INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kada čitate zakon, nemojte zaboraviti na prijelazne i završne odredbe

Članak 63.

(1) Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredbe članka 2. točke 1. podtočke b);članka 2. točka 8.; članka 17. stavka 1. podstavka 2. i 3.; članka 17. stavka 2., 3. i 4.; članka 20.; članka 22. stavka 1. točke 9., 16. i 17.; članka 43. do 46., članka 55. i članka 57. i 58. ovoga Zakona koje stupaju na snagu danom prijema Republike Hrvatske u članstvo u Europskoj uniji.
(2) Danom prijema Republike Hrvatske u članstvo u Europskoj uniji prestaje važiti odredba članka 54. ovoga Zakona.

I love the Smell of Profits in the Morning

2800 je moja oklada.. možda 2700..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


kada čitate zakon, nemojte zaboraviti na prijelazne i završne odredbe

Članak 63.

(1) Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, osim odredbe članka 2. točke 1. podtočke b);članka 2. točka 8.; članka 17. stavka 1. podstavka 2. i 3.; članka 17. stavka 2., 3. i 4.; članka 20.; članka 22. stavka 1. točke 9., 16. i 17.; članka 43. do 46., članka 55. i članka 57. i 58. ovoga Zakona koje stupaju na snagu danom prijema Republike Hrvatske u članstvo u Europskoj uniji.
(2) Danom prijema Republike Hrvatske u članstvo u Europskoj uniji prestaje važiti odredba članka 54. ovoga Zakona.


ti si zadužen za taj dio :)..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Negdje na forumu procitao sam da je prosjecna cijena u zadnja 3 mj. 2590KN – neznam mozda i ja grijesim ali po mojem izracunu prosjecna cijena u zadnja 3mj. znaci do 12.08. je 2688,68 KN.

Nevjerojatno,
firma u preuzimanju , a cijena dionice pada.
Koliko je meni poznato to je svjetski presedan na TK, očito je manipulacija TK u pitanju , a HANFA šuti .što može biti samo pokazatelj da je vlada male dioničare prodala, pošto poto.
Jer u ovoj situaciji samo ona(vlada) može najbolje i najučinkovitije zaštititi njihove interese.
Ako je tako, neka , pa će valjda Mađari glasovat za HDZ kada za to dođe vrijeme ja sigurno ne!

Dr.Ivo, zašto prodajemo INA-u? ili lijepše izraženo Zašto privatiziramo INA-u?
Kada jasno odgovorimo na ovo pitanje onda znamo što nam le činiti.


Negdje na forumu procitao sam da je prosjecna cijena u zadnja 3 mj. 2590KN – neznam mozda i ja grijesim ali po mojem izracunu prosjecna cijena u zadnja 3mj. znaci do 12.08. je 2688,68 KN.

Računa se ponderirani prosjek, a ne aritmetička sredina.

Ponderirani prosjek izračunava se na način da se ukupna količina u danu trgovanja pomnoži sa zaključnom cijenom istog dana, zbroj tako dobivenih umnožaka dijeli se s ukupnom količinom protrgovanom u zadnjih xx dana.

Primjer:

Npr. kalkulacija prosječne zaključne cijene za dionice VRIJ-R-A na dan 31.01. (I. kotacija)

Dana 28. 1. na burzi se trgovalo dionicom po zaključnoj cijeni od 39 kn što je više od 5% promjene u odnosu na prosječenu cijenu za izvještajno razdoblje. Stoga se kao vrijednost uzima ponderirani prosjek zaključnih cijena.

7. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 30,00 kn ukupna količina 1.500 dionica.

14. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 31,00 kn ukupna količina 2.500 dionica.

28. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 39,00 kn ukupna količina 100 dionica.

Kalkulacija: 1.500 x 30 = 45.000 kn

2.500 x 31 = 77.500 kn

100 x 39 = 3.900 kn

(45.000+77.500+3.900)/(1.500+2.500+100)= 126.400 kn / 4.100 dionica = 30,83 kn

E sad kome se da nek računa za INA-u od 14.4. – 14.7.

