INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izjave tipa da je 2800 ok i da se trebamo sa time pomiriti su deplasirane i to odrađuju vladini novinari i analitičari.

Osobno se neću pomiriti sa ničim dok nevidim da je naša vlada omogućila transparentnost.A onda ako cijena ostane na 2800 se mogu pomiriti.

TRANSPARENTNOST

SAM PROTIV SVIH

Uskoro su izbori i ovaj trio fantastikus treba CASH. Lijepo kažu u OMVu: Ako ćete INU prodavat transparentno, tj. ako nećete (opet) tražiti novac ispod stola, mi ćemo dati i svoju ponudu. Zanimljivo je da se u HR nitko ne usudi komentirati zašto jedna austrijska firma od naše vlade JASNO I GLASNO traži transparentnost jer inače NEČE sudjelovati u kupnji nečega što inače JAKO želi imati?

I onda se čudimo što će vlada prodat INU MOLu za 2.800?
Cijena će zapravo i biti 3.000 po dionici no, razliku nećete ubrati vi kolege nego "zna se" tko a "zna se" i na koji način!

Pa upravo to.
Nacin na koji se Vlada odnosi prema NASEM vlasnistvu (gradjana drzave) granici sa … ne znam… pronevjerom, slamperajem, veleizdajom…

Pogledajmo cinjenice kronoloski:
1. MOL pusta glasinu o zamjeni – Vlada prihvaca
2. OMV moli da ga se ukljuci u transparentni proces ponude
3. Vlada suti – NE ODGOVARA na OMVovo pismo – primjer krajnjeg bezobrazluka. Barem su mogli formalno poslati neki odgovor
4. MOL daje ponudu u kojoj navodi da djeluje ZAJEDINCKI sa Vladom RH
5. OMV opet kaze da ce dati ponudu ako ih se pozove – Vlada suti.
6. MOL nudi 2800 – svi nezadovoljni – Vlada suti
7. OMV – OPET (3 puta) – zelimo se ukljuciti u transparetni proces prodaje – zainteresirani smo za udio Vlade RH.
8. I polancec kaze – pa moze se ukljuciti tko god hoce… kao nemam ja nista s time.

Pa da meni ovo rade kao OMVu, ja bi poslao u 3PM i hrvatsku i vladu i inu i mol
Hmm, ovo zadnje su vec i napravili
i ne bi se vise vracao ni lud u takvu drzavu.

Pa sto nikome od novinarcica nije jasno da MOL ima puni uvid u INA-u jer 3 godine imaju financijskog tamo. OMV bi trebalo omoguciti i da napravi due dilligence prije nego da ponudu – pa nije ovo paradajz na placu !!
Pa tko ce odoborit ponudu od 2 milijarde EURa bez due dilligenca…

A Polancec i dalje lupeta – pa moze se ukljuciti tko god hoce…

E ako oni ovo prezive politicki, ja se selim iz drzave….

Loki

Ovo ovdje mi izgleda ko na utakmici Slaven Belupo – Dragonožec.
Grleno navijanje.
Nitko ne gleda kako se prodaja spušta, a kupnja do 2800 je jadna.
Mislim da mi nećemo daleko od 2800, samo će biti preslagivanja.
Raspalite sa jedniciama. [lol] [lol]

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

Jesam li rekao. Neće daleko od 2800kn.
Top ask
CIJENA KOLIČINA
2.850,00 525
2.862,90 24
2.862,99 10
2.863,00 29…hm…a sad bežanija ?!

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!


Ovo ovdje mi izgleda ko na utakmici Slaven Belupo – Dragonožec.
Grleno navijanje.
Nitko ne gleda kako se prodaja spušta, a kupnja do 2800 je jadna.
Mislim da mi nećemo daleko od 2800, samo će biti preslagivanja.
Raspalite sa jedniciama. [lol] [lol]

Nisam se javio od vremena kad je "cuveni" Croman svima htio pokazati koliko je pametan, a mi svi ostali glupi, ali ovo moram komentirati sa jednostavnom recenicom.

Kakva slika takav i komentar.

Zasto bi cijena isla preko 2850 – nema jos uvijek novih informacija da se OMV odlucio ukljuciti a niti da je MOL povisio ponudu. Uostalom vjerujem da nece ni biti takvih vijesti vec cemo to doznati tek kad HANFi ponovo dodje kuverta.

loki07 odličan post.

Koliko ova naša vlada ima utjecaj na medije je očito jer ni jedan novinar nije Polančeca cijelo ovo vrijeme imao hrabrosti pitati -ministre to je ljepo što vi sve pozivate ali valjda bi ko i u cijelom svijetu bilo normalno da se omogući drugima uvid u poslovanje prije nego što daju ponudu.

Poručujem vladi da ovoga puta neće ići kakav god spin da smislite.

NON PASSARAN

SAM PROTIV SVIH

ovime bi mogla vlada u gabulu….previse ociu uprto ovdje…svaki mig se prati….previse je love u igri….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


E ako oni ovo prezive politicki, ja se selim iz drzave….

Kamo ideš?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

i tamo gdje odeš isto je kao i kod nas samo su tamo malo perfidnije lopine

Evo vam broj telefona od hdz-a pa nazovite i žalit se.Većina vas je glasala za HDZ radi uvođenja poreza na dionice koji je obećavao SDP. Tel 4553000


loki07 odličan post.

Istina da je lokiev post dobar, ali zašto se sada isčuđavate?

Zašto ste bezglavo vjerovali kako će INA otići skupo u interesu svih građana ove države, zašto ste mi danima svi zajedno dijelili jedinice jer nisam podobno drukerski govorio.

Šta je tu sad čudno? Svi se zgražaju nad ovom ponudom, a ja imam za reći kako sam očekivao i 100 kuna manje…no vjerojatno je pritisak OMF-ova napravio svoje, pa su malo podigli.

Sve je upučivalo na ovo:
OMV tražio transparentan natječaj, kojeg nema i neće biti (to govorim već valjda 2 mjeseca)
MOL se žuri sa ponudom da mu ne raste prosjek, nakon što se Sanader već lanuo o zamijeni
Potvrđuju da je zamijena najizglednija
Ne odgovaraju OMV-u na nedvosmislen poziv na međunarodni natječaj
Opet kažu da je zamijena najizglednija
Zakon o privatizaciji INA-e i Zakon o preuzimanju odlično su pokrivali ovakav scenario, a kad sam to govorio svi su me posrali i dijelili po 100-njak puta jedinice.

Nadam se za sve nas da je ovo tek prva ponuda, i da će MOL dići za još bar 100 kuna, a OMV ni ne očekujem nažalost…i ne uzdajte se u to da BF neće prodati, jer da proda mađari bi nakon zamijene imali 51%, a to i žele.

SVO OVO VRIJEME SAM BIO ĐAVOLJI ODVJETNIK SA RAZLOGOM, ALI DRUKERSKE STRUJE SU UVIJEK GLASNIJE, JER JE NADA SPAS, ALI I K.RVA

Lijep pozdrav svima

New Report

Close