INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kolega, dajte objasnite ako nije problem, zasto ste vi kupovali MAGM-R-A po 240-300kn ako Goranko i Biserka imaju vise od 51%?
[smiley]

Ili zašto je 400 000 hrvata kupovalo HT na IPO-u a DT je već imao 51 %?
A LEDO, Konzum, PBZ, ZABA, ADRIS, DIOKI? Mislim, zašto to uopće stoji izlistano na burzi. To su beznačajne dionice u free floatu. Stvarno mi nije jasno…

[lol]
[/quote]

ima jedna sitna razlika između INE i svih tih dionica, a ta je da njihovi većinski vlasnici nisu inzistirali na 100%-tnom vlasništvu. MOL želi steći 100%-tno vlasništvo nad INOM. I to je ta sitna, ali znakovita razlika.

Zašto MOL želi imati 100%-tno vlasništvo? To je drugo pitanje. Možda zato što ne želi buduće ptrinose INE dijeliti s drugima.

Prema prospektu INE, njene rezerve nafte i plina tek su 10-ak % manje od MOL-ovih, a to znači i da su budući prinosi, očekivano, oko 10-ak& manji od MOL-ovih. Naravno u 100%-tnim rukama MOL-a. A koliki su MOL-ovi prinosi, to je poznato.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

pa dobro,tko će mi objasniti logično zašto je az fond branio dionicu na 2900,00? kad je to isto mogao napraviti na 2700?i do kojeg datuma vrijedi kontra ponuda?



kolega, dajte objasnite ako nije problem, zasto ste vi kupovali MAGM-R-A po 240-300kn ako Goranko i Biserka imaju vise od 51%?
[smiley]

Ili zašto je 400 000 hrvata kupovalo HT na IPO-u a DT je već imao 51 %?
A LEDO, Konzum, PBZ, ZABA, ADRIS, DIOKI? Mislim, zašto to uopće stoji izlistano na burzi. To su beznačajne dionice u free floatu. Stvarno mi nije jasno…

[lol]
[/quote]

mislim da Ti je kolega htio reći da je u sadašnjoj cijeni od 2800 kn uključena premija na preuzimanje a ako mirovisniki fondovi + braniteljski fond prodaju po ovoj cijeni put i kretanje dionce ine je jasano kao dan.
Sve ovisi da li će veliki prodavati po ovim cijenama, ukoliko da ova priča će završiti na 2800 u protivnom se ne isplati pordavati inu jer su veliki jamac sigurnosti i dizanja cijene.

Mi sa par desetaka ili možda 100 illi više dionica nismo u opasnosti, teško je onima koji imaju na tisuće, jer im je ovo možda posljednji vlak za prodaju i kapitaliziranje dobiti.

Možda bude još igre:
Mirovinski fondovi su držali danim cijenu na 2900 kn, neka je opet postave i daju jasan znak MOLU da se cijena mora korigirati na veću razinu. pa tko voli nek izvoli.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Mene zanima zna li tko kada je zadnji rok (točan datum) da se netko drugi/treći uključi u igru ili da sam MOL promijeni cijenu?

Hvala!


Mene zanima zna li tko kada je zadnji rok (točan datum) da se netko drugi/treći uključi u igru ili da sam MOL promijeni cijenu?

Hvala!

Prema Samodolu u petak MOL daje ponudu 05.09.08. 28 dana traje ( znači do 03.10.08 ) a najkasnije 10 dana prije tog kraja ponude kontraponuda se može predati !


Sve ovisi da li će veliki prodavati po ovim cijenama, ukoliko da ova priča će završiti na 2800 u protivnom se ne isplati pordavati inu jer su veliki jamac sigurnosti i dizanja cijene.

Mirovinski fondovi su držali danim cijenu na 2900 kn, neka je opet postave i daju jasan znak MOLU da se cijena mora korigirati na veću razinu. pa tko voli nek izvoli.

ili još jednostavnije: neka se na kavi nađu glavni igrači iz BF-a, OMF-ova i pojednnih OIF-ova, neka dogovore zajednički dopis MOL-u sa cifrom ispod koje ne idemo i finito. mali će sjediti mirno i promatrati. I na kraju učiniti isto što i veliki. Dakle, stvar je zajedničkog nastupa. ako može MOL imati vladu RH kao pravnu osobu s kojom zajednički djeluje – e onda se i naši veliki igrači mogu udružiti i jednostavno ispregovarati cijenu. A sve u interesu hrvatskog naroda (ne samo nas dioničara INA-e). Jer tu su i mirovinski fondovi u igri a o njima svačija budućnost visi.
a poslije nek Ivo mijenja sličice do mile volje… kad u djetinjstvu očigledno nije imao tu prigodu.



