INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

ZAGREB – Veliki hrvatski institucionalni investitori dioničari INA-e…

Ponuđenih 2.800 kuna po dionici INA-e ispod je tržišne cijene po kojoj se trgovalo dionicama INA-e u posljednjih mjesec dana i tek je nešto iznad zakonski propisane minimalne cijene te ne uključuje nikakvu preuzimačku premiju.

Grupa hrvatskih institucionalnih investitora očekuje da će buduće ponude za preuzimanje INA-e reflektirati gore navedene činjenice.

Eto ljudi se slažu da u ovoj cijeni NEMA PREMIJE! Ili su čitali mene koju stranicu ranije gdje sam to obrazložio ili za razliku od analitičara pozvanih u središnji dnevnik, novine i portale ipak razmišljaju svojom glavom, a ne bubetaju recitaciju napamet.

samodol je jučer reko da ponuda vrijedi od petka 5.9. do petka 3.10. (28 dana).
ova odšteta u visini razlike u cijeni je to što se čekalo, zakon.

Treba se dobro opskrbiti grickalicama i pivom dok ne počne "Povratak Pajde 2". Žanr: akcijski, godina 2008., u glavnim ulogama: BF, AZ OMF, PBZ CO OMF, Erste Invest, PBZ Invest i drugi.

Ne znam zašto neki od vas ovdje uopće spominju proviziju kao neki "rizik"..?? Provizija na dionicu po cijeni od 2800 kn meni je 16,8kn.. meni kao malom investitoru to nije nikakav rizik jer ću za" žrtvu" 200tinjak kuna, odnosno jedan malo bolji ručak ipak imati mogućnost zarade, dok trenutno ne vidim da mogu izgubiti..
Ovdje pišu pno veći investitori od mene koji su k tome i znalci (ja sam laik), pa mi nije jasno kako takvim kalibrima provizija u ovom slućaju može biti rizik..??

zašto nisu pozvali i prdstavnike BF da zauzmu stav i pošalju poziv OMW i LUKOLU da se jave pa da tada vidim Sančija i Jacu kako mjenjaju strategiju. a svakako će je promjeniti ovo nemože proći, ovo je lakrdija.

dan je pametniji od noći


Eto ako MOL ne ponudi vise i ako se nitko vise ne ukljuci cijena svejedno ide gore.

nema premije na preuzimanje jer MOL ni ne želi preuzeti INU. sve je počelo zbog OMVa koji je pokušavao preuzeti MOL, pa je MOL pokrenuo zamjenu dionica s RH kao zaštitu od toga. da je cijena niska,jest ali bez uključivanja OMV-a ili Lukolila u igru MOL neće dati više jer je on na ovo zapravo prisiljen, ovo je preuzimanje na silu zbog petljanja sa zamjenom dionica.
uzdati se da će dionice nakon isteka javne ponude početi rasti je utopija jer MOL će toliko ojačati u INI da više nitko neće moći preuzeti INU bez njegove suglasnosti, a kako će velik broj dionica ostati i dalje u free floatu, postojat će konstantan pritisak na cijenu prema dolje koji ni fondovi (ako ne prodaju u javnoj ponudi) neće moći više braniti jer bi postali previše izloženi u INI. ljutimo se mi koliko hoćemo, ali bojim se da se MOL-u fućka za nas, i da se čak nada da će što manje ljudi prihvatiti tu ponudu. zato ju je MOL i dao tako nisko jer ne želi iskeširati silne milijarde kuna za INU.

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

"Institucionalni investitori razočarani ponudom Mola
AZ mirovinski fondovi, PBZ Croatia Osiguranje, Erste Invest, PBZ invest i brokerska kuća Auctor oglasili su se priopćenjem u kojemu tvrde da ponuda ne uključuje nikakvu preuzimačku premiju. Ovakav istup jednih od najvećih dioničara Ine (osim Vlade i Mola-a) šalje jasan signal Molu da cijenom od 2.800 kuna neće privući značajan broj dioničara"

Oni se kao ne sječaju, da se Inom prije nego što se počelo šuškati o preuzimanju trgovalo na razinama
od 2100 kn i onda je svima bila skupa, ovaj njihov jasan signal će sigurno jako uzdrmati Mol…

Vidim da kolega Smart prosipa demagogiju na onom drugom forumu.

Kao trebamo biti zadovoljni sa 2800 kn jer je to realna cijena i imamo zaradu od 80% ako smo kupili na IPO-u.

