INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



varijanta je i ta da namjerno nisu dostavili potpunu dokumentaciju, da vide kako će tržište
odreagirati dok se ne otvori njihova ponuda!
sada svi oni prate i gledaju koji smo mi "investitori".
nalog na 5000 kom na cijeni od 2.900 kn, i tako 2 dana; – i to mi je neki investitor. di je sad!?
nakon ovog sigurno neće dizati svoju ponudu.
a mi smo si sami krivi.
ljudi, cijene neće ići gore dok se ne povuku nalozi sa prodaje ! ! !

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Kaj ozbiljno?
Pa ljudi koji su pametni su prodali na 3XXX (njima kapa dole),
onda oni srednje pametni su prodali na 2900
i ostali su naravno patuljci koji čekaju da padne ispod 2700 pa da onda prodaju.
Tako je to kada ste pohlepni, a meni pričate nešto.
[/quote]
Kako si ti pametan ,sigurno ležiš na milijonima

Ja prije par tjedan dana govorio da će INA za najviše 2600 i da će završiti kao Pliva. Svi me popljuvali.
A gle sad! Polako se ljudi spuštaju iz orbite na čvrstu i hladnu zemlju.

JAVNA PONUDA
MOL-ova dokumentacija nedovoljna
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) je od mađarskog MOL-a zatražila nadopunu dokumentacije u ponudi za kupnju INA-e, objavio je HRT.

Navodno se radi o nekoliko dokumenata za koje Hanfa drži da su nužni za kupnju.

MOL ima 15 dana da pošalje dodatnu dokumentaciju. Ako će ponuda tada biti zadovoljavajuća, ona se objavljuje u Narodnim novinama i sljedećih 15 dana mogu pristizati i konkurentske ponude za kupnju INA-e.

Podsjećamo da MOL ima u vlasništvu 25% plus jednu dionicu INA-e

Hoće li ovo trajat kao serija Santa Barbara! [thumbsup]…..mislim da je ovo dobar znak iz HANFE.. vrijeme radi u našu korist…. [thumbsup]

POKRET OTPORA


JAVNA PONUDA
MOL-ova dokumentacija nedovoljna
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) je od mađarskog MOL-a zatražila nadopunu dokumentacije u ponudi za kupnju INA-e, objavio je HRT.

Navodno se radi o nekoliko dokumenata za koje Hanfa drži da su nužni za kupnju.

MOL ima 15 dana da pošalje dodatnu dokumentaciju. Ako će ponuda tada biti zadovoljavajuća, ona se objavljuje u Narodnim novinama i sljedećih 15 dana mogu pristizati i konkurentske ponude za kupnju INA-e.

Podsjećamo da MOL ima u vlasništvu 25% plus jednu dionicu INA-e

Hoće li ovo trajat kao serija Santa Barbara! [thumbsup]…..mislim da je ovo dobar znak iz HANFE.. vrijeme radi u našu korist…. [thumbsup]


zašto mislite da je ovo dobar znak ??? [huh]


Ja prije par tjedan dana govorio da će INA za najviše 2600 i da će završiti kao Pliva. Svi me popljuvali.
A gle sad! Polako se ljudi spuštaju iz orbite na čvrstu i hladnu zemlju.


Ljudi vjeruju u bajke.



varijanta je i ta da namjerno nisu dostavili potpunu dokumentaciju, da vide kako će tržište
odreagirati dok se ne otvori njihova ponuda!
sada svi oni prate i gledaju koji smo mi "investitori".
nalog na 5000 kom na cijeni od 2.900 kn, i tako 2 dana; – i to mi je neki investitor. di je sad!?
nakon ovog sigurno neće dizati svoju ponudu.
a mi smo si sami krivi.
ljudi, cijene neće ići gore dok se ne povuku nalozi sa prodaje ! ! !

