INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da se malo podsjetimo:
BISER DANA – Ivo Sanader – 07.srpanj 2008
"Hrvatskoj je pitanje ponosa da bude suvlasnik jake srednjoeuropske naftne kompanije i tako jačamo svoj utjecaj u srednjoj Europi."

Ivo Sanader, predsjednik Vlade, priznajući time da Ina nije jaka kompanija koja izaziva ponos

Bože, hoće li se Hrvatska ikada uspjeti osloboditi sluganskog mentaliteta u svom mentalnom sklopu ?


bas o tom i pricam, sta god naprave tebe ce uvjeravat da je to najbolje, savršeno, perfektno čak

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

hrvatska vlada je jedini krivac za visinu ponude.Još jednom se pokazala kao loš vlasnik.Ovo je situacija gdje je sve podredjeno MOL-u i povećavanju njihovog udjela u molu.OMV će se teško upustiti u utrku kad ne može uzeti više od tridesetak posto a MOL samo sa vladinih 19% ima45%.Pitanje je da li HANFA može naterati MOL da nakon javne ponude ,ponudi zamjenu dionica svim malim dioničarima pod istim uvjetima kao i vladi RH i dali mali dioničari i fondovi imaju ili će imati pravne osnove za tužbu protiv RH.Vlada RH se nije jasno izrazila šta želi postići sa zamjenom,ispada da ne žele izvući maksimalnu dobit iz transakcije jer preferira MOL,a ne želi zadržati kontrolu nad kompanijom jer MOL ima mogućnost uzeti više od 70% dionica ageostrateški položaj RH je puno bolji od Mađarskog i ostavlja više mogućnosti za razvoj.Mađari ovise o RUSIJI koja se počinje ponašati kao veliki kolonizator zato što zna da su svi ovisni o njenim energetskim izvorima.AKO VLADA RH NEŠTO NE PROMIJENI OVO JE DOBITNA KOMBINACIJA SAMO ZA MOL



Ovaj članak o zainteresiranosti OMV-a i mogućem uključivanju u igru pod određenim uvjetima i objašnjava zašto je netko postavio nalog na kupnji INE od 1000 komada na 2800KN. Samo nije mi jasno od kuda saznaju takve informacije, prije nego li se objave u medijima.

Svašta kolega. Ne treba vam nikakva posebna informacija da se stanete na 2.800. Gubitak je tu eventualno provizija, a dobitak sve ostale varijante. Pošto su veliki igrači već toliko našeg novca izgubili, ovaj simbolični gubitak od eventualno 0,1% ih ne brine.
[/quote]

Unforgiven, dobio si 100-tku za logiku.
Po meni, varijanta da veliki igrač izgubi proviziju kupnjom na 2.800 je vrlo malo vjerojatna!
Naime, ovo je prva ponuda, druga ne smije i ne može biti manja… dakle… veliki igrači u svemu tome njuše profit.

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Dragi moji prijatelji,
najbliži oltaru su mirovinski fonodvi i njihovi predstavnici.
Kad oni kažu da je malo – malo je. Previše je novca u igri da bi se sve stavljalo na kocku.

Kako sam i jučer pisao igra tek počinje.
Mirovinci su danima stavljali naloge na 2900kn a zašto ne bi i sutra pa nek se zna
TKO VOLI NEK IZVOLI.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Štern je počeo sa drukanjem.J…. mu ja sve uzduž i poprijeko

I po dijagonali…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

Ako ovo bude konacna cijena svi skupa cemo tuziti Vladu RH koja je nastupila u interesu privatne kompanije (MOL-a) a protiv interesa malih dionicara, branitelja (BF) i gradjana (OMF i OIF). Udruga malih dionicara treba obaviti dio posla i okupiti sve dionicare INE te u dogovoru sa institucionalnim ulagacima angazirati odgovarajuceg pravnog zastupnika.
Sada nakon ovog poteza fondova Vlada je na potezu jer je jasno da MOL nece biti vecinski vlasnik.

Kako gledate na izjavu Polančeca u središnjem Dnevniku, da li je potvrdio da će OMV-u ( npr. ) prodati državne dionice ako ponudi bolju cijenu ? Ili je opet zamutio vodu da se ništa ne zna ?!?

