INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


OMV spokesman Thomas Huemer said OMV was still interested in INA if it were invited to take part in the privatisation, but he declined to comment on MOL’s offer price.

Znači ponavljaju da su zainteresirani za INU,ako ih se pozove.Dali će vlada moći izdržati politički i medijski pritisak koji je već počeo.Prodati nešto po 2800 a ne pozvati u nadmetanje stranu koja izjavljuje da je zainteresirana je čista krađa branitelja i malih dioničara.

Ni prvi ni zadnji put…
Lagani top spin, a onda backhand i stvar je sređena, a biračko tijelo s pamćenjem zlatne ribice će sigurno kazniti postojeću garnituru na sljedećim izborima. [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ivo je s ovakvim djelima vec popusio potporu financijske industrije, sada se samo moze nadati da ce se to brzo zaboraviti. Takav luksuz koji si je ovdje dopustio mogao bi ga kostati karijere. Kako je Čačić rekao u aferi Maestro "uhvaceni su sa prstima u pekmezu" – ovaj deal sa MOL-om je suprotan interesima drzavljana RH, a povoljan za MOL i pitaj boga koga jos. Ovaj put na suprotnoj strani nisu samo interesi sitnog puka, vec i branitelja ali i krupnog kapitala. Nazalost ocekujem jači politički i ini napad na vladu tek kad se INA proda bez obzira na konacnu prodajnu cijenu za koju ce se vjerovatno izboriti fondovi.

sve ovo drvlje i kamenje smo već jednom sasuli po ivi kad je prvi put u dubrovniku spomenuo zamjenu dionica pa je cijena u tjedan dana odletila 20%.
čekajte prvo da čovjek povuče potez pa ćemo ga onda razapinjat.

al bojim se da su ovo sve ionak babske priče….bemti sanadera, bemti vladu i državu a onda opet svi zaokruže, zna se.

OMV ce vjerovatno isto imati sto za reci ako se preuzimanje zavrsi bez njihovog ukljucivanja. Naime ovakav netransparentan nacin privatizacije sigurno nije prihvatljiv niti za EK kao niti za sve vlasnike dionica. Ocito je samo prihvatljiv Vladi i MOL-u.

Nakon objave ponude pročitao sam mnogo postova na temu -jesam vam rekao, nisu mađari ludi, INA ne vrijedi više, tko je prodao proda tko niije bolje da skoči s balkona, … itd.
Tako da sam stekao utisak da poslije preuzimanja INA ide zajedno s MOL-om u stečaj i otpis?!
Volio bih da mi netko od toliko mudrih koji su znali ponudu MOL-a i da je ona sada fer i da će je svi prihvatiti objasni zašto bi dionica INA- trebala padati poslije preuzimanja?
Zar nije profitabilna?
Zar se mađarima ne isplati osuvremeniti ju ili će iz čistog mazohizma neulagati u razvoj INA-e?
Možda nafta iznenada prestane biti profitabilna grana?
Ako OMV ili neki rus poželi MOL neće li to dizati cijenu?
Pa ljudi nije MOL stečajni upravitelj već veča i jača tvrtka.
Ako su tako mudri kako neki ovdje tvrde pa nisu onda valjda u isto vrijeme i glupi da kupe nešto što ime neće donositi profit i čemu neće rasti cijena nije li to malo kontradiktorno?!
Znam da mnogi od dežurnih dušebrižnika imaju dionice HT-a (hvalili se) još od IPO-a pa im je kredibilitet proporcionalan gubitku zarade na toj dionici ali svejedno može li mi bilo tko dati suvisao razlog zašto bi poslije preuzimanja pogotovo ako bude po ovoj trenutno i tržišnoj cijeni dionica padala?
Pa bila je samo 150 kn niža prije najave MOL-a, a znamo gdje se crobex nalazi ovih mjeseci i svi očekujemo da će rasti (i ne samo on u evropi), a s njim i većina dionica od kojih INA nema ništa manji profit od većine i veći i još će biti dio firme kakve po veličini kod nas niti nema.
Nisam neobjektivni optimist ali molim bilo kojeg dežurnog pesimista da da neki argument koji se ne kosi sa zdravom logikom jer ma koliko tražio još niti jedan na ovom forumu nisam pročitao!?

pa mol će samo od dividende u idućih par godina vratiti dio uloženih sredstava..ovo je čista politička igra,pa i dalje vjerujem da sanader neće zabrljat,a ako zabrlja,snositi će za to i odgovarajuće konzekvence…

Usput čitam i na tv gledam poneke analitičare koji tvrde da je mol dao u ponudi bonus od cca 9% (jer je mogao ponuditi 2570kn) ali je i on kao premali.
TO NIJE BONUS kada je 2800 kn nekih 10kn iznad tržišne cijene, tih 10 kn su bonus jer upravo toliko bi dobio danas više po dionici da je prodam MOL-u nego na zse.
Bonus je DODATAK na neku zaradu, ja osobno i bez MOL-a mogu na dionici zaraditi 2790kn, a mogao sam i koji mjesec prije ponude.
Pa nije svaka razlika u plaći koja je veća od zakonskog minimalca bonus jer je šef široke ruke?!
Dragi analitičari (ako koji ovo čita) moj mali apel na malo zdrave logike molim, nije previše i nije teško kao što se čini. Ako ne uvijek ono bar kada ste na centralnom dnevniku. [proud]


sve ovo drvlje i kamenje smo već jednom sasuli po ivi kad je prvi put u dubrovniku spomenuo zamjenu dionica pa je cijena u tjedan dana odletila 20%.
čekajte prvo da čovjek povuče potez pa ćemo ga onda razapinjat.

al bojim se da su ovo sve ionak babske priče….bemti sanadera, bemti vladu i državu a onda opet svi zaokruže, zna se.

Slažem se u potpunosti.

Logično razmišljaš alt333.
Šteta što se politika ne povodi uvijek za logikom, osobni interesi je nerijetko nadvladaju. [undecid]

Poznavajući Mađare i njihov način sagledavanja na ovu situaciju bio sam iznenađen visinom ponude.
Očekivao sam da će biti ponuđeno najviše 2600 po dionici.
To što INA kao kompanija vrijedi više u ovom trenutku je najmanje važno.
Ostaje nam nada u špekulaciju da priča o preuzimanju INE ovom ponudom nije završena
te da će se ipak par desetaka miljuna Eura više sliti u hrvatske džepove.

Tko čeka, taj popizdi čekajući

Evo dokaza da ni ti konkurencija u komšiluku ne spava.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=28214&meni=2

who dares, wins

Ukupna imovina OMF i OIF iznosi otprilike 40 i nešto mlrd kn. Molova ponuda iznosi 8,5 mlrd kn, (ajmo reći da će 7 mlrd ostati u RH, ostalo su stranci). Dakle, cca 15 – 18% ukupne imovine fondova će se sliti na tržište. Bome nije malo.

Svi koji pljujete po fondovima koji su kupovali na 2.900,00, valjda vam je jasno da imaju puno niži prosjek.

Možda je dogovor s HNB-om da se ne pretjeruje s cijenom, jer na je tečaj u klincu, a veliko je pitanje što će ovih 8,5 mlrd napraviti tečaju. Probajte otići u neku mjenjačnicu i zamijeniti veći iznos eura.

Toplo se nadam kontra ponudi …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close