INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koiko ce biti, da li ce biti u roku mjesec dana jos ponude???
Ako bude, mzete zaraditi jos kojih 5 – 10%.
Sta se zeli pod time reci, na IPO, koji nisu prodali, mogu lijpo
kapitalizirati, dobili su jos i dodatne dionice od drzave.
Jel to mala zarada u ovakva vremena na burzi.
Uostalom, svatko radi sto zeli, ali osobno vidim, da ima masu
drugih kvalitetnijih dionica koje mogu odraditi od 20 – 40%.
Da se natezem s politicarima i s njihovom strategijom???
Cemu, nesto mogu promijeniti?!
Pa ne kupa se Hrvatska u crnom zlatu ili zutom.
Ponuda je, po meni racionalna i realna.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...


ono sto je najtuznije u svemu ovome jeste da se je objava ponude na ZSE cekala kao ozeblo sunce…
ta ponuda (da je bila a barem 100 kn veca) se je ocekivalo da ce "razbuditi" ovu zadnju rupu na europskoj svirali koja sebe megalomanski naziva burzom…
kako je ponuda poprilicno beskorisna, burza na nju nije pretjerano reagirala i sada za novi razlog budjenja cekamo Godota…

[bye] svima

nema se tu šta čekat, kolko god da smo svi sada ogorčeni i smatramo da je cijena preniska, velika većina će nas prodati dionice MOL-u jer svi znamo što će se dogoditi s cijenom INE nakon isteka roka za preuzimanje: PAD i zadržavanje cijene na 2500-2600 kn! više neće biti nikoga zainteresiranog da cijenu diže ili drži visoko. gotovo sigurno će prodati i OMFovi pa čak i BF koji se do sada kleo da neće dat ispod 4000 kn. ovo je naša realnost i treba je prihvatiti, bar će se osloboditi puno keša koji je sad betoniran u INI i preći će u druge dionice i tako pokrenuti tržište.

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!

Kako kaze BF i ostali fondovi tako ce i biti – oni ce se vrlo brzo dogovoriti, a prema dostupnim vijestima razocarani su ponudom.

2780,00 odmah za par sekundi ili 2800,00 za 7+28 dana + ? dana do isplate,da nema inflacije bilo bi ružno,a ovako BRAVO MAESTRO,crni se oblak nadvio nad Inu,ili će ga zamijeniti sunce sa istoka ili će ga drivo rastjerati i po tko zna koji puta ispasti veliki spasilac sitnozubićima(cijena el.energije, samo 20% +) kada lupi mađarima šakom o stol ( ako ga nije prodao jeftino ) i kaže 2810,00 ili ne prodajemo,neće Ivo,pametan je Ivo.


Kako kaze BF i ostali fondovi tako ce i biti – oni ce se vrlo brzo dogovoriti, a prema dostupnim vijestima razocarani su ponudom.

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3155951/index.do;jsessionid=A32E4A38C63B90A76D3DAD422B8614C0.1

ispravak 2798,90 odmah, ipak to nešto znači

Zanimljivo je to što je vlada znala da će ići ponuda za preuzimanje(na temelju ugovora o prodaji 25% + 1 dionice), a onda su nas plašili s braniteljskim fondom (to se točno tad namistilo) kako bi značajno smanjili tržišnu prosječnu cijenu. I sad ispada da je MOL "velikodušan" i da daje 233 kn premije na jednu dionicu. I onda će bit parole mali dioničari su imali nerealno očekivanja i sl.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Cijena je korektna, a što mi mislimo da će biti puno veća zahvalite onima koji su Vas navlačili da kupujete preko 3000 kuna. Zna se na koga mislim.

Di kaj treba ?

