INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





ali ovo je ponuda samo za dionice koje nisu u vlasništvu MOLa ili Vlade….jel ova ista cijena vrijedi i za zamjenu ili mogu sastavit novu ponudu za vladu, koja će vrijedit samo za vladu?

James, ovo je za sve ostale osim Vlade. S Vladom idu u zamjenu. A tu nije bitna cijena, već paritet, omjer između cijene MOL-a i INE. Tako d a Vlada čak i po ovoj cijeni profitira. Jer dionice MOL-a koje će dobiti ostaju na burzi, pa će se s bull marketom i one rasti. Oni koji sada prodaju dionice MOL-u, rješavaju se dionica zauvijek. Još ako MOL prikupiu 50%+1 dionicu, sve ostale dionice postaju praktički beznačajne, bez ikakvog utjecaja na upravljanje kompanijom.
[/quote]

decak to ne zna a vidim nije jedini
[/quote]

kolega, dajte objasnite ako nije problem, zasto ste vi kupovali MAGM-R-A po 240-300kn ako Goranko i Biserka imaju vise od 51%?
[smiley]
[/quote]
na 7XX kom MGMA kupljenih na IPO-u dobro sam zaradio prodajom po 3XX, moglo je biti bolje ali da sam ostao unutra i pusiona, takoder cekam mogucu priliku za uletit ali mozda nize od sadasnjih 135 ako pak ode gore bravo za sve sto su nisko kupovali.
uglavnom iz osobnog iskustva bolje je objektivno sagledati stvari nego gajiti nerealna ocekivanja…
trebate se pomiriti sa stanjem stvari i prilagoditi se TK te biti investitori koji nece postavljati pitanja tipa zasto ATGR pada a ima tako savrsena FI.
mislim da sany ne brine o cijeni molove ponude jer za 24×2800= 67200 ipak vise od 22×1690= 37180 cca 80% ili nije dobra zarada?
Vladi je svejedno da nije tako nebi niti sve rasprodavali, pobrinite se vi za vaše novceke a veliki ce uvijek odredivati pravila.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Gospodo koliko ono Mol nudi 12 milijardi KUNA za ostatak INE, a kolika će biti dobit ove godine na INI možda preko 1 milijarde DOLARA što znaći oko 4,5 milijarde kuna
Zar to sve ne govori, Molu će trebati 4 do 5 godina da vrati uloženo
Sramota, ako griješim ispravite me

http://www.nacional.hr/articles/view/48383

“Ponuda MOL-a odnosi se na 3.016.447 redovnih dionica Ine, odnosno na oko 30,16 posto dionica Ine, jer zajedno s hrvatskom Vladom, s kojom zajednički djeluje temeljem Dioničarskog ugovora iz 2003. godine, drži nešto više od 69,83 posto dionica Ine.

MOL se ponuđenu cijenu obvezuje isplatiti u roku od 14 dana od isteka trajanja ponude, a u ponudi navodi i da je plaćanje naknade osigurao neopozivu bankovnu garanciju, izdanu od nizozemske ING Bank N.V., te da je kod depozitara (Središnja depozitarna agencija), na posebni račun deponirao novčani iznos koji pokriva troškove depozita svih dioničara koji će prihvatiti ponudu.

MOL ima na raspolaganju dostatna vlastita sredstva kao izvor naknade za plaćanje dionica koje će biti uredno i pravovremeno pohranjene u skladu s ovom ponudom, navodi se u ponudi koju će MOL objaviti u Narodnim novinama i Vjesniku.”

Nije li to ona banka?? što je procjenjivala vrijednost Ine na 1.800kuna po dionici. čisto da forumaši vide kako se profesionalno laže i krade!!!
a ne tu se svađate oko par kuna je li netko nekoga navukao.
Tako to rade kriminalci velikog kalibra, a sve legalno.

Kao ne-dioničar ine mislim da mogu dati neovisan komentar.

Netko ko je kupovao rabljeni auto na placu, prošao je istu kalvariju. Cjenkanje. A ovo je tek početna cijena koja nadmašuje moja očekivanja. Mislio sam da će biti još i gore.

Recimo da sam ja MOL.

Dao sam cijenu od 2800 po dionicu. To je cijena na kojoj su mnogi još zaradili a ja jeftino prolazim ako mi upali ponuda za preuzimanje. Ako mi ne upali, ipak ću kupovati barem nešto na tim razinama (svaki dan po par milja nije za baciti) dok lagano ne povisim cijenu.

Igra je tek počela i zato samo polako.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Mislim da nam je ovo svima škola da se na burzi uglavnom ne desi ono što svi očekuju.
Sad je nekako uvriježeno mišljenje da ekipa neće masovno prodavati po 2.800 ali mogli bismo se neugodno iznenaditi.

Situaciju bi mogao spasiti Omv, živi bili pa vidjeli. Ali ako je DrIvo već obećao dionice Molu onda sumnjam da će se Omv petljati u ovu priču.


