INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"What I am going to be watching is the destruction of the commodities stocks today," Matt McCall, president of Penn Financial Group based in Denver, told Reuters. "What we’ve seen over the last two months is money coming out of energy into financials and technology."

Možda 2.800 kuna i nije loše kad nafta toliko pada.

U kojem ti stoljeću živiš! [pray]

POKRET OTPORA


Možda 2.800 kuna i nije loše kad nafta toliko pada.

Nafta pada, INA ne spušta cijene goriva!

Pametnom dosta. Zašto spuštati kad ovce kupuju benzin i ne bune se?

Mene samo interesira izjava naše Vlade koja kaže da ne može komentirati MOL-ovu ponudu jer su oni zajedno sa MOL-om nastupili u ponudi…što to znaći zajedno nastupili s MOL-om? Zar je i Vlada dala ponudu? Kome ? Nama ili i sebi?
Možda glupo zvući ali ne kužim baš dobro.

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Pajdo na kupnji 993 kom po 2800? [sealed]

Njega razumijem, ali one koji mu prodaju nikako… [proud]

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

Mislim da je današnje trgovanje jasno pokazalo što investitori misle o ponudi MOL-a. Očekujem da će sutra znakovi biti još izraženiji. Logično je da je to prvi dan nakon objave ponude bilo stidljivo. S vremenom će strahovi biti sve slabiji, a trgovina sve življa.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

OMV je vrlo zainteresiran za privatizaciju INE pod određenim uvjetima:

http://www.limun.hr/main.aspx?id=329705

Ovaj članak o zainteresiranosti OMV-a i mogućem uključivanju u igru pod određenim uvjetima i objašnjava zašto je netko postavio nalog na kupnji INE od 1000 komada na 2800KN. Samo nije mi jasno od kuda saznaju takve informacije, prije nego li se objave u medijima.


Ovaj članak o zainteresiranosti OMV-a i mogućem uključivanju u igru pod određenim uvjetima i objašnjava zašto je netko postavio nalog na kupnji INE od 1000 komada na 2800KN. Samo nije mi jasno od kuda saznaju takve informacije, prije nego li se objave u medijima.

Svašta kolega. Ne treba vam nikakva posebna informacija da se stanete na 2.800. Gubitak je tu eventualno provizija, a dobitak sve ostale varijante. Pošto su veliki igrači već toliko našeg novca izgubili, ovaj simbolični gubitak od eventualno 0,1% ih ne brine.

Armagedon je blizu!

Znaju, znaju, ne boj se…

OMV jako lukavo preko čitavog free floata INA-e vrši pritisak na vladu RH.
Hoće li Ivo i Rummenige posustati? Pritisak je enorman. Stvorila se atmosfera da nitko nije zadovoljan cijenom, postavljaju se pitanja o ulozi državnog vrha (jesu li možda u neko tajnom dealu) i MOL-a. Zašto vlada RH ne omogućava njenim građanima, mirovinskim fondovima (u kojima su novci svih nas, ne samo dioničara INA-e), braniteljima koji su stvarali ovu državu, da za svoju imovinu ne ostvare najbolju cijenu? Za koga ta vlada radi uopće? S druge strane ne spušta se cijena goriva na INA-nim pumpama unatoč više nego osjetnom sniženju cijene sirove nafte na svjetskom tržištu?. Što se to događa u Hrvatskoj? Zašto se nitko iz vlade još nije očitovao na ponudu MOL-a? Možda zbog sličnih razloga zbog kojih se nisu pojavili na Kornatima neki dan? Gospodo, izađite pred narod i objasnite nam ove stvari! Ili možda mislite da vam to nije dužnost?



Pajdo na kupnji 993 kom po 2800? [sealed]

Njega razumijem, ali one koji mu prodaju nikako… [proud]
[/quote]
kolega ovakve komentare mozemo realno kometirati s nekim vremenskim odmakom od barem 4 mjeseca

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




Mirovinci glumataju (posebno AZ ) kako bi se pred javnosti oprali što su kupovali INU od povlaštenih osoba po 2900 kn. [bye]

Ako im se u ocijeni ponude pridruži i BF (što je nezvanično već najavljeno komentarima) od koga će MOL kupovati po 2800?
Ja i da hoću ne mogu namiriti mađare, malo sam kratak [lol] [lol]
[/quote]
Neće ni trebati od nikog kupovati. Možda je sve na papiru i potpisano i čeka se samo da se duhovi smire. Za tjedan dana kad prestanu pisati o INI tko će se sjetiti INE. [bye]
[/quote]
sjecam se clanka o osudi čovića kad je bila pliva u igri a tko jos misli o plivi?
danas je INA u fokusu posle nove godine trudna simona ce biti senzacija a tko je INA?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

E moj Ivo trebao si natrati MOL da da malo vise od 3200(ako si htio da ti neko sjedi u Budimu) a ti mu spustiti ove drzavne u zamjeni.Sada ako pristanes na 2800 pojesces govno ko Sljeme.Jos je OMV danas potvrdio da je zainteresiran u slucaju transparentne prodaje.Ivo dobio si jos i pljusku da si netransparentan,a hoces u EU i zalazes se za pravnu drzavu.

Kakav god da spin sada izvedes nece te spasiti.A i ocekujem da ce nasi fondovi uskoro udariti ritam danas su se dogovarali,pa su se valjda nesto i dogovorili bogamu.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close