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Kaj ozbiljno?
Pa ljudi koji su pametni su prodali na 3XXX (njima kapa dole),
onda oni srednje pametni su prodali na 2900
i ostali su naravno patuljci koji čekaju da padne ispod 2700 pa da onda prodaju.
Tako je to kada ste pohlepni, a meni pričate nešto.
[/quote]

Ljudi moji, ja mislim da su najpametniji oni koji nisu ni prodavali ni kupovali na 3000, već najpametniji su oni koji upravo sada kupuju.

Nisam neki strucnjak, ali imam par komentara. Onako na brzinu…

1) Je li Hanfa objavila/potvrdila da je dodatna dokumentacija zatrazena?

2) Zasto je iznenadjujuce da MOL zeli nesto sto jeftinije kupiti?

3) Ukoliko Mol misli da bi se OMV mogao ukljuciti, zasto bi nadmetanje otvorio s visokom cijenom?

4) Ukoliko je Molova prva ponuda zaista oko 2600-2700, i mislite da ce se OMV/Lukoil ukljuciti, zasto ste nervozni?


Hoće li ovo trajat kao serija Santa Barbara! [thumbsup]…..mislim da je ovo dobar znak iz HANFE.. vrijeme radi u našu korist…. [thumbsup]

Pajdo je lijepo držao cijenu dok nije stigla ponuda i dizao prosjek. Sada je HANFA vratila kao na nadopunu kako bi se produžio rok da se Pajdo stigne iskrcati a narodu kruha i igara. [bye]



Hoće li ovo trajat kao serija Santa Barbara! [thumbsup]…..mislim da je ovo dobar znak iz HANFE.. vrijeme radi u našu korist…. [thumbsup]

Pajdo je lijepo držao cijenu dok nije stigla ponuda i dizao prosjek. Sada je HANFA vratila kao na nadopunu kako bi se produžio rok da se Pajdo stigne iskrcati a narodu kruha i igara. [bye]
[/quote]
Ne znam zbog čega bi se Pajdo trebao iskrcavati, pa njemu se nikamo ne žuri, on može čekati nekoliko godina i dobro zaraditi na INA-i, problem su mali igrači koji hoče za nekoliko mjeseci postati milioner…


Pajdo je lijepo držao cijenu dok nije stigla ponuda i dizao prosjek. Sada je HANFA vratila kao na nadopunu kako bi se produžio rok da se Pajdo stigne iskrcati a narodu kruha i igara. [bye]

Stari, olinjali druker… [lol] [lol] [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@Ico63

Pardon, krivo sam se izrazio. Nije Pajdo dizao cijenu nego špekulanti. Pajdo je samo rekao ako hoćete ulaz on će biti preko 2900 odnosno preko 2920. Svi koji se nakrcavaju čine to danas kroz skrivene naloge, nije li tako? Pa zašto je onda Pajdo lijepo pukno 5000 komada da ih "vasceli svet vidi"?? [wink] Ring a bell?

A kada je došla ponuda – zooom, samo je nestao. Tako da je prosijek cijene uglavnom dignut novcem špekulanata.

Pajdi vjerojatno fali para tako da treba samo gledati do koliko će se iskrcavati i dokle će padati INA. Ima dionica na kojima se ipak može više zaraditi.

I za kraj, u pravu si opet. Ina će vrijediti više. Samo mora proteći još dosta vode ispod mosta. Tko je ušao dugoročno nije pogriješio. Jedini problem je što je takvih jako malo ovdje. [proud]

evo,produžen rok HANFE za objavu ponude… [angry]

Sukladno odredbi članka 24. Zakona o preuzimanju dioničkih društava, Hanfa je obvezna o zahtjevu ponuditelja za objavljivanje ponude za preuzimanje donijeti rješenje u roku od 14 dana od dana primitka urednog zahtjeva.

znači,sad MOL opet šalje dokumentaciju za preuzimanje i kad HANFA uredno zaprimi kompletnu dokumentaciju ima rok od 14 dana za njenu objavu…agonija se nastavlja do daljnjeg [angry]

New Report

Close