INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jesam li rekao. Neće daleko od 2800kn.
Top ask
CIJENA KOLIČINA
2.850,00 525
2.862,90 24
2.862,99 10
2.863,00 29…hm…a sad bežanija ?!

Imaš (skoro pa) pravo ali bježi prodaja, utanjila se skroz:

Tako je loki07, u OMV-u su rekli već 10 puta, i jasno je i očito da će platiti više samo im treba omogućiti da mogu sudjelovati. Pa što bi još trebali reći?
Naravno da ih mali dioničari ne zanimaju bez Vladinog paketa.

"Koliko zaista vrijedi dionice Ine?"

Hrvatska udruga financijskih savjetnika idući tjedan organizira specijalistički seminar "Koliko zaista vrijedi dionice Ine?".

Seminar će se održati 12. rujna u Novinarskom domu u Zagrebu s početkom u devet sati, a prezentor seminara bit će Slaven Bošnjak. Bošnjak je portfolio menadžer zaposlen u Hrvatskom mirovinskom investicijskom društvu sa višegodišnjim iskustvom u fundamentalnoj analizi i vrednovanju kompanija posebice u sektoru nafte i plina te telekomunikacija i IT industrije.

Cilj seminara "Koliko zaista vrijedi dionica Ine?" je procjena vrijednosti dionice Ine na temelju stručne valuacije. Seminar će pokušati odgovoriti kako cijena nafte utječe na cijenu dionice domaće naftne kompanije.

Osim toga, pojasnit će se polugodišnji poslovni rezultati te izložiti fundamentalna analiza Ine i to pomoću tehnika kao što su diskontirani novčani tijekovi, relativno vrednovanje bazirano na multiplama te neto vrijednost imovine.

Seminar će nastojati teoretski prezentirati metodologije vrednovanja kompanija da bi u nastavku aplicirao metode na domaću naftnu kompaniju pokušavajući odgovoriti kolika je njezina realna cijena.

Vidimo se U Zagrebu!



loki07 odličan post.

Istina da je lokiev post dobar, ali zašto se sada isčuđavate?

Zašto ste bezglavo vjerovali kako će INA otići skupo u interesu svih građana ove države, zašto ste mi danima svi zajedno dijelili jedinice jer nisam podobno drukerski govorio.

[/quote]

Bilo bi normalno da Vlada želi što skuplje prodati u interesu svojih građana (dioničara). INU nije stvorio niti Sanader, niti Polančec nego puno građana ove zemlje i red je da za to dobiju maksimalno novaca.

To je moguće samo ako se državni paket prodaje javno i ako se pozovu svi zainteresirani.
Treba raspisati međunarodni tender i amen. Sve drugo su teža sranja.
Nije tu bitno jel ponuda na 2700, 2800 ili 2900. Bitno je da se u nadmetanju više kupaca dođe do konačne cijene.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Nije tu bitno jel ponuda na 2700, 2800 ili 2900. Bitno je da se u nadmetanju više kupaca dođe do konačne cijene.

E ovo je dobro rečeno! Nek bude nadmetanje pa će tržište pokazati pravu istinu. [thumbsup]

Kolega mala ribo neradi se tu o cijeni dionice,već o našoj vladi kada sam napisao non pasaran.Dosta je bilo njihovih spinova i mazanja očiju javnosti.

Ovoga puta mislim da su zagrizli preveliki zalogaj.Ali sami smo krivi što smo im dozvolili da nas muljaju(Gotovina) i kradu(razno razne nameštaljke)), pa se ljudi opustili i misle da mogu dokle hoće i kako hoće.Iskreno ako je cijena ta da se Ina proda jeftino a da Hrvatski narod progleda ,ja sam prvi koji potpisuje cijenu od 2800kn po dionici.

SAM PROTIV SVIH

ja bi dao inu i po 280kn kad bi s njom i hdz otišo.


Kolega mala ribo neradi se tu o cijeni dionice,već o našoj vladi kada sam napisao non pasaran.Dosta je bilo njihovih spinova i mazanja očiju javnosti.

Nisam se ja konkretno vama kolega obraćao, nego svekolikom kolektivu koji se nadao i nije htjeo čuti istinu…

Žao mi je da sam bio u pravu, ali mi je drago ako će ovaj posljednji šamar našim građanima nešto promijeniti…no mislim da ako ne bude giljotina i vješala, neće se ništa promijeniti.

U svakom slučaju kontraponuda ako će je biti će doći zadnji dan. Iskusni uvijek predaju svaki tender sat prije roka [cool]

Mislim da su ovog puta prešli Rubikon.Jer nisu računali na ovakav pritisak od strane svih .A nisu računali jer nas smatraju ovcama za šišanje(Gotovina,Ribarski pojas).Oćeli sljedeća na popisu biti INA?Da sada ne pričam o spinu ako dobijemo puno novaca od Ine povećaće se inflacija u Hrvatskoj pa zato moramo u zamjenu sa Mađarima.

SAM PROTIV SVIH

srbi su prodali svoj nis bagatelno,po 5 puta manjoj vrijednosti od stvarne,da li ćemo i mi isto pogriješiti kao i braća?mislim,ipak,da smo malo pametniji od njih..

Aktuelna vlast zna šta radi, ja im dižem kapu kad znaju, a sami cete se uvjerit da ce ponuda biti izmjenjena, i bice preko 3000, i zato ce biti zaslužan HDZ. I na kraju svi zadovoljni i sretni a MOMCI ce dobiti dosta glasova na prestojecim izborima.

New Report

Close