INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nismo mi glupi što ćemo INU prakticki pokloniti, nego Sanader, Polančec i Šuker, mi smo samo glupi jer smo ih izabrali…

Jedino što bi im moglo spasiti obraz jest ona ideja da se izdvoji plinsko poslovanje iz Ine i da ostane u državnom vlasništvu, a u zamjenu za to da se odobri MOL-u zamjena dionica umjesto otkupa.

Sve drugo je čista krađa, dobro su napisali stranci da bi ta zamjena bila jednaka poklanjanju dionica.


Mogu se oni kasnije dogovoriti sa BF za višu cijenu bez da daju ponudu za preuzimanje.

Po isteku ponude za preuzimanje, mogu steći do 10% a da ne objave ponudu, naravno čak i nakon što zamijene dionice…nije li novi zakon o preuzimanju divan?

Možete vi meni davati jedinice do bezdana, ali to je na žalost tako…BF se nakon isteka ponude može direktno dogovoriti sa MOL-om o prodaji po višoj cijeni, bez da MOL mora i ostalima to ponuditi, odite provjerite u zakon…

A ko je male dioničare pitao je smo li mi za izdvajanje plinskog poslovanja iz Ina-e? Oni neka si izdvajaju svoju djedovinu u Dugobabama i nek našu firmu puste na miru! Ljudi moji treba se spremiti na dugo čekanje tako da se to lakše podnese,a ako dođe prije mašala. Propasti ne će jer ako ova marionetska vlast to nije uspjela uništiti ne će valjda ni mađarsko/židovski kapitalisti. Dok smo mi u HR dužni 35 milijardi € možemo samo laprdati o neovisnosti jer dužan čovjek ni je slobodan,a dužna država ni je neovisna. Amen.

who dares, wins

Vidim da su se sada pojavile svakakve spekulacije, medjutim ako Vlada proda INU za manje od 3000kn to ce definitivno utjecati na rezultate izbora jer ce oporba to sigurno u predizborno vrijeme iskoristiti kao jak argument za nesposobnost Vlade (vec su i poceli napadi). U pitanju su ipak i mirovinski fondovi i branitelji koji sigurno nece biti zadovoljni nacinom prodaje INE po neprihvatljivo niskoj cijeni, a svi znamo da je to uz radnike INE veliko biracko tijelo koje jednostavno ne smije biti nezadovoljno ako HDZ zeli uspjeh na lokalnim izborima. Nebi me iznenadilo da zbog svega navedenog na kraju spin majstor drivo okrene pricu te pozove OMV i sve zainteresirane da daju ponude i time opet ispadne supermen.


Vidim da su se sada pojavile svakakve spekulacije, medjutim ako Vlada proda INU za manje od 3000kn to ce definitivno utjecati na rezultate izbora jer ce oporba to sigurno u predizborno vrijeme iskoristiti kao jak argument za nesposobnost Vlade (vec su i poceli napadi). U pitanju su ipak i mirovinski fondovi i branitelji koji sigurno nece biti zadovoljni nacinom prodaje INE po neprihvatljivo niskoj cijeni, a svi znamo da je to uz radnike INE veliko biracko tijelo koje jednostavno ne smije biti nezadovoljno ako HDZ zeli uspjeh na lokalnim izborima. Nebi me iznenadilo da zbog svega navedenog na kraju spin majstor drivo okrene pricu te pozove OMV i sve zainteresirane da daju ponude i time opet ispadne supermen.