Dao sam cijenu od 2800 po dionicu. To je cijena na kojoj su mnogi još zaradili a ja jeftino prolazim ako mi upali ponuda za preuzimanje. Ako mi ne upali, ipak ću kupovati barem nešto na tim razinama (svaki dan po par milja nije za baciti) dok lagano ne povisim cijenu.

Ako nakon ove ponude kupe još koju dionicu po cijeni većoj od 2.800 kn onda će trebati doplatiti razliku svima koji su prodali po 2.800…

TREBA gledati dugoročno!
Ako plate i 5000 kn povrat im je zagarantiran za max 4 godine!
Najbolje je da se imaoci dionica ne opterećuju i zaborave ih na 3-4 godine ( barem do ulaska u EU )
ONDA JE TO SASVIM DRUGA CIJENA!
ja neću prodavati! [bye]

Moje skromno mišljenje:

Doći će do korekcije cijene na gore (možda oko 3100), vlada će to odraditi preko svojih instrumenata. Na taj način Ivo će opet ispasti spasitelj i zaraditi političke bodove. Ta cijena je i meni prihvatljiva, a onda adio INA. U ovom trenutku nije realno više očekivati, sve ostale dionice su duboko potonule.



Dao sam cijenu od 2800 po dionicu. To je cijena na kojoj su mnogi još zaradili a ja jeftino prolazim ako mi upali ponuda za preuzimanje. Ako mi ne upali, ipak ću kupovati barem nešto na tim razinama (svaki dan po par milja nije za baciti) dok lagano ne povisim cijenu.

Ako nakon ove ponude kupe još koju dionicu po cijeni većoj od 2.800 kn onda će trebati doplatiti razliku svima koji su prodali po 2.800…
[/quote]
A neće ju kupiti, pa pogledajte jučerašnje transakcije…iznad 2800 će se zaletjeti samo neki mali koji procijeni da ne može puno izgubiti ali može nešto i zaraditi.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Motivacija svih nas koji negativno pišemo o ponudi za INA-u je jasna. Imamo dionice, nismo zadovoljni cijenom i radimo (kakav-takav) medijski pritisak. Ipak ovaj forum čita 50000 ljudi u gotovo svakom trenutku.

Ali ovi što pišu da je to "gotova stvar", da moramo spustiti očekivanja, da treba prodati – nisu mi jasni. Definitivno, INA-u u portfelju nemaju. ali nisu niti u cashu – jer bi u tom slučaju najbolje za njih bilo da CROBEX padne na 3000 ili čak niže. A to se može lako postići nedolaskom svježeg kapitala (čitaj – opet da se INA ne proda u nekim količinama na ponudi). Pa da kupuju još niže.

Dakle, jedina opcija koja preostaje je da su do grla u drugim dionicama (osim INA-e) i da pošto-poto žele cash od naše INA-e. E pa nema ništa od toga. Ako mi u INA-i potonemo (a već smo na dnu – gle ironije) idete i svi vi skupa s nama!

NEMA PRODAJE! NEMA KUPOVINE "DRUGIH" DIONICA!
Zato bolje da nam se pridružite i drukate na 3500 minimalno. Realna ili nerealna očekivanja. Baš me briga. Hoćemo pristojnu premiju na zadnju cijenu na burzi! Kao što cijeli civilizirani svijet plaća! Ako MOL neće platiti premiju – ima tko hoće. I taj ima da bude strateški partner (ma što to značilo – to mi još nije jasno).

Stevo stvarno si zabrijao sa tom Inom, po tvom postu ispada da je zaključna cijena Ine riješenje za sve probleme na ZSE? 2800 kn sigurno da nije fer cijena za tako važnu granu industrije i da premija
ne bi smjela biti manja od 40%, ali kad se netkog otvoreno proglasi strateškim partnerom i još uz to isti posjeduju 25% plus jednu dionicu, sigurno da u takvom položaju ne osječaju pritisak na formiranje cijene.
Uz takav povlašteni položaj Mol-a od strane Vlade RH teško je i za očekivati kontra ponudu?
možda ih vlada prisili da izmjene ponudu i podignu cijenu za još kojih 10%, ali ti ideš iz krajnosti
u krajnost, svaki post koji nije po tvom ukusu doživljavaš kao neku urotu protiv dioničara Ine,
ili da netko nešto želi od nekog…pa nisu oni krivi za ovu cijenu ili položaj Ine, samo iznose svoje mišljenje…..
ovo je prvenstveno pitanje političkih odluka, na kraju će sve biti onako kako odluči naš "dragi"
Dr.Ivo, zato mislim da niš koristi od svih ovih naklapanja na forumu poput "NEMA PRODAJE! NEMA KUPOVINE "DRUGIH" DIONICA!, bolje da nam se pridružite i drukate na 3500 minimalno itd"…

Jel nam se to Pajdo vratio 408 komada na kupnji (bilo 500)??? Neznam kako da sad ovo protumacim…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close