Pa javite što ste dobili.

a ništa..vrijeme je da se i glas malog dioničara čuje..znači,ako podbaci cijena dionice ine,bojkotiramo hdz..pošto svi znamo da je cijena već unaprijed politički dogovorena,ali moj zdrav razum mi govori da će cijena biti pristojna,sumnjam da će sanader riskirati,to bi ga skupo koštalo,a ako učini pravu stvar,učvrstit će položaj..nemoguće bi bilo da se za takav gigant da minimalna ponuda…to bi bilo neprijateljsko preuzimanje,a to sanader sigurno nije dogovorio..a fenomen prodaje ine,i spuštanja cijene,jedino se može objasniti da ovi što prodaju imaju prijeku potrebu to učiniti radi likvidnosti,jer su ostale dionice manje likvidne..svakako to njihovo spuštanje neće utjecati na cijenu koja je već određena…ja dajem šanse za ponudu ispod 3000,00-20%,a za ponudu preko 3000,00-80%…

Vidim da su dušebrižnici oko INA-e aktivni i u rano subotnje jutro.
Brinu se da sve uvjere da će ponuda biti 2600 kn i da svi imamo super ocjene ovdje na topicu.
Neka vas. Ali svi vi koji zagovarate cijenu na 2600 morate znati da će ukoliko se to i ostvari ZSE biti na koljenima. Da ne kažem uništen. Nitko nakon prodaje po 2600 neće vratiti novac na burzu. NITKO. Zato bi vam svima bilo bolje (i koji imate i koji nemate INA-u) da se molite na koljenima da cijena bude pristojna i da se povjerenje (i novac) ulagača vrati na burzu. Pitajte malo fond managere OIF-ova koliko je novaca povučeno iz fondova u 2008.g. Novaca koji se više nikad neće vratiti na burzu, pa taman da prinosi budu opet po 30-50% godišnje. Izigrali su povjerenje ovog naroda i sve im se u glavu odbilo. Tako će biti i sa INA-om. Ponuda na 2600 je zadnji čavao u lijes u kojem će se pokopati TK. Razmislite malo o tome.

a što se tu ima razmišljati stevice……………pa nisu fondovi krivi ako udjelničari povlače svoje udjele…………….fondovi nemaju alternative nego prodati dionice po trenutnoj cijeni i isplatiti novac
završena priča
ja osobno znam barem dvadeset ljudi, imenom i prezimenom, koji su svoje uloge iz fondova unovčili još prošle godine……………i onda se svi čude zašto tržište pada?? malo mi se to čini deplasiranim
a to da će tržište propasti ako molova ponuda bude 2.600 kn, isto ne stoji……….ionako oporavak burze ovisi o stanju američkog gospodarstva i burze. kad krene oporavak u americi ( što bi se moglo dogoditi nakon usa izbora ) krenuti će i kod nas
čim ekipa koja je pobjegla u cash i depozite vidi da je krenuo oporavak ( ali kad se u to čvrsto uvjere ) vratiti će sredsta na burzu ………..vođeni pohlepom
ipak je to jedan od dominantnih osjećaja kod te populacije

živ bio [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Negdje na forumu procitao sam da je prosjecna cijena u zadnja 3 mj. 2590KN – neznam mozda i ja grijesim ali po mojem izracunu prosjecna cijena u zadnja 3mj. znaci do 12.08. je 2688,68 KN.

Računa se ponderirani prosjek, a ne aritmetička sredina.

Ponderirani prosjek izračunava se na način da se ukupna količina u danu trgovanja pomnoži sa zaključnom cijenom istog dana, zbroj tako dobivenih umnožaka dijeli se s ukupnom količinom protrgovanom u zadnjih xx dana.

Primjer:

Npr. kalkulacija prosječne zaključne cijene za dionice VRIJ-R-A na dan 31.01. (I. kotacija)

Dana 28. 1. na burzi se trgovalo dionicom po zaključnoj cijeni od 39 kn što je više od 5% promjene u odnosu na prosječenu cijenu za izvještajno razdoblje. Stoga se kao vrijednost uzima ponderirani prosjek zaključnih cijena.

7. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 30,00 kn ukupna količina 1.500 dionica.

14. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 31,00 kn ukupna količina 2.500 dionica.

28. 1. 2003. zaključna cijena dionice bila je 39,00 kn ukupna količina 100 dionica.

Kalkulacija: 1.500 x 30 = 45.000 kn

2.500 x 31 = 77.500 kn

100 x 39 = 3.900 kn

(45.000+77.500+3.900)/(1.500+2.500+100)= 126.400 kn / 4.100 dionica = 30,83 kn

E sad kome se da nek računa za INA-u od 14.4. – 14.7.

Pa javite što ste dobili.
[/quote]

Moj rezultat je 2594,61744kn

Evo ja više pratim ova politička nego financijska zbivanja pa mi se nekako vidi da će premijer ovu situaciju okrenuti u svoju korist. Naime nekako mi se vidi da cjena neće ići preko 2700 što znači da Sanader može preuzeti zasluge da je hrvatskim dioničarima priskrbio zarau od 50ak posto a ne gubitak u slučaju dionice preko 3000.
Pošto je još jako dugo do izbora zaboravit će se to i život će ići dalje.
Ovo je faza u kojoj si to može dopustiti tako da ja osobno ne očekujem previše.

Nauči gubiti ili odustani!!!

New Report

Close