INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako dođe do zamjene dionica (bilo kod MOL-a ili OMV-a) , dali će mali dioničari moći svoje dionice zamjeniti ?

Ne.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Polančec: MOL se odlučio na javnu ponudu, mogu se javiti i drugi

Polančec je to rekao na upit nije li hrvatska Vlada, najavom o zamjeni dionica s mađarskim MOL-om, na neki način obećala MOL-u da će, bez obzira na uspjeh javne ponude, steći 44 postotni paket dionica, te je tako na neki način odbila druge zainteresirane kompanije da se uključe u trku za dionice INA-e….

Koji su to lažovi! Pa MOL je javno objavio (a vlada nije demantirala), da u ovoj javnoj ponudi/preuzimanju MOL i Vlada RH djeluju ZAJEDNO! Koga sada oni farbaju da se mogu i drugi javiti! za što? da kupe dionice malih dioničara? OMV je rekao da ga to ne zanima već samo transparentna privatizacija (državni udio) koje ovdje nema već sve ispod stola i ispod žita. Tragično da će MOL za sitnu lovu postati vlasnik preko 50% INE! A fondovi koji sad pričaju kako je cijena mala prvi će prodati pravdajući se interesom tržišta kapitala za likvidnim sredstvima. Prljave su to igre u kojoj je jasno da su nas nasanjkali i preveli žedne preko vode!
[/quote]

Ovo sto si napisao je tocno, ali vjeruj mi da je u politici sve moguce kad postoji osuda javnosti tako da cinjenice koje vrijede trenutno nisu presudne pogotovo ako je u pitanju necija guzica.

Ne pratim toliko INA, pa me zanima.

Jel moguce da je onaj jucer na bidu s xxx komada MOL?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

sakai

Sve je moguće samo vrlo malo vjerojatno.
Više bi rekel da su se tu postavili fondovi.

ja mislim da formalno za vrijeme javne ponude oni (Mol) ne bi smjeli kupovati dionice…

OMV: Mali dioničari nas zovu, ali nismo zainteresirani

" Austrijska kompanija nije zainteresirana za dionice u vlasništvu malih dioničara, prenosi u izjavi APA. Agencija također navodi da su hrvatski mali dioničari, nezadovoljni visinom MOL-ove ponude od 2.800 kuna za dionicu, pozvali OMV da podastre svoju ponudu za Inu."

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


ja mislim da formalno za vrijeme javne ponude oni (Mol) ne bi smjeli kupovati dionice…

Nemam pojma, zato i pitam.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ina je vec prodana 2003 madjarima,jasna stvar…ovo je dogovorena cjena izmedju mola i vlade,samo moraju to polako predstavit javnosti….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

U krugovima bliskim Vladi i OMV-u može se čuti da je Vlada ovih dana, austrijskom OMV-u signalizirala da je spremna porazgovarati o opciji raspisivanja javnog natječaja za državni udjel u Ini. To bi bilo ravno obratu, jer se iz vrlo pouzdanog izvora može također saznati da je OMV još u lipnju pokušao dogovoriti razgovor s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom ali da Polančec na upite nije ni odgovorio. Thomas Huemer, glasnogovornik OMV-a na naš upit, da li je istina da se ipak vode razgovori s Vladom, rekao da to ne može komentirati, ali nije ni demantirao navod. Ponovio je da, ako bude raspisan natječaj, OMV će razmisliti o sudjelovanju i zanimala bi ga kupnja dionica od malih dioničara.

Veliki dioničari Ine ne znaju hoće li prodavati

"Business.hr je napravio anketu među najvećim dioničarima Ine osim Vlade, kojima je upućena ponuda MOL-a za otkup dionica po cijeni od 2800 kuna i svi su redom nezadovoljni ponudom. No pitanja hoće li prodavati ostala su bez konačnog odgovora."

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


OMV: Mali dioničari nas zovu, ali nismo zainteresirani

Zakon o preuzimanju dioničkih društava
članak 17.
Nakon što ponuditelj objavi ponudu za preuzimanje, trećim osobama nije dopušteno u sredstvima javnog priopćavanja ili u elektronskim medijima dostupnima javnosti objavljivati namjeru stjecanja ili otuđivanja dionica izdavatelja, već su te osobe dužne objaviti konkurentsku ponudu za preuzimanje sukladno odredbama ovoga Zakona.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Mirovinski fondovi mogu pričati po novinama što žele ali ja se pitam zašto bi oni prodavali i po 3.500kn, a kamoli po 2.800kn? Njima nije problem držati te dionice još par desetljeća…

New Report

Close