INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


rekao sam vam da ćemo se osladiti tek pred božić,a vi mi i dalje ne vjerujete…

I to oni kojima je ulaz ispod 2600 ostali će se više zaljutit nego osladit.
Mislim da se od MOL-a više ničem pozitivnom ne možemo nadati samo držati palčeve da se pojavi konkurencija.
Sad je i mađarima jasno poslije ovakvog pada cijene INA-e da je 2900 precjenjeno i ako se ne pojavi konkurencija ode INA za kikiriki i "džepni dodatak" odgovornima.
Ovo odugovlačenje i ne branjenje cijene je sad već ozbiljno uzelo maha i padu se ne vidi kraj kao što se i vidi na dnevnoj trgovini:
P.S. Ne drukam, ne mislim nadokupljivati ali jednostavno ne vidim pozitivan završetak ove priče (čitaj: cijenu od 3xxx), trenutno je sve na strani MOL-a i jeftine kupovine i ako se ne pojavi treća strana (a naznaka nikakvih nema) ne vidim razlog da nešto što na tržištu vrijedi cca 27xx i u padu je plate 3xxx?!
Da nisam usamljen u mišljenju potvrđuju i ovi silni iskrcaji i kroničan nedostatak kupaca.
Preokret nije nemoguć ali samo s trećim igračem od kojeg ni traga ni glasa.

Fino doći će cijena na 2600 Kn i ponuda će isto biti tada 2600 Kn, te svi sretni i veseli osim onih koji su kupovali preko, a tko njih šljivi.

Razlog zbog čega se do danas ništa nije čulo o cijeni je taj , kaj je MOL zaboravil ukjlučiti cijenu u dostavljenu ponudu , a i garanciju plačanja, u suprotnom bi se cijena bez problema već čula.

Odgađa se objavljivanje ponude jer koncertna sezona kreće tek u jesen dok malo zahladi,možda sredinom rujna.Sada su još velike vrućine pa bi se posjetioci mogli previše znojiti.Ovo će očito biti u više dijelova kao i opera.Kupite ulaznicu na vrijeme dok je niska cijena,jer neće biti vremena za preprodaju.Poslije koncerta u Budimpešti sve će se znati,jedino se ne zna u koliko sati.Ima li netko sat?

ja mislim da bi se sada mogao pojaviti pajdo na cijeni od oko 2750 ili 2700 i pokupit sve od ovih slabih živaca.

bit će bolje................

varijanta je i ta da namjerno nisu dostavili potpunu dokumentaciju, da vide kako će tržište
odreagirati dok se ne otvori njihova ponuda!
sada svi oni prate i gledaju koji smo mi "investitori".
nalog na 5000 kom na cijeni od 2.900 kn, i tako 2 dana; – i to mi je neki investitor. di je sad!?
nakon ovog sigurno neće dizati svoju ponudu.
a mi smo si sami krivi.
ljudi, cijene neće ići gore dok se ne povuku nalozi sa prodaje ! ! !

ja jučer prodah po 2821 kn, računam ovako novih ponuđaća osim MOL-a nema, cijena ide samo dole, a i onako se kalkulira da bi MOL u najboljem slučaju dao 3000 kn, dakle mislim da je najmanji rizik prodati, a inače u budučnosti INI predviđam istu sudbinu kao i Plivi (vazali o kojima će odučivati drugi).

Granica od 2800 probijena.
Ali bez straha ispod 2570 neće pasti, ako se ne varam tu je negdje zakonska granica minimalne ponude MOL-a [lol]
Ljudi bi sada rađe dali novce za varburga iz ’72. nego za dionice INA-e [lol]
Ovako strmog pada kao graf INA-e ne izgleda ni skijaška skakaonica na Planici [bye]
Ovo vraćanje ponude na nadopunu je polučilo očekivane rezultate, znaju ljudi šta rade i kako se radi samo da mi je netko javio… [embarass]
Pozdrav igračima i kapa dolje [thumbsup]
Ako uspiju srušit ispod 2600 ja im svoje poklanjam zaslužili su [lol]


varijanta je i ta da namjerno nisu dostavili potpunu dokumentaciju, da vide kako će tržište
odreagirati dok se ne otvori njihova ponuda!
sada svi oni prate i gledaju koji smo mi "investitori".
nalog na 5000 kom na cijeni od 2.900 kn, i tako 2 dana; – i to mi je neki investitor. di je sad!?
nakon ovog sigurno neće dizati svoju ponudu.
a mi smo si sami krivi.
ljudi, cijene neće ići gore dok se ne povuku nalozi sa prodaje ! ! !

…ali može ići dolje zato ljudi i bježe [cool]


varijanta je i ta da namjerno nisu dostavili potpunu dokumentaciju, da vide kako će tržište
odreagirati dok se ne otvori njihova ponuda!
sada svi oni prate i gledaju koji smo mi "investitori".
nalog na 5000 kom na cijeni od 2.900 kn, i tako 2 dana; – i to mi je neki investitor. di je sad!?
nakon ovog sigurno neće dizati svoju ponudu.
a mi smo si sami krivi.
ljudi, cijene neće ići gore dok se ne povuku nalozi sa prodaje ! ! !

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Kaj ozbiljno?
Pa ljudi koji su pametni su prodali na 3XXX (njima kapa dole),
onda oni srednje pametni su prodali na 2900
i ostali su naravno patuljci koji čekaju da padne ispod 2700 pa da onda prodaju.
Tako je to kada ste pohlepni, a meni pričate nešto.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Zanimljiva informacija, u svakom slučaju. Predlažem da svi dioničari INE zajedno udruženo kažu odj… svim ponudama ispod 4000-5000 kn. Da mi prodajemo mađarima svoju zlatnu koku, koku od takve strateške važnosti da treba isto to reć i političarima što je i prodaju. A zašto je prodaju? Jer ne znaju šta znaći dobar management državne blagajne, ne znaju šta znači zaraditi pare, već samo znaju prodati ono što nije njihovo. Pa ljudi, tko koga ovdje je.. u zdrav mozak. Kakva smo mi država i društvo da odluke hanfe čitam po portalima prije nego što ih oni sami objave…

katastrofa….[angry] aplicirat ću se za slovensko državljanstvo… [lol]

Dečki cijena Ine se tehnički, dogovoreno ruši polako na 2600 Kn.
Zadnji igrači Dream team-a su se iskrcali u zadnjem krugu kad je bila preko 3000

New Report

Close