OMV zainteresiran za Inu primi li poziv

Austrijski OMV i dalje je zainteresiran za Inu, ukoliko primi poziv za sudjelovanjem u privatizaciji, izjava je glasnogovornika OMV-a Thomasa Huemera koju je Hini, na upit o interesu OMV-a za hrvatsku naftnu kompaniju, prenijela agencija za odnose s javnošću koja radi za OMV u Hrvatskoj.

Huemer je odbio komentirati ponudu mađarskog MOL-a.

Izjavu glasnogovornika OMV-a prenosi i austrijska novinska agencija APA, a na njen je upit on kazao da je OMV zainteresiran za hrvatsku Inu samo u slučaju "transparentnog procesa privatizacije".

Austrijska kompanija nije zainteresirana za dionice u vlasništvu malih dioničara, prenosi APA u izjavi.

APA također navodi i da su hrvatski mali dioničari, nezadovoljni visinom MOL-ove ponude od 2.800 kuna za dionicu, pozvali OMV da podastre svoju ponudu za Inu.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

uvod dnevnika je bio odličan [thumbsup] [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Pa rumenige je rekao da svi mogu sudjelovati. Ako OMV da bolju ponudu Vlada na kraju jednostavno nece imati izbora a to u OMV-u jako dobro znaju. OMV je igrac koji je pun para i nece lako propustiti ovu priliku. Svima je poznato da su riskirali i kupovali dionice MOL-a i prikupili 20%. Zasto ne pokusati i sa INO-m? Ovdje su im izgledi ipak dosta veci a Vlada nemoze odbiti bolju ponudu i to sve strane jako dobro znaju. Ono sto je bitno je da Polancec nije rekao da postoji neki dogovor o zamjeni dionica sa MOL-om vec da samo postoji ta mogucnost i to je pametnom dosta. Kasnije ukoliko dodje do zamjene a OMV kupi 30% dionica moze tuziti Vladu zbog mana volje tj. svjesnog nesklada izmedju volje i ocitovanja dake u ovom slucaju dovodjenja u zabludu.


Kako gledate na izjavu Polančeca u središnjem Dnevniku, da li je potvrdio da će OMV-u ( npr. ) prodati državne dionice ako ponudi bolju cijenu ? Ili je opet zamutio vodu da se ništa ne zna ?!?

Ali OMV će dati ponudu samo u slučaju ako Vlada to od OMV-a i zatraži, a u protivnom ne. Znači na potezu je Vlada.

"Finci optužuju: Janša primio milijunski mito!"
Vaš link

Tko bi reko? Ina mi je odmah prva aoscijacija na takav naslov iz susjedne nam države.

"Javna blamaža" kažu na HTV-dnevniku, a Polančec u tom istom dnevniku danas bezrezervno podupire samo jednu privatnu kompaniju…MOL? Teško za povjerovati, a da ga nitko ne pita za razloge tolikog navijanja za jednu stranu, čovjeka čija pozicija treba biti primjer nepristranosti. Kao da se radi o 10-tak kuna, a ne o milijardama desetljećima mukotrpnog skupljanja vrijednosti cijele Hrvatske, svih njezinih stanovnika. Ovdje čovjek nauči svašta probaviti, ali ovo mi nikako neide…

A i tko bi ga pitao, zbunjena mlada novinarka, koja je od treme jedva uspjela pročitati pitanje… ili isto takova novinarka koja je nedavno vodila sučeljavanje Polančeca, Jurčića i dr. na HTV, a kojoj je sama tematika nepoznata. Pa na HTV nema jednog novinara koji bi se ozbiljno bavio tržištem kapitala i o tome imao svoje mišljenje. Profesionalizam je nepoznata kategorija HTV novinara, ako niste poslušni i bezrezervno ne podržavate Hloverku i HDZ možete se pakirati. Jednoumlje još uvijek stanuje ovdje.

Zamislite mene kao gradonačelnika koji gradsku plinaru, izgrađenu Vašim novcem prodajem u tajnim pregovorima, po tajnovitim uvjetima i još tajnovitijoj cijeni samo jednoj od tri firme koju sam izaberem, a ostale dvije nemaju pravo pristupa. Firma je živo zainteresirana, nitko neće ništa znati, a ja mogu tražiti što želim.
A građani šute i ne bune se, pa pravo im budi…

[angry]

New Report

Close