baš me zanima kako će im gospođica Kosor dati po toj cijeni.

ako ju drivo stisne morat ce, ali ako se ina proda po ovoj cijeni, ovo je prijateljska prodaja….nek izvole dati prodaju preko burze, nikakve zamjene, nadam se da ce im ljubo zapapriti..
[/quote]
Koliko imam saznanja , LJubo i nije neki burzovni stručnjak ! Kako je sam izjavljivo da nije ni vlasnik dionica INA-e , a i cijena od 3.100-kuna je samo 10%-tak posto od prve ponude 2.800-kuna !
Ključ razrješenja je u rukama Fondova , pogotovo AZ mirovinskog i drugih , a i braniteljskog fonda ! Ako se pametno odigra komplet tržište ide gore !
[smiley] [smiley]

Prema Samodolu u petak MOL daje ponudu 05.09.08. 28 dana traje ( znači do 03.10.08 ) a najkasnije 10 dana prije tog kraja ponude kontraponuda se može predati !

Ako nitko neće ja ću predati,nudit će 3.200 kuna [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Mene zanima zna li tko kada je zadnji rok (točan datum) da se netko drugi/treći uključi u igru ili da sam MOL promijeni cijenu?

Hvala!


zadnji rok za predaju kontra ponude =datum objave u narodnim novinama + 28 dana – 10 dana

e marvo moja invetitorska, mnogo ste me danas razočarali…
zar se ovako brani porodično srebro, perjanica hrvatskog gospodarstva??????

pih…

da na našem tržištu postoji malo muda, a ne sve same tetkice…danas bi ste narokali INU na 3000 kn i kolektivno poručili molu što mislite o njegovoj ponudi…
a vi čmrljite na spreadu koji samo fondovima odgovara (manje od 1%)
pih
lako je sada vikati izdajice sakriveni iza svoga nicka, a kada treba staviti pare tamo gdje su vam usta…onda muk
što je? nema se? ili je posrijedi strah! ma ni vi u stvari ne vjerujete da to stvarno vrijedi više od 2800….tak da vam je ponuda u skladu s kalibrom investitora kojima je namjenjena

btw. danas vam je na ovoj cijeni bio idealan ulazak za špekulativno igranje…mogll ste izgubiti maksimalno 10 kn po dionici, a dana 0, vjerojatnost promjene ponude je značajna!

pozdrav!

Definitivno ako ne dođe druga ponuda, možemo se svi slikati. Ode INA po 2800.
– Vlada će zamjeniti svoje za MOL, spin će odraditi ostatak
– BF će za vladom po dekretu, a vlada će pomoći sa spinom
– mirovinci će svoje utrpati, ili neće, bitno jedino za naš TK (bolje da prodaju)
– mali će u panici većinom prodati, ostalima će kiseliti dionice neko vrijeme

Možemo se mi žestiti, plakati, vapiti za pomoći, ali nema kruha ako ne dođe nova ponuda.
Molio bih kolegu Small Fisha da da svoj kometar, pošto njegovo mišljenje cijenim.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


pa dobro,tko će mi objasniti logično zašto je az fond branio dionicu na 2900,00? kad je to isto mogao napraviti na 2700?i do kojeg datuma vrijedi kontra ponuda?

Vjerojatno da digne tromjesečni prosjek zbog silnih količina koje ima od prije bez obzira
sa ovim skupljanjem na 2900……. po meni su žrtvovali pijuna za kraljicu.
Moje mišljenje….možda računaju da će se popravit ponuda za 100 – 200 kn i to je to.

OMV spokesman Thomas Huemer said OMV was still interested in INA if it were invited to take part in the privatisation, but he declined to comment on MOL’s offer price.

Znači ponavljaju da su zainteresirani za INU,ako ih se pozove.Dali će vlada moći izdržati politički i medijski pritisak koji je već počeo.Prodati nešto po 2800 a ne pozvati u nadmetanje stranu koja izjavljuje da je zainteresirana je čista krađa branitelja i malih dioničara.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close