Moram priznati da bi se ovo zadnje vrlo vjerovatno moglo dogoditi, napravi sranje i onda ga u jednom danu popravi i nahvali se kako je on to cijelo vrijeme i planirao… Trust mozgova je znao da ce to ispasti tako i samo tako, te nikako drugacije… Nebi bilo prvi puta, vuk mjenja dlaku ali cud nikad… To bi bilo njemu slicno… Ako se znao pred EU onako pravit glup i blesav, i pri tome biti onako bahat, mislim da bi MOL mogao biti macji kasalj…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Vidim da su se sada pojavile svakakve spekulacije, medjutim ako Vlada proda INU za manje od 3000kn to ce definitivno utjecati na rezultate izbora jer ce oporba to sigurno u predizborno vrijeme iskoristiti kao jak argument za nesposobnost Vlade (vec su i poceli napadi). U pitanju su ipak i mirovinski fondovi i branitelji koji sigurno nece biti zadovoljni nacinom prodaje INE po neprihvatljivo niskoj cijeni, a svi znamo da je to uz radnike INE veliko biracko tijelo koje jednostavno ne smije biti nezadovoljno ako HDZ zeli uspjeh na lokalnim izborima. Nebi me iznenadilo da zbog svega navedenog na kraju spin majstor drivo okrene pricu te pozove OMV i sve zainteresirane da daju ponude i time opet ispadne supermen.

Ma ajde tko još od njih razmišlja o slijedećem mandatu i izborima. Kad se uzme pinkica misli se na lagodan život i mirovinu. [bye]

Je da pinkica, tako je Sanader dogovorio i prodaju Plive Barru ali je Barr ipak masno platio i dionice. Poznati Veronski dogovor. To je igrac koji igra na vise fronti i malo ga je teze zaj…t. Kakva mirovina o tome nema govora.


Vidim da su se sada pojavile svakakve spekulacije, medjutim ako Vlada proda INU za manje od 3000kn to ce definitivno utjecati na rezultate izbora jer ce oporba to sigurno u predizborno vrijeme iskoristiti kao jak argument za nesposobnost Vlade (vec su i poceli napadi). U pitanju su ipak i mirovinski fondovi i branitelji koji sigurno nece biti zadovoljni nacinom prodaje INE po neprihvatljivo niskoj cijeni, a svi znamo da je to uz radnike INE veliko biracko tijelo koje jednostavno ne smije biti nezadovoljno ako HDZ zeli uspjeh na lokalnim izborima. Nebi me iznenadilo da zbog svega navedenog na kraju spin majstor drivo okrene pricu te pozove OMV i sve zainteresirane da daju ponude i time opet ispadne supermen.

slažem se da ne bi smjelo nikako ispod 3.000, a po meni i više, ako su već nakanili prodati – što je prilično blesavo, ali eto… No, tko će to predbaciti HDZ-u ako je proda i ispod 3.000. Zar SDP i bivša koalicija koja je ničim potaknuta INU prodala Mađarima za sitne pare?? Sve je to ista bagra, ako ne i gora [cry]

Možete vi meni davati jedinice do bezdana, ali to je na žalost tako…BF se nakon isteka ponude može direktno dogovoriti sa MOL-om o prodaji po višoj cijeni, bez da MOL mora i ostalima to ponuditi, odite provjerite u zakon…

Nije baš tako. MOL ne mora dati obveznu ponudu ako s Vladom izvrši zamjenu dionica i ako se dokaže da oni zajednički djeluju.
Međutim, svako naknadno stjecanje dionica za sobom povlači i obveznu ponudu.


Nije baš tako. MOL ne mora dati obveznu ponudu ako s Vladom izvrši zamjenu dionica i ako se dokaže da oni zajednički djeluju.
Međutim, svako naknadno stjecanje dionica za sobom povlači i obveznu ponudu.

Nisam ti bas siguran:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3173.htm

clanak 9…
Spominje se prag od 10% (stari zakon kolko se sjecam nije imao to). Nisam pravnik pa ne garantiram da to dobro tumacim.

Dokazivat nemoraju nista, jel u dobrovoljnoj ponudi izricito stoji da djeluju zajednicki.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

baš lijepo kako se to zakoni mijenjaju… samo ako sam dobro čitao ako steknu dionice u sljedećih … po višljoj cijeni moraju svima nadoplatiti razliku?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


baš lijepo kako se to zakoni mijenjaju… samo ako sam dobro čitao ako steknu dionice u sljedećih … po višljoj cijeni moraju svima nadoplatiti razliku?

Di to pise, ajde napravi c/p da ne citam taj suhoparni dosadni dokument…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close