INDG (Industrogradnja d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INDG (Industrogradnja d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Naravno da neće dugo. Stečaj je na vidiku.

Samo što nije, hvala na informaciji

Neće klasični stečaj, meni broker kaže da če nakon ovrhe-blokade ići stečaj s preustrojem i da su se neke firme uspjele oporaviti nakon toga.

Ignore: KressoM, delux


Neće klasični stečaj, meni broker kaže da če nakon ovrhe-blokade ići stečaj s preustrojem i da su se neke firme uspjele oporaviti nakon toga.

Samo jedna je u tome uspjela ( koliko ja znam – Bratstvo ) a onda je prodana Oktal Pharmi. Eh da i Viktor Lenac, ali to još nije u potpunosti gotovo.
Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Onda još nije počeo raditi MARINATOR ( gdin Marinko Paić )

Kod njega nema stečaja sa preustrojem. Samo LIKVIDACIJA.

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]


To Vam je nešto kao hrvatski Eliot Ness. Stručnjak za stečajeve i likvidacije. Po mnogim kriterijima najbolji u regiji.

pa to je najbolja vijest za cijenu
[smiley2]
dolazak stečajnog upravitelja —> TARGET: 5000 kn [smiley1]

btw. slažem se sa vama kolega da forumaši sve više sliće na bolide f1…najbolji je nathan, njemu je cijeli portfelj u potpisu [smiley2]


Vi ste svi, naravno, svjesni ovrhe koju će uskoro provesti porezna uprava???? Baš me zanima kako će sada zimzi&co. objasniti da je ovrha od 19 milja kuna u stvari super stvar, i da je to baš cool, i da nakon toga dionica “ide u nebo”

ali u nebo kod Svetog Petra
[smiley1]

– dionice su rizična ulaganja.
– hvala svima koji upozoravaju investitore o rizicima na bilo kojoj dionici, sigurne NEMA.
– što je veči gubitaš to je i rizik veći.
– samo tu su i dobitci puno puno veći, inače bi lovu oročavali u banci.
– ja imam nešto malo dionica INDG i uživam u ovoj igri, na ovoj cijeni sigurno neće ostati.
– sada to ide gore dolje, važno je da se miče.
Pozdrav !

Meni je od svih kockarnica najbliža ova Indg. Kad se zaželim kocke uložim u Indg.[smiley2]

PS pozdravljaju vas Srebrna Krila sa pjesmom: “Ja nisam kockar ali gubim……….”

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Vidim da me napadaju da sam Kralj Lavova. ( piće )

Ovim putem izjavljujem da Lavov nikad nisam ni primirisao, ali dioničari INDG bi mogli početi nakon sutrašnje blokade trgovanja.

Hik !

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

Industrogradnja raste na nadi
Piše: brokeri Zagrebačke banke

——————————————————————————–

Trenutačno nema fundamentalnih činjenica koje opravdavaju porast cijene

U fokusu investitora u proteklih mjesec dana prometom i cjenovnim porastom našla se i dionica Industrogradnje. U svojoj šezdesetogodišnjoj povijesti Industrogradnja je bila jedna od najvećih građevinskih tvrtki na ovim prostorima koja je objedinjavala djelatnosti gradnje, projektiranja, inženjeringa, konzaltinga, proizvodnje građevinskoga materijala, ali i trgovine, ugostiteljstva i turizma.

U posljednjih desetak godina taj građevinski div se lošim vođenjem i akumuliranim problemima doveo u situaciju da uhodano i profitabilno poslovanje u razdoblju građevinskog procvata generira gubitke dovodeći u pitanje likvidnost i solventnost same tvrtke.

Takva situacija rezultirala je ulaskom novog investitora u vlasničku strukturu otkupom značajnoga paketa dionica koji mu je omogućio smjenu stare uprave te formiranje novog managementa čiji je zadatak restrukturirati tvrtku i je osposobiti je za nastavak poslovanja u sve konkurentnijem okruženju.

Početni korak bio je “čišćenje” bilance, tj. otpis i rezerviranja za sva potraživanja koja se nisu naplatila ili za koje postoji rizik buduće naplate. Ionako loši pokazatelji poslovanja ovim potezom djelovali su još nepovoljnije na financijsku sliku poduzeća srušivši i vrijednost same dionice čak do granice od 600 kuna sredinom protekle godine. Iako se financijski pokazatelji i poslovanje poduzeća nisu značajnije promijenili, vrijednost dionice proteklih mjeseci bilježi nagli porast.

Razlog takve spekulativne potražnje koja nema fundamentalnu osnovu možda se može tražiti u ugrađenim očekivanjima investitora o boljoj budućnosti za ovu tvrtku koja, osim velikog broja djelatnosti unutar grupe, također posjeduje i nekretnine kojima je u proteklih nekoliko godina povećana tržišna vrijednost te iznimno povoljna konjuktura građevinskog sektora koja bilježi visoke marže.

Investitore sklonije riziku na kupnju dionice možda navodi i vidljiva promjena u vlasničkoj strukturi unutar deset najvećih dioničara gdje se uz značajnijeg individualnog investitora pojavio i institucionalni investitor poznat po visokoostvarenom prinosu u prošloj godini.

Vrijednost dionice protekli tjedan dosegnula je rekordnih 1380 kuna, a nakon toga se vratila na razinu ispod 1300 kuna na što je vjerojatno utjecala i vijest o odbijanju odgode ovrhe nad nekretninama u vrijednosti 19 milijuna kuna te istodobno potraživanja ruskog investitora tvrtke Render koja prelaze 4,5 milijuna dolara.

Iz svega navedenoga može se zaključiti kako trenutačno uistinu nema fundamentalnih činjenica koje opravdavaju snažan porast cijene, no ciljevi novoga managementa tvrtke, sanacija poslovanja te potom traženje strateškog investitora, ugrađuju pozitivna očekivanja koja su u ovoj fazi restrukturiranja još uvijek neizvjesna.

Vaš link

evo jedan razuman tekst kojeg u cijelosti potpisujem!

mmstanic, 15.01.2007. u 08:45
Iz svega navedenoga može se zaključiti kako trenutačno uistinu nema fundamentalnih činjenica koje opravdavaju snažan porast cijene, no ciljevi novoga managementa tvrtke, sanacija poslovanja te potom traženje strateškog investitora, ugrađuju pozitivna očekivanja koja su u ovoj fazi restrukturiranja još uvijek neizvjesna.

Svi mi nešto vičete po ovoj lijepoj curici,ali može li mi netko objasniti zašto Aureus nije ušao prošlu godinu nego sada,pa vjerovatno je nešto načuo…..tko zna možda i čita ovaj forum pa su mu ovi stečajno-upraviteljski znanstvenici rekli da možda ipak neće u stečaj.[smiley2]
A da je tako loša,možda bi joj cijena bila još dolje,ali kako vidimo nije baš padala .

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close