PROCJENA
Gubić: Neće biti snažnijeg odaziva na MOL-ovu ponudu
Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Prema mišljenju Damira Gubića, analitičara Adriatica Capitala neće biti snažnijeg odaziva na MOL-ovu javnu ponudu za dionice INA-e.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/gubic-nece-biti-snaznijeg-odaziva-na-mol-ovu-ponudu,24056.html

Odnos količine dionica sadržanih u istaknutim nalozima za kupnju i prodaju nije se značajnije mijenjao nakon nastavka trgovanja, a trenutno iznosi oko 2.500 naspram 19.000, potvrđujući već odavna demonstriranu sklonost ulagača da se napokon „riješe“ dotičnih dionica.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/nakon-mol-ove-ponude-ina-stagnira,24037.html


ponuda ocekivana, mislim za ozbiljnog ulagaca
za sanjare, budenje i vracanje u realnost

Eto što su ti hrvati. Likuju nad tuđom nevoljom. Zato nam i je kako nam je. Nek susjedu crkne krava, pa taman meni 2 crkle. To je naš moto.

Ali pustimo krvopije, jer isti ti koji danas likuju sutra će biti jalni. I tako u krug. Neki jednostavno nemaju spokoja.

Što se ponude tiče: ne mogu ništa loše reći o MOL-u. Čak ni da hoću. Ljudi su ponudili 2800. Mi smo ti koji odlučujemo hoćemo ili nećemo prodati. Dodatni problem je što smo relativno siromašna zemlja. Ali siromašni nemaju dionice. To je dobro. Pohlepa je drugo. Pa onda računica da će tržište uzletiti na dolasku kapitala od INA-e. Hoće li? Nisam baš siguran. Baš zato što "svi" tako misle…

A protuponuda? Kao i na aukciji za neku vrijednu sliku – ne znaš koliko vrijedi dok se barem dvoje ne nadmeću. Pa onda, vrijedi li ta naša INA koliko smo si zacrtali? Drugi ponuđač može jedini odgovoriti na to.

Želimo li mi drugog ponuđača? E, tu smo… Politika i slugani u vlasti previše utjecaja imaju na to. Razne spletke, igre, razmjene zarobljenika. Vlast je izabrana od naroda. Vlast će odlučiti. Hoće li vlast odlučiti kako narod želi? Ako ne, hoće li se uopće nakon toga zvati vlast?

Kome je u interesu imati 5% MOL-a? Tu sigurno o ničemu nećemo odlučivati ma koliko se zanosili.
I onda će naše političare sanjare isto tako nastupiti buđenje i vraćanje u realnost – s 5% udjela imaš 5% glasova. S 5% glasova ne odlučuješ o ničemu.

-Čemu i komu je ovo sve trebalo?
-Zar nije jasno da je ova i ovakva neozbiljna ponuda MOL-a samo za alibi da MOL ispoštuje zakonske
oobavezu? (uz blagu pomoč vlade)
-Zašto ova privatizacija ide naopaćke? (trebalo je prvo -radnici-odnosi sa MOL-om-IPO)?
-Kome u političkoj strukturi ovo stanje odgovara?
-Zašto MOL djeluje zajedno sa vladom(vlada nije demantirala) i zašto MOL i vlada kupuju ono što su
kroz IPO plasirali?
-Zašto se INA uopće prodaje , a posebno zašto u ovom trenutku (zato što na tome inzistira EU –
politička floskula , pa zato i postoje prelazna razdoblja) ?

-Zašto je isprovocirana ovakva niska ponuda za ovakvu vrijednost ko INA ????

ZAŠTŠ, zašto, zašto, zašto …., zašto smo mi Hrvati zahvaljujući svojim političkim i inim
predsravnicima ovako GLUPI ??????????????????????????????????????????????????????????????????????

Cijena je preeeniska, da je barem 3200 vjerujem da bi bio značajan odaziv, a ovako neka Mol već sprema dokumentaciju za novu ponudu. A ovi koji govore kako je cijena korektna, sigurno nisu dovoljno upućeni u mogućnosti rasta profita kod Ine, ili su zlonamjerni. Da je tržištu prepušteno slobodno formiranje cijena (posebno plina) Ina bi na 3500 kuna imala bolje pokazatelje od Mola na trenutnim razinama.
Zato mislim da, ukoliko Mol ne poveća ponudu, a ne stigne ni ponuda OMV-a, treba zadržati Inu, jer to je dionica koja ima mogućnost najvećeg rasta profita u Hrvatskoj.

New Report

Close