INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da je tržištu prepušteno slobodno formiranje cijena (posebno plina) Ina bi na 3500 kuna imala bolje pokazatelje od Mola na trenutnim razinama.

A to bi opet financirao ubogi hrvatski narod… [lol]


Cijena je preeeniska, da je barem 3200…

Nije cijena preniska, nego su tvoja očekivanja prevelika. Navukli su te i to je to.

Di kaj treba ?

Imam jednu mali prijedlog onima koji žele ostati u dionici i nakon preuzimanja: isplati se dati eventualnom preuzimaču jer roba ide bez brokerske provizije, a nakon preuzimanja cjena ide tako i tako dolje te opet kupiti jeftinije i platiti samo jednostruku kupovnu proviziju. Na taj način bi se dala ušićariti koja kuna više.

who dares, wins



Da je tržištu prepušteno slobodno formiranje cijena (posebno plina) Ina bi na 3500 kuna imala bolje pokazatelje od Mola na trenutnim razinama.

A to bi opet financirao ubogi hrvatski narod… [lol]
[/quote]

Financirat će u svakom slučaju, prije ili kasnije, osim ako se ne želimo vratiti u socijalizam. Samo problem je što će profit otići strancima, ukoliko ne budemo dovoljno pametni. Pa ako već prodajemo svoje, onda ga barem prodajmo skupo, ili nemojmo prodavati i uzmimo dio kolača kojemo ćemo i sami doprinijeti kroz veće cijene energenata 😉

Jurčićevi 1200 + Sanaderovih 2800 = 2000 je cijena po kojoj će MOL dobiti INU. MOL će napraviti posao ne stoljeća nego tisućljeća. [angry]

ZAGREB – Prema mišljenju Damira GUBIĆA analitičara Adriatica Capitala neće biti snažnijeg odaziva na MOL-ovu javnu ponudu za dionice INA-e.
Dovoljno da se Ivo odazove i svi ćemo biti GUBIĆI kao i ovaj analitičar



Cijena je preeeniska, da je barem 3200…

Nije cijena preniska, nego su tvoja očekivanja prevelika. Navukli su te i to je to.
[/quote]

Naravno da MOL neće sebi dizati cijenu i da će pokušati preuzet po što je moguće nižoj cijeni.
Nisam ni očekivao kod prve ponude da će biti veća, ali preniska je da bi ju prodala većina malih dioničara. Sada ostaje za vidjet hoće li se OMV uključit, a ako ne, hoće li Mol dizati cijenu nakon neuspješnog prvog kruga, u što sam ja poprilično siguran 🙂




Cijena je za prvu ponudu dobra ,ali Štern mi specijalno ide na živce.

i meni, druka li ga druka [angry]
[/quote]
Štern je plaćen za lobiranje od strane MOL-a…
[/quote]
preplaćen će prije biti,koliko sam ga slušao navija za ruse,a plaćaju ga mađari,a kod nas troši




Cijena je preeeniska, da je barem 3200…

Nije cijena preniska, nego su tvoja očekivanja prevelika. Navukli su te i to je to.
[/quote]

Naravno da MOL neće sebi dizati cijenu i da će pokušati preuzet po što je moguće nižoj cijeni.
Nisam ni očekivao kod prve ponude da će biti veća, ali preniska je da bi ju prodala većina malih dioničara. Sada ostaje za vidjet hoće li se OMV uključit, a ako ne hoće li Mol dizati cijenu nakon neuspješnog prvog kruga 🙂
[/quote]

Ma nije istina. MOL zbog potpore Vlade daje premiju 8% na prosječnu cijenu za preuzimanje većinskog paketa, a TEVA kod preuzimanja BARR-a (Plive) daje premiju 40%. Vidite li ljudi što nam radi naša Vlada molim da to imate na umu kod svih budućih izbora. No, Vlada se stigne izvući pozivajući OMV i Ruse da se izjasne.

Mislim da bi Vi kao dioničari Ina-e mogli biti zadovoljni.
Cijena je ipak premija na minimalnu cijenu koju su morali ponuditi.
A lako moguće da i nije zadnja cijena.
Ovako su u startu dali do znanja da sve ovo nije reda radi ( jer premija postoji, 226 kuna nije mala razlika po dionici ), te je otvorena mogučnost, poboljšanja ponude, A sada se čeka i eventualni novi igrač.Netko je napisao, ipak je to INA.
Sve u svemu naivni su bili oni koji su mislili da će prva ponuda ići po 3000 ili čak više.
Nisu mađari blesavi. A nije niti na tržištu takva situacija da se preplačuje odmah u startu.
U konačnici bi cijena mogla biti više ipak, vidjet ćemo.
Osobno sam očekivao čak nešto niže od ovih 2800, ali kao prvu cijenu.
Veliki je to zalogaj,i treba pametno,da su ponudili odmah 3000 npr. onda bi opet bilo da je ponuda sramotna i tražilo bi se više.

Sjetite se Plive, od starta sam bio jedan od rijetkih koji je bio siguran da će prvotna ponuda biti nadmašena, i tako je i bilo, nažalost tada su bila druga vremena, ali ipak, mislim da i ovdje treba na to gledati kao na realnu mogućnost.

Nevjerojatno je kako je tržište bilo u pravu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


baš me zanima kako će im gospođica Kosor dati po toj cijeni.

neće im dati svoje,može im dati i jeftinije ako "kontraponuda " bude zadovoljila njene apetite


NEMA PRODAJE ! [angry]

jedna lasta ne čini proljeće,ionako uskoro letiš,prodat ćeš na proljeće,u svakom slučaju moja podrška pa makar se odluka pokazala i lošom

New Report

Close