MB mogao reći: pa oni bi ovršiteljima mogli prepustiti jedan ured u savskoj, s obzirom da će im ovi hodočastiti često od sada na dalje.

Ja mislim da Indg pumpa Galinec da može lakše skupiti lovu za plaće, jer su ga radnici, uz pomoć kojih je došao na čelu Indg, počeli jednostavno obožavati. Do petka je skupio lovu a onda poslao dopis i sad lagano u dokup po nižim cijenama nego što je prodao.
Pa ipak je on Meštar od burze a ne Meštar od građevine, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


u dva spora INDG gubi cca. 45 mil kn…kaj mislite kaj bu ostalo od nje kad se onaj 6000. spor završi [smiley2] stečaj sa preustrojem bio bi za INDG i radnike najbolje rješenje…ovako će proći još tri godine, a ve će te se tu još prepucavati o teoriji urote, dobrim vijestima i o putu dionice u nebo…ima jedna interesantna obzervacija na mojnovac, kolega tvrdi da on ima inside da je igra velikih oko INDGa povezana sa nekim drugim poslovima i dealovima, a to obično nije dobro za male dioničare. tamo su objavili i oglas (mogao bi netko i nazvati!) tog fonda što kupuje potraživanja prema INDGu…a po meni je to najbrži put da se dođe do vrijednih nekretnina… sada bi MB mogao reći: pa oni bi ovršiteljima mogli prepustiti jedan ured u savskoj, s obzirom da će im ovi hodočastiti često od sada na dalje.

Moj kume tebe ili boli što nisi ušo ili patiš od depresije,zna se što je u tih 5000 sporova…….a što se tiče oglasa,evo ti ga u prilogu,zvao sam i nitko se ne javlja…..pročitaj malo bolje tekst…..traže se potraživanja od INDG,a ne prema INDG….. A nemoj se iznenaditi uskoro kad vidiš skrbnički ZABA
PS.Da me ne bi Sasko tužio za znanstveni rad…on je to otkrio prije mene i postao na moj novac.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

nemojte se ljutiti kolega, ovo je jedina dionica koju još nisam imao, a pišem o njoj…što će te, to su sentimenti valjda [smiley2] dugo sam radio sa njima pa ih znam u dušu…i nemojte me krivo shvatiti i ja bi volio vidjeti da se ustanu kao fenix (zbog mase vrijednih ljudi koji još rade tamo, a po 3 mjeseca ne dobivaju plaću), ali bojim se da to jednostavno neće biti moguće, jer je bivša uprava u ovom ili onom sastavu, orgijala tamo preko 10 godina, a ti da su bili 10 godina u Microsoftu i njega bi pokopali[smiley3]
po meni da se je nešto mislio učiniti, već se je trebalo učiniti…od kada? od ožujka je Galinc u INDG, a pomaka nema nikakvih…nema poslova, nema kapitalnih projekata…malo prošećite po gradu i vidjet ćete da se svugdje gradi ali INDGa nema nigdje…to vas ne smeta?
da im država nije uskakala sa mostom, križanjem slavonske i heinzelove, autocestom kod varaždina ili famoznim stadionom i POSom, ta bi firma već sada bila mrtva…ovako još žive, ali gore spomenuti projekti već su potrošeni 110% tako da je od njih sada ostao samo minus i obaveze.
evo jedno pitanje za zamisliti se: gdje je konsolidirano izvješće? bilo je obećano zar ne?
i druga stvar: po meni bi Galinc morao uputiti sada na završnom izvještaju, jedno dugo i iscrpno pismo dioničarima u kojem bi ih obavjestio o svojim namjerama za INDG.

Ovo si dobro napisao bljedoliki Beholderu – dugo i iscrpno pismo da ljudi znaju jel da čekaju uskrsnuće ili ne?

Kako kaže jedan tip sa mognovca, vjerovatno eric ( a ne vašegnovca ) – should I stay or should I go, if I stay it will be trouble, and if I go it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


fazan, 15.01.2007. u 10:48
Iz svega navedenoga može se zaključiti kako trenutačno uistinu nema fundamentalnih činjenica koje opravdavaju snažan porast cijene, no ciljevi novoga managementa tvrtke, sanacija poslovanja te potom traženje strateškog investitora, ugrađuju pozitivna očekivanja koja su u ovoj fazi restrukturiranja još uvijek neizvjesna.
Svi mi nešto vičete po ovoj lijepoj curici,ali može li mi netko objasniti zašto Aureus nije ušao prošlu godinu nego sada,pa vjerovatno je nešto načuo…..tko zna možda i čita ovaj forum pa su mu ovi stečajno-upraviteljski znanstvenici rekli da možda ipak neće u stečaj.[smiley2] A da je tako loša,možda bi joj cijena bila još dolje,ali kako vidimo nije baš padala .
[/quote]
tko kaže da fondovi ne mogu pogriješiti ?!?!

I love the Smell of Profits in the Morning

Jedini mogući dokup je dokup po asku [smiley2].

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Misliš po kolegi Asku ili po prodaji? [smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."



Jedini mogući dokup je dokup po asku [smiley2].

I to na 1300.

fazan:


tko kaže da fondovi ne mogu pogriješiti ?!?!
[/quote]
Ne kažem da ne mogu pogriješiti,nisam to ni rekao.Ali zašto brokeri ZABE baš sada ukazuju na nerealan rast od 25%…..
[/quote]

Pa to je barem očigledno bljedoliki. Zato da pomognu bivšem direktoru![smiley1] Vjerovatno su u pitanju stari računi?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Nije baš strašno opalo – kupnja se ponovo formira i jača…
Aureus ostaje u prvih 10… i braniti će ovu cijenu… jer oni nešto znaju, a mi ne znamo….
Pa i sama Uprava INDG-e je računala sa ovim nepodopštinama i ne zabrinjava ih to…, a vjerojatno neće puno utjecati na poslovanje poduzeća jer će se nekako nagoditi sa vjerovnicima da to bude plaćeno obročno ili na drugi način…
Prema tome panike uopće nema, a rasprodaje pogotovo…!!!

Znam da bi sada mnogi forumaši voljeli ovu dionicu vidjeti opet na startu (oko 900 kn do prije 20-tak dana), trebali su tada kupovati (a nije da nisu mogli) pa bi sada bilo mnogo manje “pesimista” u ovoj raspravi…
Pozdravčić

Ej mačak, sve je to u redu ali kako ćeš se nagoditi sa vjerovnicima kad im nudiš ( naravno ne mislim tu na tebe osobno već na znančevog Galinca ) samo obećanja, a perja niodkud? I to obročna obećanja, da im barem obećaš sve odmah, hi, hi,hi[smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close