INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na potezu je Sanader, sad nek pozove OMV i LUKOIL koji su izrazili interes za učestvovanje u privatizaciji ako ih se pozove jer se ne žele gurat tamo di ih neće , to im netreba.
Samo se bojim da on to neće napravit i da je sve davno dogovoreno mimo tržišnih pravila.SRAMOTA

Što se ponude tiče: ne mogu ništa loše reći o MOL-u. Čak ni da hoću. Ljudi su ponudili 2800. Mi smo ti koji odlučujemo hoćemo ili nećemo prodati. Dodatni problem je što smo relativno siromašna zemlja. Ali siromašni nemaju dionice. To je dobro. Pohlepa je drugo. Pa onda računica da će tržište uzletiti na dolasku kapitala od INA-e. Hoće li? Nisam baš siguran. Baš zato što "svi" tako misle…

A protuponuda? Kao i na aukciji za neku vrijednu sliku – ne znaš koliko vrijedi dok se barem dvoje ne nadmeću. Pa onda, vrijedi li ta naša INA koliko smo si zacrtali? Drugi ponuđač može jedini odgovoriti na to.

Kome je u interesu imati 5% MOL-a? Tu sigurno o ničemu nećemo odlučivati ma koliko se zanosili.
I onda će naše političare sanjare isto tako nastupiti buđenje i vraćanje u realnost – s 5% udjela imaš 5% glasova. S 5% glasova ne odlučuješ o ničemu.

Mislim da je problem što Mol-u nisu interesantni mali dioničari, niti ih brine što oni govore, njima je dovoljan paket dionica koji su dogovorili sa Vladom RH da postanu večinski dioničari, u ovom trenutku jedino Vlada može zaštiti male dioničare ili protuponuda, koja mi se čini malo vjerojatna zbog velikog
favoriziranja tj.proglašavanja Mol-a strateškim partnerom Vlade…
Tako da će vjerojatno ostati ova cijena ili će ih Vlada prisiliti da sami izmjene ponudu i podignu cijenu?



Što se ponude tiče: ne mogu ništa loše reći o MOL-u. Čak ni da hoću. Ljudi su ponudili 2800.

Krajnje je vrijeme da i Šuker intervenira i zatraži svoj PDV-e,jer ovo je očito cijena bez PDV-ea.


Mislim da bi Vi kao dioničari Ina-e mogli biti zadovoljni.
Cijena je ipak premija na minimalnu cijenu koju su morali ponuditi.
A lako moguće da i nije zadnja cijena.
Ovako su u startu dali do znanja da sve ovo nije reda radi ( jer premija postoji, 226 kuna nije mala razlika po dionici ), te je otvorena mogučnost, poboljšanja ponude, A sada se čeka i eventualni novi igrač.Netko je napisao, ipak je to INA.
Sve u svemu naivni su bili oni koji su mislili da će prva ponuda ići po 3000 ili čak više.
Nisu mađari blesavi. A nije niti na tržištu takva situacija da se preplačuje odmah u startu.
U konačnici bi cijena mogla biti više ipak, vidjet ćemo.
Osobno sam očekivao čak nešto niže od ovih 2800, ali kao prvu cijenu.
Veliki je to zalogaj,i treba pametno,da su ponudili odmah 3000 npr. onda bi opet bilo da je ponuda sramotna i tražilo bi se više.

Sjetite se Plive, od starta sam bio jedan od rijetkih koji je bio siguran da će prvotna ponuda biti nadmašena, i tako je i bilo, nažalost tada su bila druga vremena, ali ipak, mislim da i ovdje treba na to gledati kao na realnu mogućnost.

Nevjerojatno je kako je tržište bilo u pravu.

Da kada je Pliva u pitanju oni su imali Brku, a Dragičević to nije već je marioneta, kao i Sanader i Polančec

Jedino da mi mali dionicari se organiziramo i vlastitim angazmanom pozovemo OMV [lol] Sanader moze poslati samo jedan dopis, mi ih mozemo poslati toliko da sleperom budu dovozili postu u centralu… [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ako ostane ovakva ponuda,sanader gubi izbore sigurno,a mol ne dobiva naše dionice..ne vidim logiku da na ovome ostane..ja im ispod 3500,00 ne dam…sramota je ponuditi samo 8% bonusa na prosjek cijene..kao da preuzimaju pounje a ne inu….dr ivo,ne igraj se s vatrom,jer tko se igra s vatrom…..uglavnom,nećemo suditi dok još cijena nije konačna..a to što je tržište prepoznalo cijenu,malo morgen..netko je znao informaciju,i sam je doveo do te cijene…katastrofa…

Da cijena se znala ,nije moguće da se INA baš trgovala na 2800 desetak dana

Folks, mene muči nešto drugo. Hoće li mirovinski fondovi prodati svoje dionice MOL-u? Kad bih znao da neće – ja bih sutra par stotina tisuća kuna utukao u INU. Siguran sam da će u bull marketu, a to znači, negdje nagodinu, cijena biti barem 3 i 800. Na vrhu bull-a, po mojim računicama, čak i preko 5.000.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Svi nas pljačkaju i onda govore nema prometa na burzi jer su ulagaći izgubili povjerenje.Lopovska država ,nažalost za koju sam se borio zajedno sa svojim suborcima.

Pozdrav ekipa [lol]

Da kada je Pliva u pitanju oni su imali Brku, a Dragičević to nije već je marioneta, kao i Sanader i Polančec

Pa Dragičević je glavni agitator. Kroz sve njegove intervijue, u zadnjih pola godine, protezalo se samo jedno – INA nema šanse ako se ne uda za MOL. A udaja ko udaja. Uvijek uz nju ide miraz. 4-5 milijardi dolara? To bi moglo biti pristojno s udavačine strane, zar ne!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

2800kn , cijena na koju ce pristat max 4-5% dionicara!!

New Report

Close