Poruka za sve dušebrižnike neka se dozvoli dati ponuda OMW i Rusima pa da vidimo oćeli možda dati i oni ispod 2800kn.Ako bi kojim slučajem dali tek onda bih mogao prihvatiti njihovu logiku da je cijena od 2800kn po dionici realna.Dok nevidim njihove ponude cijena od 2800 je smiješna.

SAM PROTIV SVIH



To sve znači da je trenutno INA pravi zicer , kupnja po 2800 kn daje minimalni rizik gubitka ( recimo samo proviziju brokera ) a moguće nadmetanje i ( ili ) podebljavanje MOL-ove ponude može donijeti finu zarada za cca dva mjeseca.

Da, samo čak i da si voljan platiti proviziju brokeru kao rizik – tko će ti prodati sad kad svi znaju da po 2800 veliki ne daju. Možda pokoji ulagač u "druge dionice", ali koliko je takvih trenutno?
A i taj koji prodaje po 2800 mora proviziju platiti.

Vidimda je neki optimist skinuo danas 20 kom sa aska (po 2815)! E svaka čast, majstore!

[thumbsup]
[/quote]
Hvala ti, izgubio sam na 20 dionica tristo kuna, a mogu zaraditi 5 i više tisuća. A kladioničari vi računajte koji je to koeficijent [wink]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj



To sve znači da je trenutno INA pravi zicer , kupnja po 2800 kn daje minimalni rizik gubitka ( recimo samo proviziju brokera ) a moguće nadmetanje i ( ili ) podebljavanje MOL-ove ponude može donijeti finu zarada za cca dva mjeseca.

Da, samo čak i da si voljan platiti proviziju brokeru kao rizik – tko će ti prodati sad kad svi znaju da po 2800 veliki ne daju. Možda pokoji ulagač u "druge dionice", ali koliko je takvih trenutno?
A i taj koji prodaje po 2800 mora proviziju platiti.

Vidimda je neki optimist skinuo danas 20 kom sa aska (po 2815)! E svaka čast, majstore!

[thumbsup]
[/quote]
Hvala ti, izgubio sam na 20 dionica tristo kuna, a mogu zaraditi 5 i više tisuća. A kladioničari vi računajte koji je to koeficijent [wink]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Molova ponuda za Inu
Mol razočarao institucionalne investitore

AZ mirovinski fondovi, PBZ Croatia Osiguranje, Erste Invest, PBZ invest i brokerska kuća Auctor oglasili su se priopćenjem u kojemu tvrde da ponuda ne uključuje nikakvu preuzimačku premiju. Ovakav istup jednih od najvećih dioničara Ine (osim Vlade i Mola) šalje jasan signal Molu da cijenom od 2.800 kuna neće privući značajan broj dioničara.

-Ponuđenih 2.800 kuna po dionici ispod je tržišne cijene po kojoj se trgovalo dionicama Ine u posljednjih mjesec dana i tek je nešto iznad zakonskog minimuma te ne uključuje nikakvu preuzimačku premiju. Ponuđena cijena ne odražava niti očekivane efekte daljnje liberalizacije plinskog tržišta u Hrvatskog te modernizacije rafinerija.

Na zajedničkom sastanku institucionalnih investitora koji zajedno drže oko pet posto dionica Ine zaključeno je kako ponuda Mola ne odražava fer vrijednost Ine te je stoga ocjenjuju neprimjerenom.

Također, ponuđena cijena ne odražava potencijalne sinergije između dvije kompanije koje analitičari procjenjuju na 100-200 milijuna eura – kaže se u prioipćenju investitora. Dodaju kako očekuju da će buduće ponude za preuzimanje Ine reflektirati gore navedene činjenice. Ovim priopćenjem grupa investitora koja posjeduje minimalno pet posto dionica poslala je jasan signal Molu da mora malo popraviti svoju ponudu želi li prikupiti značajniji broj dionica. (Amir Kulenović)

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Vidim da kolega Smart prosipa demagogiju na onom drugom forumu.

Kao trebamo biti zadovoljni sa 2800 kn jer je to realna cijena i imamo zaradu od 80% ako smo kupili na IPO-u.

Poruka za sve dušebrižnike neka se dozvoli dati ponuda OMW i Rusima pa da vidimo oćeli možda dati i oni ispod 2800kn.Ako bi kojim slučajem dali tek onda bih mogao prihvatiti njihovu logiku da je cijena od 2800kn po dionici realna.Dok nevidim njihove ponude cijena od 2800 je smiješna.


neću više komentirati jer je ovim gore sve rečeno i točka!
sve ostalo je lopovluk vlade skupa s MOLOM.

dan je pametniji od noći

New Report

Close